Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogyan győzem le...

Mit tegyek, hogyan győzem le a lustaságot ami már életem során kisért, nehezen tudok komoly dolgokat tenni?

Figyelt kérdés
2008. dec. 11. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Én se tudom legyőzni, ezért fogok megbukni!! :(((
2008. dec. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én több módszert is kifejlesztettem erre, mivel én is nagyon lusta természet voltam/vagyok.

Az egyik az, hogy vezetek egy olyan naplót, amibe részletesen beírom, hogy mikor mit kell tennem illetve, hogy az kb. mennyi időt vesz igénybe.

Ha sikerül teljesítenem, akkor megjutalmazom magam, egy ruhával vagy mással, amire éppen pénzem van. Ha nem sikerül, akkor nem veszem meg. Ez lehet, hogy önsanyargatásnak tűnik, de nálam beválik, ha valamit tényleg szeretnék.

A másik dolog, hogy minden héten kitűzök egy vagy két napot (teendők mennyiségétől függően) amikor lustálkodhatok, vagyis amikor délben kelek vagy délután alszom pár órát, vagy egész nap csak olvasgatok, amihez éppen kedvem van. A többi naphoz így lesz energiám, hogy kihozzam magamból a maximumot.

Ja és nem utolsósorban az akarat, hát az is szükséges hozzá. Legyenek konkrét célok, amiket el akarsz érni. Ezek olyanok legyenek, amik valóban fontosak neked, amikről tudod, hogy milyen pozitív változást hoznak az életedben.

Sok sikert!

2008. dec. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
89%

Már született itt részletes leírás: keresd meg.

Használd a 'tanulás' kulcsszót is: ahhoz is van jó cikk.

2008. dec. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!