Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen fajta pszichológiai...

Milyen fajta pszichológiai könyvet ajánlotok ilyen esetekre?

Figyelt kérdés

26 évesen srác vagyok és kicsit az az érzékeny típus.

És néha nehezen viselem el azt , ha a munkahelyemen a főnököm lecsesz.

Kicsit erősen érint a dolog és egy ideig nyomaszt , holott a körülöttem lévők ugyan úgy benne vannak a dologba én meg sokszor magamra veszem a dolgokat.

Milyen fajta pszichológiai könyvet ajánlotok?



2022. febr. 1. 13:58
 1/1 anonim válasza:
Vannak önismereti könyvek, de semmi értelme nem lesz. Vagy nem sok. Ha mimózalelkű vagy, az nem fog segíteni. Ki kell állni magadért, ha úgy érzed igazad van, hanem, akkor pedig méltósággal tűrni, amíg túlzásba nem esik. Olyankor helyre kell tenni. Nem durván vagy trágárul, de határozottan tudatnod kell vele, hogy te is ember vagy, elismered ha hibáztál, de ami sok az sok. Az esetek 90%-ban ez működik. Ha nem akkor válts munkahelyet. Na most ez így jól hangzik, de hogy segítsek is: Tanulj harcművészetet. Ne csontzenéltetést, hanem olyan harcművészetet ami pszichológiailag is fejleszt nem csak fizikálisan. Ilyen lehet a kendo, a kung-fu, a tai-chi, aikido, taekwondo. Nagyon fontos, hogy olyan mestert keress, aki együtt fejleszti a lelket a testtel. Ez nem egyszerű dolog, és nem is olcsó. Eleinte, az alapok elsajátításához elég a csoportos eddzés, aztán ha már tudod mit csinálsz, érdemes magánórákat venni, hogy azonosulni tudj a gondolatiságával. Ez olyan tartást fog adni testben és lélekben, ami átsüt rajtad, és nyugodt tudsz maradni olyan helyzetekben is, amikor más pánikolna. Ilyenkor már Nemhiábaszületett Dzsézönsztetem komplett familiája sem fog meghatni, nemhogy egy ordítozó kis mitugrász.
2022. júl. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!