Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám megtalálni...

Hogyan tudnám megtalálni önmagam és az én utam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 24 éves nő vagyok. Mindig nagyon határozott voltam, tisztában voltam a képességeimmel, azzal, hogy mit szeretnék, kit szeretnék majd a jövőben. Legalábbis ezt hittem eddig. Az utóbbi időben, találkozva sok emberrel, volt alkalmam beszélgetni ilyen-olyan dolgokról, önismereti témában is. Egy két ember mély nyomot hagyott bennem, mondandójával, jellemével, és rájöttem, szépen lassan, hogy én nem ismerem önmagam, én nem tudom igazán, hogy ki vagyok és mit szeretnék az életben. Tudom, hogy az önismeret az egy élethosszig tartó folyamat, mégis így 24 évesen úgy érzem több infóra lenne szükségem magamról.

Jelenleg tanítónőként dolgozom. Szeretem a munkám, de mindig éreztem, hogy valahogy nem az enyém igazán. Szép szakma, élvezem, hogy átadhatok, formálhatom a jövő generációját, mert kihívás és ilyen jellem vagyok, szeretem a kihívásokat. De legbelül már sokszor felmerult bennem, hogy nem ez az amit úgy igazán szeretnék. Volt hogy lekanyarodtam erről az útról és olyan munkát választottam, amiről azt hittem passzol hozzám: pl irodában dolgozni. Kiprobaltam, éreztem hogy ez sem jó, annyira sem mint a tanítói munka. Aztán nagyon elkezdett hianyozni a "gyereksereg", a tanítás... és 2 év után visszatértem a pályára, amiben (környezetem szerint) jó vagyok és ne hagyjam abba. Lehet kifele ez látszik, de belül nem érzem az enyémnek.

Párkapcsolatban élek 5 éve. Valamiért nagyon tartok a házasságtól, a gyerekneveléstől. Ezt azt hiszem megfejtettem: Orvos Tóth Noémi egyik interjúját láttam, amiben a transzgenerációs (örökölt)problemákról beszélt és akkor jött a döbbenet, hogy igen. Én nagyon rossz házaséleti mintát láttam a szüleimtől, apukám alkoholista volt, sokszor futottunk éjszaka testvéremmel, anyukámmal. Mára tudom hogy neki is valamilyen traumából adódott ez, és megbicsájtottqm neki, Isten nyugasztalja, aztán 20 éves voltam amikor elhunyt, ez is nagyon megviselt engem(mert miután kigyogyult az alkoholoizmusbol nagyon közel kerültünk egymáshoz). Mondhatni addig egy extrovertált típus voltam, de a halála után befele fordultam nagyon. Nem bízok az emberekben, rosszat feltételezek róluk, bár tudom hogy ez nem helyes, mégis mintha ez lenne "belémkódolva". Szeretnék változni, de önismeret nélkül ez nem ment idáig. Szóval kíváncsi lennék hogy hogyan induljak el az önismeret útján? Hogyan tudnék egy optimistább szemléletre szert tenni? Szorongó vagyok. És érzem hogy ez mostmár testi tünetekkel is jár.

Köszönöm ha elolvastad és szánsz rám néhány percet.

24 N



2022. jan. 3. 22:32
 1/3 A kérdező kommentje:

Ami még fontos: édesapám előtt egy évvel meghalt egy fiatal családtag, szintén közel állt hozzám, azután édesapám, azután minden évben, tehát 5 évem keresztül, folyamatosan meghalt a családból 1 közeli tag.

Azóta folyamatosan halálfélelmeim vannak,mi lesz ha én is?

Tudom, hogy ezekre nincs ráhatásom, ha jön a vég, akkor menni kell. De lassan ez is megnehezíti a mindennapjaimat, hogy erre gondolok ( például éjszaka nem tudok elaludni, vagy pont erről álmodok).

2022. jan. 3. 22:38
 2/3 anonim válasza:
100%

Szia! Először is sajnálom azt a sok tragédiát, ami ért téged.


Én úgy gondolom ahhoz, hogy önismeretet szerezz, minél több élményt kellene szerezned, kilépned a komfortzónádból. Ezzel egyrészt megtudod, hogy egyik-másik szituációban hogy viselkedsz, milyen is vagy valójában, illetve lehet, hogy itt találsz rá arra a dologra, ami a te “igazi hivatásod”. Ez egyébként nem biztos, hogy valóban egy munkahely lesz, sok embernek nem a munkája az élete, mégis boldog.


Ezen felül olvass, hallgass zenét, nézz filmeket, játssz játékokkal, vagy bármi más módon fogyassz művészetet, sokszor ezek meg tudják változtatni az életed.


Én úgy érzem ezzel a kérdéssel jó úton haladsz, a benned lévő kérdésekre/problémákra csak te tudsz kielégítő választ adni, ha ismered önmagad.

2022. jan. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen érdemes pszichológussal beszélni ezekről a problémákról, mert valószínű, hogy magadtól nem tudod mind megoldani.

Addig pedig azt érdemes követni, hogy maradj a tanári pályán, amíg rá nem jössz, hogy mi a te utad, mivel idáig ez volt a legjobb. Nézzél hobbikat is.

2022. jan. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!