Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért tesznek fel kérdéseket...

Miért tesznek fel kérdéseket az emberek gyakorikerdesek.hu-n?

Figyelt kérdés

Miközben olvasom a kérdéseket és válaszokat, újra és újra rájövök, hogy a legtöbben csak önigazolást akarnak szerezni a kérdésekkel, amikben tanácsokat kérnek.


Nem fontolják meg a tanácsokat akkor sem, ha azok lennének a legkézenfekvőbbek a helyzetre.


A látszólag jó tanácsokra nem reagálnak, mintha figyelemre sem méltatnák. A trollokat viszont etetik. A legtöbben beleállnak a vitákba amiket személyeskedésből fakad.


2022. febr. 17. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük például a te kérdésedet.

Meg lehet értelmesen válaszolni?

Nem.

Nem, hiszen ahány ember, annyi indok, annyi motiváció.

És nem, nem lehet általánosítani sem. Nem lehet azt mondani, hogy a sok különböző motivációnak ez vagy az az átlaga. Vagyis lehet, csak nincs értelme.

Na már most.

Szerintem - az írásképed, a fogalmazási készséged alapján - nem vagy egy hülyegyerek. Vagyis te elvileg fel tudod mérni, hogy nem lehet érdemi, értelmes választ adni a kérdésedre.

Mégis kiírtad?

Mégis ki.

Felmerül a kérdés, vajon trollkodsz-e, netán rosszul mértelek fel és valójában ostoba vagy, esetleg csak keresed a figyelmet, hogy kicsit veled foglakozzanak - vagy megpróbálsz vitát provokálni. Netán a kiírt kérdéseid számát akarod gyarapítani?

2022. febr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem fektettem elég nagy hangsúlyt arra, hogy azokra a kérdésekre gondolok, "amikben tanácsokat kérnek".


Szerintem rosszul mértél fel. Ostoba vagyok. És nincs aki rám figyeljen :(

2022. febr. 17. 15:49
 3/6 Dzsoki ***** válasza:
Több okból. Valaki csak unalomból. Volt egy kérdés,hogy miként viszonyulunk a piszi lányokhoz? Nem a kérdező,hanem egy hozzászóló fejtette ki,hogy politikailag korrekt,a kérdés. A kérdező,több nap után sem reagált. Szintén unalomból,esetleg brahiból is lehet kérdés. Volt egy 30-as nő,aki szerette volna,ha többen az arcára élveznének. Írtam neki,de kiderült,hogy ezt férfiként kérdezte. Van akit tényleg érdekel a válasz. Egy párnak párkapcsolati gondjai voltak. Leírtam,hogy menjenek párterápiára. Megköszönte a javaslatot avval,hogy meg fogják valósítani. Van aki provokálásból. Tehát volt egy egyetemista,hogy bizony,neki férfi a párja. 99 Százalékunk evvel nem értett egyet. Nyilván,hogy nem tudjuk meggyőzni egymást, de oda-vissza érvelni,lehetett. Illetve felajánlottam,hogy személyesen találkozzunk és győzzön meg,hogy neki van igaza! Mondvacsinált okokra hivatkozva,nem mert találkozni velem. Én mertem volna találkozni vele személyesen.
2022. febr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nekem tetszik a kérdés. Az én fejemben is felbukkant, ezért is találtam ide..


Bár azt határozottan gondolom, hogy azért szeretnek itt lenni az emberek, mert kötetlenűl lehet kérdezni/válaszolni bármit. Mivel teljesen anonim, nem fog senki másnap az utcán kővel megdobálni, hogy “Te Jani, mégis hogy képzelted tegnap azt a válaszod...?!”.

Plusz nem kell elvárásoknak sem megfelelni, mint például az illem - válasz és reakció nélkül lehet hagyni emberek kérdéseid/válaszait - kimutathatod (akár célzottan) a mély elégedettlenséged.

Itt egyáltalán nincs senki, aki disztingválásra kötelezne.

(Leszámítva a moderátorokat, mert azért mégiscsak...)


Meg nem utolsósorban ez itt egy közösség. Még ha személyazonosság nélküli is. Az ember jó esetben szeret beszélni/tájékozódni.

(Én például szeretem megfigyelni, milyen sok a hasonló és mégis merőben különböző felfogású ember)


Furcsa az egészben az, hogy ezt így mind leírva, újból megkérdezném én is mégegyszer, hogy “de akkor is, mégis miért..?!.”

Lehet, hogy ez inkább csak egy költői kérdés. :)

2022. febr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként te is magadat próbálod ezzel igazolni 🤷🏼‍♂️
2022. márc. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dzsoki ***** válasza:
Továbbra is azt írom,hogy kiváncsiságból esetleg unalomból. Bizony vannak szabályok. Tehát a buza i-vel,nem megy át a szűrőn. Válaszreakciók,a tűrt kategória. Itt a kérdezőnek válaszolunk,nem egymásnak oda-vissza. Időnként elkerülhetetlen,mint ahogy én is így teszek most. Ettől még a kérdező felé is igyekszem hasznosan reagálni. Igaz,hogy ez egy egyfajta közösség,de nem személyazonosság nélkül. Az igaz,hogy nem a valódi,hanem a felhasználó névvel. Persze azoknak a hozzám hasonlóknak,akik nem félünk a felhasználó nevünket adni az írásainkhoz. Az,hogy a többség anonim,igaz. A kődobálás elmaradása,igaz. Ettől még privátban lehet találkozót adni,még azoknak is,akikkel,nem értünk egyet. Az egy másik kérdés,hogy mint ahogy feljebb is írtam,egy az enyémtől eltérő nemi identitású fiatalembernek felajánlottam,hogy hajlandó vagyok élőben is kommunikálni vele. Mondvacsinált kifogásokkal,nem merte vállalni. Írásban,meri,élőben,nem. Nem értem. Mitől más a véleményem írásban,mint szóban?
2022. márc. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!