Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Belebetegedek a bűntudatba,...

Belebetegedek a bűntudatba, mi van velem ?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok.

Az igazság az, hogy életem során volt pár kiemelkedő sikerem, egyáltalán nem vagyok gyenge képességű, de van bennem egy kényelmes hajlam, ami sokszor azt mondja "Áh, nem kell most már több, lazítani lehet, élvezzem az életet". Ilyenkor az van, hogy utazásokra, ételre, piára költök s nem nagyon érdekel más.


A gond az, hogy pénzem van - temérdek pénz mellett az emberek elvárják, hogy temérdek sokat költsön az ember olyan dolgokra, melyek manapság fontosnak számítanak : szépség, egészség, karrier. Ugyan a munkában rendben vagyok, de nem igyekszem túlteljesíteni magam, például a szabadídőmet nem azzal töltöm, hogy ügyfelek után szimatoljak vagy túlórázzak. Az egészség és szépség területén rendben vagyok, de semmi extra, sokszor a bulizás és a férfiak miatt éjszakázom, ezenkívül nem eszek überegészségesen (szóval van pénzem lazacra, de mégis sokszor a hamburgert választom sültkrumplival) s alkoholt is fogyasztok. Nem járok szépségszalonba vagy szaunázni vagy kondizni, mert unalmasnak tartom őket, de bűntudatom is van amiatt, hogy sokan azt gondolják "Bezzeg ennek van pénze rá s mégsem teszi, én az ő helyében biztos nem másra költeném."


Sokszor azt gondolom boldogabb lennék, ha kevesebb pénzem lenne, de nem lenne mindenkinek folyton elvárása felém.

Ha gazdag vagy akkor ILLIK jól kinézni, ILLIK a karrierbe fektetni minél többet, ILLIK fitneszre járni meg drága arcpakolásokat rakni.

Nekem meg amolyan "vadember" ízlésem van, engem a mulatozás elégít ki, az egészségtelenebb életmód, egy film megnézése ahelyett, hogy a szabadídőmet is a karierrel töltsem, stb.


De az utóbbi ídőszakban valahogy azt vettem észre, hogy megkeseríti az életemet mások rosszindulatúsága és kritikája. Nem tudok úgy élni, hogy folyton az van a fejemben "Ezt nem ILLENE csinálni ennyi pénz mellett, sokkal de sokkal kifinomultabb ízlésem kellene legyen" - Hát nincs kifinomultabb, unalmas a kifinomultabb, nem is igazán értem sokan miért akarnak annyi pénzt maguknak, mert sok minden amit a gazdagok csinálnak rohadtul unalmas, én nem találom meg magamat azokban a dolgokban.



2021. szept. 4. 10:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Bárcsak korban hozzád illő lennék! Megkeresnélek, és gyönyörű életünk lehetne. Számomra nagyon szimpatikus, amit írsz, és ahogy látod az életet.
2021. szept. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj meg pszichológushoz fordulni, szerencsére anyagilag megengedheted , a pénzből pedig szánj jótékony célokra is, hátha attól jobban érzed magad.
2021. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne érdekeljen másoknak a véleménye. Sokan irigykednek arra, ha valakinek pénze van. Ha magadra költenéd, hogy minél “szebb” lehess, akkor meg azért irigykednének és azért ócsárolnának. Az emberek mindig mindenben találnak valami kivetnivalót. Szard le mások rögeszméit, kár megfelelni bárkinek is. Ha Neked így jó, akkor ne idegesítsd magadat, örülj, hogy ezt megteheted és hogy nem kell szűkölködnöd.
2021. szept. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene, hogy bűntudatod legyen. Amúgy társadalmi elvárások mindenkivel szemben vannak. Ha gazdag vagy, ha nem, ha férfi, ha nő stb... Viszont az életedben ne az legyen a fontos, hogy megfelelsz-e ezeknek. Úgy látom szükséged lenne egy kis pihenésre, egy kis időre, amit magaddal töltesz. Kis elvonulás, útkeresés, önismeret fejlesztése, hasonlók. Picit magadba mélyedni és átgondolni mi is az, ami neked és csakis neked fontos az életedben. A külvilágot minél jobban kizárva ez idő alatt.
2021. szept. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Sajtos Rántott Karaj! Hogy Neked mindenhol ott kell lenned. Mindig megéhezem mikor a nevedet meglátom.
2021. szept. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, jólesett az, hogy megértéssel viszonyultatok hozzám, őszintén azt vártam, hogy itt is nekem fognak esni olyasmivel, hogy "Menj a fenébe a problémáddal, ha annyi pénzed van add nekem és ne itt siránkozz, te balfék!"


