Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » HELP! Képtelen vagyok a...

HELP! Képtelen vagyok a kötelességeimet végrehajtani?

Figyelt kérdés

Tudom kicsit hosszú lett... bocsi... de kérlek olvasd el!


18 éves lány vagyok, most fogok érettségizni, viszont képtelen vagyok rendesen bejárni a suliba, vagy tanulni. Arra az egyetemre amit nagyon szeretnék semmi esélyem (ez biztos, és nem az én hibámból), és igazából azt sem tudom elhinni, hogy bármelyik másikra is képes lennék... Ha arra gondolok, hogy jótanulónak kéne lennem, hamar eszembe jut, hogy minek, úgysem fog összejönni semmi, és egyáltalán minek kell magam ezzel kínozni, mikor sokkal jobb időtöltések is vannak... és vagy dührohamot kapok (falat verek pl), hogy minek kell szenvednem, vagy elmegy az életkedvem teljesen (már volt h öngyilkosságra gondoltam emiatt), mivel eszembe jut, hogy amik érdekelnek azokhoz béna vagyok, és soha semmire sem fogom vinni, mivel link vagyok és semmiben sem lehet rám számítani. Tudom, hogy akkor változtatni kéne... néhány napig megy is, aztán megint jönnek a dührohamok, hogy minek vergődök ha tudom, hogy soha nem lesz belőlem semmi. Apámék is bíznak bennem (tudják h lógós vok, és megkértek kedvesen h hagyjam abba) és naon nem akarok nekik csalódást okozni. Tudom h max napok kérdése és lebukok. Nem a büntetéstől félek, hanem hogy nagyon csalódnak majd bennem. Mint eddig mindenki aki jobban megismert. :( Nemtom, hogyan tudnék megváltozni :'( Elegem van már magamból, de ha el is határozom, hogy változok... mindig csak ideig-óráig tart... aztán elbukok... Lehet ezzel mit lezdeni, vagy már örökre ilyen szánalmas béna maradok?


2010. szept. 7. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

I. Mikor azt érzed, hogy megakarsz ütni valamit, vonulj félre, és gondold át a dolgokat, nyugodj meg.


II. Mint azt mondták már sokan, az élet nehéz. Ne csak azt figyeld, hogy mi nem megy. Nézd meg mi az ami sikerül.


III. Amikor lógni akarsz, gondolj arra, hogy ehhez mit szólnának a szüleid. Ők megbíznak benned, hogy tudod mi a helyes. Legyen benned kötelességtudat.


Remélem ez segít.

2010. szept. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
szia, szerintem érdemes első körben a sulipszichológust felkeresned, és elmesélni neki ezt a helyzetet. ő elmondja a továbbiakat, valószínűleg jót tenne egy kis beszélgetés. Nem vagy béna, egyszerűen csak van egy problémád, ami egy ilyen nehéz időszakban nem is olyan meglepő, meg hát kinek nincsenek problémái... nem szégyen segítséget kérni szakembertől, segítség meg mindig van! Sok sikert és erőt kívánok! (pszichológushallgató)
2010. szept. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

:O Mintha én írtam volna. Akár hiszed, akár nem, én is pont ezeken megyek keresztül. (Én is 18 vagyok). Ezek a dolgok sokszor nekem is gondot jelentenek. Mégha nehéz is, de sajnos ez egy végig nem futott kör marad, amíg nem változtatsz rajta. Ha egyszer "elbuksz", próbáld újra. Ha megint, akkor mégegyszer és így tovább. Ne add fel! Higgy magadban annyira, hogy igenis tudsz változtatni ezeken a rossz dolgaidon/szokásaidon. A kötelességeket pedig muszáj és elkell végezni, de ne úgy fogd fel, mint valami büntetést. Az öngyilkosság meg abszolút nem megoldás. Azt írtad, hogy apukád bízik benned. Támaszkodj a családodra, szeretteidre, barátaidra. De ha nagyon gyötrődsz, menj el egy pszichológushoz. Nem veszítenél vele semmit. Ne becsüld le ennyire magad! Te is egy értékes ember vagy. Sajnos mindenkinek vannak gyengeségei, de ezeken lehet változtatni. A megoldás pedig ott rejlik a közeledben. Olvasd el újra az írásodat.

