Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mindenki magából indul ki?

Mindenki magából indul ki?

Figyelt kérdés
És ha van olyan, aki nem akkor az hazudik?
2010. szept. 8. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván mindenki magából indul ki, hiszen a saját tapasztalatai, korábbi élete, korábbi döntései alapján tud egy-egy dologhoz hozzáállni, egy-egy dologra reagálni.


Te indultál már ki másik emberből?:DD

2010. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, végülis indultam ki Másból... :D Hmm, mondjuk mikor azt mondod, hogy "az ő helyében..." akkor nem magadból akarsz kiindulni nem?
2010. szept. 8. 13:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%-osan akkor sem tudod magad más helyébe képzelni, hiszen sosem tudhatod egy másik ember valódi érzéseit, szóval ha ezt is mondod, akkor is jobban dominál az, hogy mégiscsak a saját életedből, saját személyedből, saját tapasztalataidból fogsz kiindulni. Hiszen soha sem tudhatod biztosan ki hogy éli át a dolgokat, ki hogy érez pontosan.
2010. szept. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én régen nem egészen értettem, mit jelent az a kifejezés, hogy magából indul ki, illetve az a szólás, hogy "mindenki magából indul ki". Szerintem ez azt jelenti, hogy mindenki csak a saját előítéletei, feltevései és tapasztalata alapján nyilatkozik dolgokról. De ez igazából trivialitás, csupán annyit jelent, hogy X ember és Y ember valószínűleg azért gondolkodik máshogy, mert mások a tapasztalataik, ugyanis 2 különböző emberről van szó. Tehát ha X azt mondja, hogy Z hülye, akkor nem azért mondja, mert X is hülye és ezt tudja magáról, hanem mert Z-ről azt a képet alakította ki magában, hogy hülye, de mindezzel párhuzamosan Y tekintheti jó fejnek Z-t, mert ő is egy másik ember.
2010. szept. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha "másból indulsz ki", akkor is magadból kell, hogy kiindulj valamilyen szinten. Mint egy jó színésznél, hogy hiteleset alakítson ilyen-olyan szerepekben, csírájában benne kell, hogy legyen egyszerre az utcalány, a gengszter, a koldus, a milliomos vagy a nyomorék...

Ha más helyzetébe akarod beleélni magad, ez valahogy nagyon hasonló módon működik mindenkinél. Aki sokfélét tapasztalt, annak könnyebben megy...

2010. szept. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De ezek a csírák mindenkiben el vannak vetve, nem?

Én nem tartom magamat annyira tapasztalt embernek, mégis nagyon bele tudom élni magam mások helyzetébe... Vagy ez már más fogalom?

2010. szept. 9. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!