Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Folyamatosan azt érzem hogy...

Folyamatosan azt érzem hogy mindenki ellenem van, tényleg így van vagy borderline lennék? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen bírkózok meg pl azzal,hogy a velem egykorú osztálytárs barátnőm pl gyerekes,furán fogja fel az életet.Naponta visszafogom magam,mikor tolja a baromságait akkor is inkább csendbe maradok szívom a cigit mert fölösleges kifakadni.Állandóan a pénzen aggódik, hogy mikor ad neki az anyja erre arra tízest" meg melyik nap melyik kajáldába eszik az úri barátaival. Tanulni nem tanul, egyáltalán nem okos,sőt a képzést is abba akarja hagyni.Azt hiszi az anyjáék örökké támogatni fogják,nem tud főzni se magára , otthon nem segít,lusta,tizenéves gyerekekre csorgatja a nyálát , olyanokra akik folyamat kihasználják és a szemébe mondják hogy nem kell.A múltkor pl kérdezte hogy ugyanmár kinek van pénze új fogsorra ( mondom pl annak aki kimegy külföldre és gyűjt pénzt ,mert nekem is így lesz) Erre rámförmedt ,hogy te tudod.Próbálom jó irányba terelni: vegyél a szüleidnek ajándékot karácsonyra sokat kaptál tőlük már", segíts nekik,főzzön otthon stb. De nem. Egy elkényeztetett lány , és ettől én nagyon ki vagyok,hogy semmit nem becsül meg és ahogy beszél a szüleiről. Vele ellentétben nekem kemény gyermekkorom volt,elvesztettem az egyik szülőmet,megéltem szegénységet gazdagságot,megtanultam főzni,beosztani a pénzt,tisztelni becsülni ami van. Volt hogy azért irigykedett ,mert nekem van 90- es jegyem közlekedésre mert félárva vagyok ,hogy jajj neki 3000 ezreket kell fizetnie mert neki nincs ilyenje??Mintha a 90 es kárpótólná a másik szülőt. Néha azt érzem,hogy féltékeny rám ,mert én helyt tudok állni az életben, vannak kapcsolataim a semmiből összeszedtem magam,betudom osztani a pénzt,tudok főzni van jövőm. Úgy érzem versenyezni próbál velem az anyjáék pénzével,mert mást nem tud felmutatni.Sokszor azt érzem hogy lehet titokban utál és ellenem van. Ezeken a dolgokon kívül nincs vele bajom de ez a nagyzoló stílus kiboritó.Karácsonyra egyébként megajándékoztuk egymást. Ezek ilyen kisebb dolgok amikre nem momdtam semmit,hanem elraktároztam és most fakadtam itt ki,a viselkedésén.Bocsánat ,hogy hosszú lett.

2021. dec. 26. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Hagyjátok már ezt a "borderline"-t!


Felkaptátok, és szakmányban nyomjátok mindenféle átmeneti

lelkibánatra.

2021. dec. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Fejezd be szépen a borderlineozást, mert krva idegsitő, ha nem vagy az.

Menj el orvoshoz és diagnosztizáltasd magad, ha úgy érzed nem stimmel valami.

Egyébként hatalmas nagy nulla ez még egy borderlinehoz véleményem szerint, amit itt most magyarázol, de én se vagyok orvos és nincs két azonos borderline, nem akarom lekicsinyleni az érzéseidet, csak ne nevezd magad így, mert van éppen valami bajod.

2021. dec. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy boderline. Normális tinédzser vagy.
2021. dec. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Most szerinted komolyan azért vagy borderline mert idegesít a barátnőd?
2021. dec. 27. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Tudtommal 18 éves kor alatt nem diagnosztizálnak érzelmuleg labilis személyiségzavart. A leírásod egyébként túl kevés információt tartalmaz rólad ahhoz, hogy véleményt lehessen mondani. Egyrészt olvass nívós cikkeket, írásokat a borderline-ról, hogy megtudd, mik a tünetei, jellemzői a személyiségzavarnak, másrészt ha úgy érzed, hogy érzelmileg nem vagy rendben, keress fel egy pszichológust.
2021. dec. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én diagnosztizált border vagyok.


A leírás alapján te nem vagy borderline (örülj neki!), viszont ezt az osztálytárs baránőt jobb lenne elengedni. Sok ember mutathat borderline-hoz hasonló tüneteket, ha mérgező kapcsolatban van. Márpedig a tiétek az. Bántjátok egymást, kölcsönösen.

2022. jan. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!