@Sájtos Rántott Karaj - Az utóbbi ídőben sokat gondolkoztam ezen s lehet, hogy ez egy hiba, de én nagyon sokat adok az emberek véleményére, mert szeretem ha szeretnek és nem megvetéssel vagy haraggal vagy undorral néznek rám. Nem tudom hogyan tudnám ezt "kikezelni" magamból. Tudom, hogy sok gazdag ember elvan nagyon jól saját magában, fittyet hány az egész világra, lehet nekik van igazuk.....valamiért ezt nekem sosem sikerült elérnem.


#3- Ebben igazad van, az emberek mindig kifogásolnak valamit, csak valahogy az a gond, hogy én is valahol sajnálom azt, hogy soknak nincs lehetősége sportolni mondjuk vagy egészséges és friss dolgokat enni, én meg tudnék, de sokszor mégse választom azt, mert egyszerűen nincs kedvem. Ez már nem tudom mennyire az én hibám, szóval oké van pénz, de ha egyszer nincs kedvem elmenni az úszómedencéhez sportolni vagy nincs kedvem zöldségsalátát enni marhasülttel, akkor mennyire lenne jó, ha csak bűntudatból tenném mindezt ? Valahogy ez természetesen kellene jöjjön s ha nem jön, akkor nem jön....most mi a francot csináljak ?

Van aki reggel elmegy kocogni egyet, mert attól lesz boldog. Nekem hányingerem volt mindössze.

2021. szept. 4. 15:24
 7/16 A kérdező kommentje:

Az egyik legjobb barátnőm pedig agyba-főbe plasztikáztatja és műteti magát.

Az elején azt mondta boldogabb lesz attól, ha "kijavít" a testén ezt azt, minden szépséghibát megváltoztat, de eltelt azóta két év és már a 9. műtétnél van s egyáltalán nincs jól, inkább depressziósnak látom.

Szóval a boldogság annyira gyorsan elszálló dolog...

2021. szept. 4. 15:26
 8/16 anonim ***** válasza:
Alapjában egyetértek veled. Igyekezz a bűntudaton átvergődni (pszichológus).
2021. szept. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kezdj el picit adakozni és imádkozni olykor.. Sokat segítene megtalálni azt belső iránytűt és mi a helyes az életben.. Isten áldjon.
2021. szept. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Igazából mindenre valaszoltal csak az én válaszomra nem, amiben pszichológust ajánlottam. Mondogatod mi mindenhez nincs kedved és mennyire magad alatt vagy, ami teljesen normális és természetes. De erre van a szakember, hogy jó útra tereljen és vissza adja az életkedved. Más sajnos nem engedheti meg magának alkalmanként 10-15 ezer Ft - ert. Nem bántásból írom, esküszöm de egy kicsit igaz az, hogy ez nem más, mint hiszti. Nem megoldani próbálod és elmenni pszichológushoz ( nem említetted, hogy korábban mentél volna ) , hanem siránkozol, hogy de sok a pénzem, de rossz nekem. Azt már láttuk sokszor, hogy neked nagyon sok pénzed van, felfogtuk és értjük. És? Az alap probléma szempontjából semmit nem számít a pénzed csak annyit,hogy megengedheted magadnak a drága terápiát. Egy kicsit gondolj már bele min is hisztizel tulajdonképpen. Szedd össze magad, mert másnak ezt magától kell megtennie, neked lehetőséged van segítséget kérni bármennyit. Ezenkívül nem is értem, akkor miért nem szakembernek panaszkodsz. Én egy kicsi felvagast is érzek ebben, ha igaz egyáltalán ez a sok pénz dolog. Ha igen, akkor meg gondolj már bele mi bajod valójában. Semmi. Csak az ,hogy nincs élet kedved annyira. --> pszichológus, barátok.
2021. szept. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!