Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elég hosszúra sikeredett!...

Elég hosszúra sikeredett! Valaki tud ebben tanácsokat adni?Akiknek sikerült, hogyan tanultátok meg elengedni a sérelmeket?

Figyelt kérdés

Van erre valami jó módszer?

Mindig is nehéz volt a rossz dolgokat elengedni, azt felfogom, hogy nem érdemes velük foglalkozni, és már megtörtént nem lehet rajta változtatni, vagy épp így kellett alakulnia mert így legalább tanultam belőle. Van amit hamar elengedek, vagy ha még emlékszek is rá és tudom, hogy rossz volt már leszarom nem foglalkozok vele. De van olyan ami egyszerűen csak rosszabb lesz.


Mert ha bele gondolok tényleg megtanultam azt, hogy azokat a dolgokat amik régen rosszul érintettek, most már nem úgy kezelem ha újra megtörténik, vagy tudom, hogy mit tennék helyette.


2 éve ugyan azok a dolgok bántanak, és sajnos észre vettem, hogy egyre jobban. Egyre többet kattogok, hogy mennyire rosszul is esett vagy mennyire igazságtalan volt, hogy pl kihasználtak. Pedig már tényleg 2 év eltelt és le kéne szarjam az egészet, és idegesít, hogy nem tudom. Hiába beszélek róla másnak nem segít és szerintem ez azért van, mert ha én meghallgatom valakinek a sérelmeit és mindig adok valami tanácsot így külső szemmel, hogy szerintem mit lehetne ellene tenni (ha nem tetszik neki akkor figyelmen kivül hagyja nem köteles senki megfogadni)és erre is most kezdtem el rájönni, hogy én sose kapok semmi tanácsot, hiába meghallgatnak nekem nem is az kell, hogy meghallgassanak hanem egy kis lendületet adjanak néha, hogy merre tovább. És sajnos sose kaptam, vagy olyan tanácsokat kaptam amik logikátlanok és tényleg semmi értelme mert már pl szinte nem is oda tartozik.


Nem értem magamon, ha már egyszer addig eljutottam, hogy ideje lenne elengedni és már idegesít, hogy mégis eszembe jut és továbbra is csak magamat bántom vele akkor miért meg megy az elengedés?

Olyan fura és rossz az egész, más bőven más dolgokra kéne koncentráljak és már nem is vagyok azoknak az embereknek a közelébe, akkor mi ez?


Azon is gondolkodom, hogy elmegyek pszichológushoz, mondjuk csak 1-2 alkalommal, de azt is biztos csak később tudnám megoldani hónapok mulva addig meg nem akarok ezzel szenvedni.


Köszönöm ha eddig végig olvasta. Esetleg jöhetnek privát üzik is ha valaki nem szeretné ide irni.



ápr. 23. 16:35
 1/1 anonim válasza:
Menj el terápiába.Megéri.
ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!