Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehetek jó ember úgy, hogy...

Lehetek jó ember úgy, hogy egyáltalán nem vagyok erkölcsös?

Figyelt kérdés
2022. jan. 18. 15:35
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Oké csak én nem írtam ilyet.
2022. jan. 18. 18:30
 22/34 A kérdező kommentje:
Sőt, ha jobban belegondolok a kommentedbe, akkor méginkább ellenvéleményen kell lennem, mert ha valaki saját válaszokat próbál keresni az kifejezetten pozitív.
2022. jan. 18. 18:58
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

"ha valaki saját válaszokat próbál keresni az kifejezetten pozitív"


Az meg a magánügye. Ezért a külső társadalom elismerését elvárni enyhén szólva szánalmas.

2022. jan. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Szerintem te kötekedni akarsz csak.^^
2022. jan. 18. 19:56
 25/34 Dzsoki ***** válasza:
100%
Kérdező! Igen. Vagyis,mindent megteszel a gyerekeidért,ezért jó ember vagy. Viszont, nem csak a feleségeddel szexelsz,ezért erkölcstelen vagy.
2022. jan. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 kriszpo ***** válasza:

Te vagy a Batman, a Pókember, vagy netán a Robin Hood?


Kérdésedre a válaszom (ha már ennyire fiolzofálunk):

A Wikipedia-ból az első pár sor:

"Az erkölcs fogalma alatt egy adott társadalom által régebbi tapasztalatok alapján összegyűjtött és helyesnek ítélt viselkedési szabályok összességét értjük. A jogon kívül a legerősebb normafajta.[1] Az erkölcs szabályai a társadalmi normák egyik típusát jelentik. Más megfogalmazás szerint az erkölcs azon elvek összessége, amelyek a helyes és helytelen, a társadalmi jó és rossz megkülönböztetését segítik a cselekvés szintjén."


Tehát, ha olyasmit csinálsz, ami sokak szemében rossz, az erkölcstelen is. De! Amennyiben olyan dolgot cselekszel, ami egyes emberek számára elfogadhatatlan, de a társadalom nagy része egyetért vele, az nem erkölcstelen, tehát jó. Én ezt így gondolom.

Egy példa: Abszolút békés emberként bekerülsz egy neonáci csoportba. A neonácik szemében te vagy a rossz az erkölcstelen, de a társadalom egészének szemében te jó ember vagy. Minden nézőpont kérdése: Milyen környezetben, milyen erkölcsi morállal rendelkező emberek vesznek körül. Tudsz-e hozzájuk igazodni. Ha erkölcsös vagy a csoporton belül, akkor jó is vagy. Ha jónak gondold magad, de a környezted erkölcstelennek ítél meg, akkor nem vagy abba a csoportba való. Talán így érthető.

Más tészta a törvény, a jogszabály ami mindenki számára kötelezően betartandó (még ha néha nem is megy, pl KRESZ). Láttunk már olyant, amikor a bíróság a jog alapján ítélt el egy "rendes" embert.

2022. jan. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
bizonyos körök szerint viktor is jó ember, és még erkölcsösnek is tartják.
2022. jan. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Én csak általam kitalált filmes gondolataimról tudok írni.

kispista Mexikóban él feleségével, és porontyaival. Szegényesen nyomorognak.

Körtefej, a környék nagyura jó pénz igéretével embereket toboroz egy különleges feladatra. Behatolt egy idegen a területre, és sok kárt okoz. A cél az ő kiiktatása bármilyen módon. kispista századmagával keresi az ellenséget, aki viszont legyilkol mindenkit, mert ő a filmban a pozitív szereplő.

Otthon az özvegyek meg még nyomorultabbúl élhetnek ezután.

Kérdés, ki itt a jó, és erkölcsös ember?

2022. jan. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Loptad az időmet.
2022. jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Laccac válasza:
Nem. Az embert a tetteik teszik jóvá vagy rosszá. Ha ártasz másoknak (akik nem ártottak neked), akkor rossz ember vagy. Persze az egód miatt sosem fogod saját magad rossz embernek tartani, még a legszörnyűbb legalja ember is jónak tartja saját magát.
2022. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!