Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jó dolog, ha valaki kiírja az...

Jó dolog, ha valaki kiírja az érzelmeit, gondolatait, gondolkodását, esetleg üzenetét művészi formában?

Figyelt kérdés

Mindegy, hogy hogyan, akár vers, festmény, próza, zene vagy más formájában. Én csináltam már a felsoroltak közül többet, de az utóbbi időben valamiért elhanyagoltam, mostanában el-elkezdtem újra gondolkodni rajta. Szerintem nagyon felszabadító és kellemes érzés, ha valaki írhat a szerelméről, a szeretetről, gondolatairól, filozófiájáról, közéleti gondolatairól, vallásáról, egy őt megfogó tanról, életmódról stb.


Nektek mi a véleményetek az ilyenfajta kifejezésről? Szoktatok ilyet csinálni? Jó dolog?



2021. okt. 9. 16:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Szakmai kritikát egy autóvezető sem fogalmazhat meg. Mert akkor nyugodtan mondhatná a mérnök azt, hogy akkor tervezze meg ő. Maximum tanácsot adhat.
2021. okt. 10. 11:10
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, még mindig téves.

Szakmai kritikát is megfogalmazhat, ha ahhoz a részhez ért, illetve ha a problémát átlátja.

Azt kellene elfogadnod, hogy nálad szakmai szempontból messze alacsonyabb tudású ember IS nyugodtan ÉS megalapozottan kritizálhat.

Ha ezt képes vagy elfogadni, akkor léphetsz tovább.

2021. okt. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
És miért kellene törődnöm azzal, hogy mondjuk egy többszörösen bukott, 8 sem általánost elvégző, jóval alattam álló mit mond?
2021. okt. 10. 17:26
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

Azért, mert normális ember vagy.

Ha nem vagy az, akkor tényleg nem kell törödnőd vele.

Ez most már harmadszor ugyanaz a hamis érvelés részedről.

Még egyszer: NEM kell kimagasló életvitelt vinni annak, aki téged kritizál, és még ÍGY IS kritizálhat jogosan!

2021. okt. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nekem meg szintén jogom van, a többször bukottak véleményére nem hallgatni. Éppen azért vagyok normális ember, mert nem akarok mindenkinek megfelelni, csak azoknak, akik elég szakértelemmel rendelkeznek a témában. Jogos kritikát nem is hozhat fel, mivel nem rendelkezik elegendő szakértelemmel a művészetek témájában. Elég sok bunkó, alpári stílusban megfogalmazott, lealacsonyító "kritikát" kaptak már a tantervben szereplő Petőfi, Arany stb. művek, a meglehetősen műveletlen, külvárosi és néhány esetben kisebbségi rétegtől, mégsem hinném, hogy például Petőfit túlságosan meghatná, ha még élne.
2021. okt. 10. 20:18
 16/17 A kérdező kommentje:
NEM lehet mindenkinek megfelelni és nem is kell.
2021. okt. 10. 20:19
 17/17 A kérdező kommentje:
Véleményt esetleg tud mondani, de hogy fogalmazhatna meg kritikát, ha nem is ismeri az elemzés szempontjait sem?
2021. okt. 10. 20:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!