Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » HELP! Képtelen vagyok a...

HELP! Képtelen vagyok a kötelességeimet végrehajtani?

Figyelt kérdés

Tudom kicsit hosszú lett... bocsi... de kérlek olvasd el!


18 éves lány vagyok, most fogok érettségizni, viszont képtelen vagyok rendesen bejárni a suliba, vagy tanulni. Arra az egyetemre amit nagyon szeretnék semmi esélyem (ez biztos, és nem az én hibámból), és igazából azt sem tudom elhinni, hogy bármelyik másikra is képes lennék... Ha arra gondolok, hogy jótanulónak kéne lennem, hamar eszembe jut, hogy minek, úgysem fog összejönni semmi, és egyáltalán minek kell magam ezzel kínozni, mikor sokkal jobb időtöltések is vannak... és vagy dührohamot kapok (falat verek pl), hogy minek kell szenvednem, vagy elmegy az életkedvem teljesen (már volt h öngyilkosságra gondoltam emiatt), mivel eszembe jut, hogy amik érdekelnek azokhoz béna vagyok, és soha semmire sem fogom vinni, mivel link vagyok és semmiben sem lehet rám számítani. Tudom, hogy akkor változtatni kéne... néhány napig megy is, aztán megint jönnek a dührohamok, hogy minek vergődök ha tudom, hogy soha nem lesz belőlem semmi. Apámék is bíznak bennem (tudják h lógós vok, és megkértek kedvesen h hagyjam abba) és naon nem akarok nekik csalódást okozni. Tudom h max napok kérdése és lebukok. Nem a büntetéstől félek, hanem hogy nagyon csalódnak majd bennem. Mint eddig mindenki aki jobban megismert. :( Nemtom, hogyan tudnék megváltozni :'( Elegem van már magamból, de ha el is határozom, hogy változok... mindig csak ideig-óráig tart... aztán elbukok... Lehet ezzel mit lezdeni, vagy már örökre ilyen szánalmas béna maradok?


2010. szept. 7. 20:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is teljesen felesleges ez az egész tanulás dolog mert az egész szart sem ér. Bár az szerintem hasznos ha az órákra bejársz mert ha már csak erre ráveszed magad és figyelsz is akkor rádragadnak a dolgok. Én személy szerint nagyon megbántam h otthon mindig a hülye röpdolgozatokra, felelésekre, meg TZ-kre tanultam 1000-rel. Holott csak az érettségire kellett volna koncentrálnom, aminek kb köze sincs ahhoz amit az iskolában tanulsz. Sajnos az utolsó pillanatban is tanulnunk kellett még érettségi előtt pár nappal is be kellett mennünk, nem volt időm felkészülni rá normálisan, de ennek ellenére jól sikerült. De ha több idpt szentelhettem volna az érettséginek és kevesebbet arra, hogy mindig készüljek az órákra és a dolgozatokra akkor még sokkal jobb is lehetett volna és akkor sokkal több pontom lett volna egyetemre.

Szóval én azt javaslom, hogy mindenből legyen meg a kettesed évközben, és csak az érettségire gyúrjál rá, de azt már kezdd el januárban, mert ha április közepén ülsz neki, akkor bekattansz. Ha ezt megcsinálod akkor nagyon jól fogsz leérettségizni, mivel 0 tanulással is le lehet érettégizni legalább 3-asra mert úgy van kitalálva h a hülyék is megcsinálják. De ha készülsz is rá normálisan akkor még sokkal jobb lesz, duplázod az érettégi pontjaidat, és hoppá be is kerülsz vmi jó kis egyetemre. Az a lényeg h időben kezdd el, csak akkor van esélyed. sztem január-február környékéig ne erőltesd meg magad, hagyjad a tanulást, mindenből legyen meg a 2es vagy 3as , ez már akkor is sikerülni fog ha csak az órákon figyelsz, aztán utána húzzál bele, akkor már az lebegjen a szemed előtt, h mindjárt vége az egésznek, és már csak röhögni fogsz rajta a nyáron...hidd el jobb úgy visszagondolni rá, hogy azért teljesítettél egy viszonylag jó szinten, minthogy midnen szarul sikerült.

