Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Régen sokkal jobb arc voltam....

Régen sokkal jobb arc voltam. Mi történt velem? 23/F

Figyelt kérdés

Van, hogy visszagondolok a gimis éveimre és bevillannak emlékek, vagy visszaolvasom pár régi facebook üzenetemet, hogy akkor hogy írtam, milyen voltam. Most legutóbb itt gyiken olvastam vissza egy 2017-es válaszomat, mert jött rá egy új, és megint azzal kellett szembesülnöm, hogy régen sokkal sokszínűbben láttam a világot.


Pl. volt egy nagyon komoly igazságérzetem. Ha valami olyan történt, ami elvi szinten nem kéne, hogy megtörténjen, vitába szálltam, érdekelt, hogy megoldódjon, helyreálljon a "rend". Ma már inkább konfliktuskerülő lettem, úgy érzem, nem tudom és nem is érdemes megvédeni magam, inkább ráhagyom a másikra, annyiban hagyom az egészet.


A szókincsem és fogalmazásmódom is drasztikusan visszaesett. Írásban még csak-csak működik, de élő szóban tök nehezen fejezem ki magam és stílustalanul. A bonyolultabb mondatokba belezavarodok, és viszonylag nyögvenyelősen jutok csak a végükre, érvelni sem tudok olyan jól, itt is inkább megpróbálok kibújni a vitahelyzetből, vagy ha mégsem, bénán képviselem a gondolataimat.


Mintha nem fogna olyan jól az agyam, pedig régebben mindenki értelmes srácnak tartott, illetve nem is igazán gondolok semmit a világról. És nem azért, mert nem értem a folyamatait, hanem egyszerűen nem érdekel igazán, sem az emberi része, sem a metafizikai.


Régen nagyon sok filmet (és sorozatot) néztem, ma már évente megnézek 2-3-at így magamtól.


Egyszóval gátlásos lettem, motivációhiányos, egy szürke és unalmas életet élő, de jól elfunkcionáló felnőtt, akiben sokkal több szunnyad, mint amennyit a külvilág felé kommunikál, de egyszerűen nem jön ki belőle. Valakinek bármi ötlet?



2021. nov. 6. 18:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Öhh. Tudom milyen érzés, velem is ez van jelenleg. Élőben nem tudom rendesen kifejezni magam, egy-két szavas válasszal lerendezem a kommunikációt,pedig tudom, hogy ennél többre vagyok képes. Viszont nagyon ritkán megerőltetem magam, és felhozok valami random témát, hogy azért mégse úgy tekintsenek rám, mint egy élőholt zombira, aki csak a munkáját végzi. A motivációhiányt sikerült némiképp leküzdenem, pár hónap kellett ahhoz, hogy tudjam mit akarok az élettől. Találtam életcélt,munkát időközben. A tompultságra talán egyetlen megoldás van, az az, hogy kettő, ami saját tapasztalatból mondom, hogy nekem bevált. Az egyik, hogy kibeszéled magadból az összes jelenlegi problémádat, a legkisebbektől a legnagyobbig, a másik, hogy (lehet nevetségesen hangzik) elkezdesz szedni valami hangulatjavító készítményt, hidd el beválik. Akkor éltem a fénykoromat(leginkább a munkában és a csajozásban), amikor szedtem egy bizonyos gyógyszert. Azóta, amióta abbahagytam a szedését,sikerült visszaesnem, elég durván, időnként elgondolkozok azon, hogy újra belevágjak ebbe a terápiába, de a covid miatt nem hinném, hogy sikerül egy szakembert találnom, ergo önerőből kell kimásznom a feneketlen mélységből. Tudnék mit mesélni erről, de inkább privátban.
2021. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!