Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek fontos hogy...

Szerintetek fontos hogy valaki motivált legyen a munkájában és szeresse, fejlődni akarjon? Mert a környezetembe azt látom mintha ez nem igazán a boldogság forrása lenne, bővebben kifejtem lenn.

Figyelt kérdés

Szóval ez egy érdekes téma. Van 1-2 ismerősöm aki tök kiegyensúlyozottnak tűnik. Az első nagybátyám. Elmondása szerint a munkáját szereti. Tök unalmas kicsit monoton, ügyintéző egy reptéren, diplomás végzettséggel. Azt mondta hogy laza, jó a társaság, a fizetés sem rossz. Családja van, 2 gyerek, mennek kirándulgatni, focizni, tök kiegyensúlyozott családnak tűnnek, pénzügyileg szerintem nincsenek túlságosan eleresztve, nagybátyám elmondása szerint átlag 350 ezer nettót keres, a felesége kevesebbet. Úgy látom tök szuper minden.


Aztán van munkamániás mérnök ismerősöm is, céges autója is van már, de egyszerűen nem látom azt a boldog kiegyensúlyozott családi légkört mint a nagybátyáméknál, pedig sokkal több a pénz, érdekes munka, elmondása szerint szereti is.


Szóval érdekes ez az élet. Mintha egy társadalmi kijelentés lenne hogy a munkád kell hogy motiváljon, szeressed mert akkor leszel boldog, de mindha az élet erre rácáfolna a környezetemben, és mintha a munkába nem is az lenne a legfontosabb hogy szeressed, ne legyen monoton, fejlődhess, hanem a nyugalom. Több ismerősöm is mondja aki jól érzi magát hogy igen unalmas, igen ez van meg az, de hogy nyugalom van, nem csesztet senki, mintha ez lenne a legfontosabb.


Most akkor hogy van ez ?


2022. jan. 3. 10:00
 1/4 Kései Sirató ***** válasza:
75%
Fontos, igen, mert akkor lesz igazán boldog élete.
2022. jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
52%

Én például nagyon szeretem a munkám: tanítónő vagyok. De, számomra ez a munka óriási stresszel és teljesítménykényszerrel jár. Pályakezdő vagyok, nagyon szeretem a munkám, ezt tanultam 8 évig, hogy fejlődhessek benne, mindenféle képzésen részt veszek, amik nagyon-nagyon feltöltenek, és alig várom hogy munkám során ezeket alkalmazhassam. De, számomra fontosabb a lelki nyugalom, és érzem, hogy ez a munka felemészt, a magánéletemre rossz hatással van. Így röpke 3 év után, valószínű, hogy pályát fogok változtatni, akkor is ha nagyok fog fájni.

25N

2022. jan. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kései Sirató ***** válasza:
2-es, nem akarsz inkább a stresszkezelélsre megoldást találni? Én megkeresnék a helyedben egy pszichológust.
2022. jan. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valahol a stresszt is lehet élvezni, ha izgalomként éled meg, nem pedig nyomásként.


De a fontos szerintem az, hogy erőltetni semmit nem éri meg, ha van lehetőség váltani, akkor próba szerencse.

2022. jan. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!