Az egyetemen meg már sokkal könyebb lesz minden, gyakorlatilag te állítod össze az órarendet, mármint te döntöd el, hogy melyik tantárgyat melyik félévben veszed fel, és ha egy félévben nem akarsz annyit tanulni, akkor csak keveset veszel fel és a későbbiekben bepótolod, ahogy tetszik. Meg hát azért az is elég jó , hogy egy tantárgyat csak fél évig tanulsz, nem úgy mint középiskolában.


Szóval fel a fejjel, sok sikert, és ilyen butaságra ne is gondolj, hogy öngyilkosság! nem éri meg mert a tanulásnak egyszer úgyis vége lesz, egyszer minden rossz véget ér.:)


L/19

2010. szept. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem felesleges ez az egész tanulás dolog. Azzal csak jobban jár. Meg amúgy is, nemcsak akkor érdemes/kell tanulni, amikor már nagyon közeleg az érettségi. "Legyen meg a kettese?" Már nem egy tanárom mondta, hogy a kettes "nem jegy". Az egy dolog, hogy persze kettessel nem bukik meg, de a jó jegyek hármastól fölfele kezdődnek.. Megoszlanak a vélemények, de ez így van.

Kedves kérdező, biztos van, amiben te is jó vagy. Ne legyél elkeseredve. Szépen próbáld meg elvégezni a kötelességeidet. Nem megterhelő, mégha annak is tűnik. Hajrá!


18/L

2010. szept. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azt kifelejtettem, hogy ne mások véleményére hallgass, hogy "ebből ilyen, abból olyan buta... vagy". Ezzel persze, hogy nem fogsz előre jutni. Ha én minden bántó, rossz dolgot magamra vettem volna (mert volt ami nem is volt igaz ráadásul), már nem is itt lennék.. Mint ahogy már írták, bízz magadban! Attól, hogy mások hülyeségeket, bántó dolgokat mondanak rád, betudod bizonyítani, hogy nem mondanak igazat. Sőt, nem is kell másoknak bizonyítani, mert felesleges. Elég ha magadnak bizonyítasz. De tenni is kell a dolgokért.
2010. szept. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

32 éves vagyok, amióta az eszemet tudom, suliba jártam, igaz, 10 éve dolgozom is mellette, de! amit mondani akarok: amíg fősulira jártam, java részt abból éltem, amit gimiben szerencsére megtanultam. Az egyetem alatt sokat jelentett, hogy a fősulin sem bambultam, a PhD képzés meg egyenesen arról szólt, hogy mi az, amit sikerült egyetem alatt megtanulnom... Szóval, azt mondom, hogy jelentős előnnyel indul az, aki középsuliban tényleg odafigyel, tényleg felkészül, tényleg utánaolvas.

Nem kell minden tárgyból a jeles, az elég korán kiderül, hogy mi is érdekel, s mi az, amit rutinból megtanulsz. Te már tudod, hogy mi érdekel, a baj talán az, hogy nem a megfelelő emberek véleményét kérted ki. Jó vagy matekból, szeretsz számolni? Menj valami pénzügyi szakra, nézz körül a neten, milyen lehetőségek vannak, és ha megtetszik valami, ne szalaszd el, bárki bármit mondjon.

Az a baj, hogy bárki véleményét is kéred ki, ő magát helyezi a szituba, s ha te filmes szeretnél lenni, őt viszont ez nem mozgatja meg, vagy el se tudja képzelni, mit csinál egy filmes, akkor nyilván azt fogja tanácsolni, hogy oda ne menjél.

Eger jó hely, de gondold át, tedd a mércét magasabbra, célozz meg egy egyetemet első helyen. Mi van akkor, ha "világi" iskolába mész? Kitagadnak otthonról?

Te érzed, hogy miben lennél jó! Járj utána, hogy "filmezni" konkrétan mit is takar, melyik ága lenne neked megfelelő. Tájékozódj, könnyebb lesz a döntés.

2010. szept. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!