Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Még időben vagyok hogy megvaló...

Még időben vagyok hogy megvalósítsam önmagam?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok és igazából most ért el engem egy ilyen lelki krízis amit próbálok leküzdeni de rengeteg bennem a kérdés és a félelem. Nem tudom hogy még időben vagyok-e.


Külföldre jártam egyetemre egy olyan szakra ami igazából nem is nagyon érdekelt (szülők miatti megfelelési kényszer stb.), nem is sikerült befejeznem. Közben egy kialakult parkapcsolat miatt hazaköltöztem. Eltelt 4 év és azt érzem hogy nagyon nem a helyemen vagyok, keresem az utamat, lépni akarok de nem tudom merre és hogyan. Ilyen "semmilyen munkákból" élek de tudom hogy ennél sokkal többre vagyok képes, nem akarom hogy ez legyen az utam. A párkapcsolatom elfáradt de még nem tudtam kilépni. Tervezem a visszaköltözést abba az országba ahol elkezdtem az egyemet. Illetve a semmiből jött egy érzés ami azt súgja színész szeretnék lenni. Eddigi tanulmányaim során semmi közöm nem volt ehhez a "szakirányhoz" de inkább azt érzem hogy eddig nem mertem ezt felvállalni (szülők, barátok előtt).

Azt tervezem hogy visszaköltözöm külföldre és ott abban az országban belekezdek egy színészeti iskolába/kurzusba és megpróbálom bedobni magam a mély vízbe.

Szerintetek ehhez már késő? Ilyenkor már késő karriert építeni?Másnak is van ilyen jellegű krízise? Ez valami kapuzárási pánik? Vagy csak félek az újtól, a bizonytalantól? Mit gondoltok?


2022. márc. 19. 11:44
 1/3 gublug ***** válasza:
100%

Akkor a Holt Költők Társaságát biztos ismered. Én utálom azokat a családi helyzeteket, amikor a szülők elnyomják a gyereket. Úgyhogy valamelyest együttérzek. Hogy a szülők rájöjjenek, hogy hol a helyük, korábban kellett volna kezdened, de nincs veszve semmi. Akarat és döntés kérdése.


Az eredeti kérdésedre a válasz: egyáltalán nem vagy elkésve. Az önmegvalósításban nem a teljesítmény hanem az őszinteség a mérvadó.

És nem a cél elérése tesz boldoggá, hanem az odavezető út!


Illetve fontos, az önmegvalósítás nem egyenlő a fizikai világban elért sikerekkel és kényelemmel.

2022. márc. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Ez most erőt és még több motivációt ad nekem!
2022. márc. 19. 14:27
 3/3 gublug ***** válasza:
100%

Szíves.


Fontos eldöntened, hogy mit jelent számodra az önmegvalósítás. (ez persze változhat az idők során)

Fontos a célt meghatározni már a legelején, mert cél nélkül sehova se jutsz.



Volt egyszer egy mester és annak két kiváló tanítványa. A mester úgy döntött, hogy tanítványait elküldi tapasztalni. Azt mondta nekik: "Menjetek, valósítsátok meg önmagatokat".

Az egyik tanítvány rablóbanda vezér lett. Kegyetlen és sikeres.

A másik pedig a meditációban jutott magas szintre.

Sok év múlva meglátogatták öreg mesterüket, és megkérdezték, hogy ki végezte helyesen a feladatot.

Az öreg elmondta, hogy a rablóvezér tévesen értelmezte a kijelentést.

Erre a rablóvezér megharagudott és megölte a mestert.


A sztori lényege, hogy az önmegvalósításkor tisztáznod kell, hogy mi az "ön". Ha úgy érzed csak hús és vér vagy, akkor könnyű a dolgod, keríts valami munkát amit szeretsz és csináld.

Ha úgy gondolod, hogy van lelked (vagy tudatod), akkor ennek megfelelően a lélek (vagy tudat) természetét kell megvalósítanod.

2022. márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!