Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A szerzetesek és sok papi...

A szerzetesek és sok papi méltóság azért olyan hosszú életű, mert el vannak zárva a társadalomtól, tisztában vannak magukkal és nem stresszelnek?

Figyelt kérdés

A legtöbb szerzetes (legyen az keresztény, muszlim vagy valamelyik keresztény vallás szerzetese) nagyon hosszú életű és a papi méltóságok (vallásnak megfelelően) többsége sem hal meg 70-80 évesen.


Azért élnek hosszú életet egészségesen, mert nem éri őket sok inger a mai, rohanó, modern társadalomból, illetve szennyezett világból, sokat magányosak és így van idejük magukról és az élet értelméről gondolkodni, meditálni, imádkozni stb.? Olyat is ritkán hallani, hogy valami nagyon súlyos betegségük lenne.



2021. szept. 19. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen én sem élek "mai modern" életet és ma sokkal boldogabb vagyok,a világ gyarló ezért érdemes egy kicsit vissza fordulni tőle
2021. szept. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Mutatnál egy hivatalos statisztikát a szerzetesek halálozására vonatkozóan?

Mert az, hogy te láttál néhány öreg papot, nem jelenti azt, hogy ne halnának meg fiatalon vagy fiatalabb korban is.

Az, hogy nem látsz fiatal bíborost, nem azért van, mert sosem halnak meg, hanem mert amelyik meghal fiatalon, azt te nem látod, az hozzád nem jut el.

Szóval amíg nem mutatsz hivatalos statisztikát, addig kb. annyit ér az elméleted, mint orbánviktor becsületszava: semmit.

2021. szept. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

*keleti vallás szerzetese


Elgépeltem véletlenül fent. :-D

2021. szept. 19. 18:16
 4/5 A kérdező kommentje:

#2.

Ilyen statisztika nem létezik, pusztán szem kell hozzá.

Voltam már buddhista kolostorban és sok nagyon idős szerzetest/szerzetesnőt láttam, akik egészségesek voltak (igen, volt aki több volt, mint 100).


Cipruson jártam egy ortodox keresztény kolostorban, ott is egy kivételével szinte mind nagyon idős volt.


Szerintem mondanom sem kell, mind a két kolostor eléggé messze volt ahhoz a társadalomtól, hogy sem a nem látható szennyei (pl.: a folytonos rohanás, a stressz, a beteg gondolkodásmódok stb.), sem pedig a megfogható, látható szennyei ne tudjanak oda eljutni. A békesség, a nyugalom, a szeretet és a tudás szinte kézzel fogható volt.


Lehet, hogy kissé pontatlan voltam. "Papi méltóságok" alatt nem a bíborosokat, érsekeket és a hierarchia különböző fokain álló PAPOKAT értettem, hanem a vallásnak magfelelő papi méltóságot (például: pap, lelkész, imám, mester, mobad, rabbi stb.).

2021. szept. 19. 18:28
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha így láttad, akkor így van
2021. szept. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!