Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy elfogadjam...

Mit tegyek, hogy elfogadjam magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a gondom, hogy nagyon nem tudom mit akarok... Van élettársam. Oké, hogy szüleimmel együtt élünk, de ugye nem megy könnyen a saját lakás. Na mindegy... A lényeg, hogy nem dolgozom... Fél évig külföldön éltem párommal és most, hogy itthol vagyunk ő dolgozik én nem. Engem nagyon megvisel.. mindig mondja párom, hogy legalább én tudok neki főzni és persze ez jól esik nekem, de mégis olyan mintha kolonc lennék.. Nekem nincsenek barátnőim. Egy van és ennyi... Nem tudom mi lesz ha véletlenül valakivel joba leszek mikor dolgozok... Előző munkahelyemen imádtam a kollégákat, de mégse beszélünk. Mondjuk az ottani környezetben nem is szeretettem lenni, mert mellettünk volt egy kocsma... És nem voltam joba egy csajjal... Ez által mindig úgy éreztem, hogy engem mindenki utál... Nem tudom mit csináljak.. Tudom, hogy befosi vagyok és rettegek az emberektől, hogy mit gondolnak rólam és itt írok le mindent...

Ítéljetek el, de hátha valakinek van valami tanácsa, hogy tudok ezen túl lépni... L/27


2021. szept. 15. 00:28
 1/2 hazzard válasza:
Simán csak hagyd, hogy a dolgok maguktol történjenek.
2021. szept. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez két probléma, amit talán külön kéne megfognod.


Tehát egyrészt koloncnak érzed magad, hogy nem dolgozol, másrészt félsz, hogy mi lesz, ha lesz munkád és ott lesz/nem lesz barátnőd?


Vannak befelé forduló emberek, akiknek kevesebb igényük van mások társaságára, illetve hamarabb kifáradnak társaságban lelkileg. Ezeknek az embereknek van egy élőbb belső világa, amiben elvannak.


Feleslegesség érzés: valami otthoni, részmunkaidős állás is lehetne az, és akkor mégis lenne valami kis elfoglaltságod, s nem éreznéd úgy, hogy te nem adsz hozzá anyagilag a kapcsolatotokhoz.


A kérdésedből kicsit úgy érzem, hogy hiányzik neked egy cél az életedből, ami visz előre, ami felé haladsz. Azt mondják egészséges, ha az embernek van ilyen. Szánj rá kis időd, hogy ha szabad lennél, s nem kéne foglalkoznod a megélhetéssel, akkor mivel szeretnél foglalkozni? Passzív dolgokat nem mondhatsz (egész nap tévéznék pl.), csak olyat, amiben te aktív szereplő vagy.

2021. szept. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!