Pl.: Képtelen vagy rendesen bejárni suliba? Ugyan, be tudsz te menni, kibírod az ott eltöltött időt és már mehetsz is haza. Jó tanuló szeretnél lenni? Semmi akadálya, tanulj figyelmesen és szorgalmasan. Dührohamaid vannak/jönnek elő? Ne hagyd, hogy az érzelmeid irányítsanak! Nyugtasd le magad valami szép dologgal/dolgokkal. Öngyilkosságon jár az eszed, ha már úgy látod minden reménytelen? Próbáld elfelejteni az öngyilkosságot és próbáld meg pozitívan látni a helyzetet. Biztos vannak céljaid, vágyaid az életedben, amik csak arra várnak, hogy megvalósítsd őket, stb.

Mindent, amit ide leírtál, amiben kezded a reményed elveszteni, csupán az ellenkezőjét kell megpróbálnod cselekedni. Mondani könnyű, de nem lehetetlen. Ahogy a mondás szól: Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

Bátorság, magabiztosság, kötelességtudat, céltudatosság, kitartás, ezek mind elengedhetetlen szempontok bármiben is. Higgy magadban, hidd el, hogy te magad is sokra vagy képes!

Sok erőt és kitartást kívánok!

Remélem tudtam segíteni.


Egy lány. :)

2010. szept. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én kérnék segítséget de az a gond h erősen vallásos suliba járok, nagyon szigorúak... és mivel már nem vok tanköteles... az ilyen dolgaimért ki is vágnának. Az ottani pszichológusban pedig nagyon nem bízom...

2010. szept. 7. 21:37
 5/14 anonim ***** válasza:
Nincs lehetőséged egy másik iskolába átmenni?
2010. szept. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, előző vagyok. Ebben az évben érettségizel. Igen, így nehéz ügy lenne egy másik suli, de olyan nem létezik, hogy ne legyen megoldás.
2010. szept. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Utolsó évben nem szeretnék... érettségi, és az itteni tanárokat már ismerem, tudom mik a követelmények... és veszélyes lenne sztem pont most váltani...
2010. szept. 7. 21:45
 8/14 anonim ***** válasza:

21:37-nek igaza van.

A probléma gyökereit kell megszüntetni. Tedd az ellenkezőjét azoknak a dolgoknak, amik nem mennek. Azzal nincs is baj, ha 1-szer, 2-szer, vagy akár többször is "elbuksz", a baj ott van, ha hagyod őket elfajulni. Menni fog, de akarni is kell!

2010. szept. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Pszichológus a családsegítőben is van, oda is fordulhatsz.

Nekem az tűnt fel az írásodban, hogy bármi is történjen veled, te egyszerűen a dolgok rossz kimenetelében hiszel. Túlságosan aggodalmaskodsz és semmibe veszed saját magad és a képességeid. Kevés tapasztalatod van a dolgok természetéről, gondolom ezt abból, hogy azt hiszed "hogy amik érdekelnek azokhoz béna vagyok" - ez úgy működik, hogy ami az embert érdekli, abban kiműveli magát, tehát nem lesz béna hozzá. Itt a jövő időre hívnám fel a figyelmed, senki sem születik zseniként.

Az öngyilkosság gondolata meg szinte minden kamasz fejében megfordul, ez együtt jár az érzelmi hullámzással.

Nehéz elfogadni, hogy ha valakivé akarunk válni, akkor azért tennünk is kell.


Ezt amit felsoroltál, hogy nem vagy jó semmire, más is mondja neked kritikaként?

Melyek azok a jobb időtöltések amiket szívesebben végzel, amikben jól érzed magad?

2010. szept. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hááát... azt így konkrétan (és komolyan nem dühből) nem mondták h semmire sem vagyok jó, de azt igen, hogy ne reménkedjek abban hogy amit akarok (ők tudják mi az) össze fog jönni, mert nem és kész... + amit meg szeretek és érdekel (pl a matek)... háát arra már megkaptam h hülye vagyok hozzá. Nem is egyszer.

Pszichológus akartam még lenni, de oda túl sok pont kell vagy jogász, de nem tok jól magolni (főleg mivel nagyon rossz a memóriám...). Így arra jutottam, hogy szociálpedagógiára megyek... de a legközelebbi suli (ami nem katolikus) az egerben van, és még oda sem biztos, hogy felvesznek. Arról nem is beszélve, hogy nem ezt akarom csinálni, ez csak olyan... ha már semmi más nincs...

Am... érdekel a filmkészítés, de nemértek hozzá + a médiásokkal már Dunát lehetne rekeszteni... és van még 1-2 dolog ami jobban érdekelne, de arra meg az ismerőseim mondják h inkább felejtsem el...:(

2010. szept. 8. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!