Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet olyan szinten...

Hogy lehet olyan szinten megvilágosodni, mint Buddha, vagy Jézus?

Figyelt kérdés
Valljuk be sok ember távol áll ettől és felszínes életet él. Piál, drogozik, csak a mának él.

2022. ápr. 14. 13:53
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Sokan a piába, szexbe, vagy a drogokba menekülnek, de ez nem megoldás.
2022. ápr. 14. 13:55
 2/22 anonim ***** válasza:
17%
Pedig pont ezektől lehet olyan elmeállapotba kerülni, hogy ilyen fasságokat képzelj.
2022. ápr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ha létezik megvilágosodás, akkor a totális sötétség az biztos a féktelen drog, piálás és szexelés.
2022. ápr. 14. 14:01
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

Viszont mivel eddigi ismereteink alapján az összes vallás csak mese, ezért bizton állíthatjuk, hogy komolyan hinni bennük nem pont "megvilágosodás".

Egyébként a "szexelés" miért zavar? Mert neked nem jut belőle?

2022. ápr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
4: Nem zavar. Hanem ha ezek függőségekhez vezetnek, akkor van gond. Létezik szexfüggőség, drogfüggőség stb... Bármilyen szar is az életem, azt elmondhatom legalább, hogy nem alkoholizálok, sem nem drogozok és erre büszke vagyok. Ezekbe menekülnek sokan, a testiségbe. Hogy a lelke haldoklik mellette, az senkit nem érdekel...
2022. ápr. 14. 14:22
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

A buddhizmus pl nem mondja, hogy nem élhetsz felszínes életet.


A buddhizmus azt mondja, hogy szabadulj meg a fájdalomtól, ami sokféleképpen elérhető pl piálással szexeléssel és droggal is.


emellett nem árt, ha egységben vagy magaddal és tudod mit szeretnél

2022. ápr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
6: Ez abszolúte nem igaz. A piálás, szex és a drogok csak elnyújtják, vagy súlyosbítják a szenvedést. Amikor a test tombol, a lélek haldoklik.
2022. ápr. 14. 14:37
 8/22 A kérdező kommentje:
6: A kereszténység például arra tanít, hogy nem a test, hanem a lélek szerint kell élni, erre Jézus is tesz utalásokat a Bibliában.
2022. ápr. 14. 14:41
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

És néhány hibbant fanatikus hívőn kívül ki az ördögöt érdekel, hogy mi van a Biblia című mesekönyvben?

Akkor már inkább a Micimackó.

2022. ápr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
9: Én nem kényszerítek senkire semmit. Tégy úgy, ahogy neked tetszik. Személyesen én azt érzem, hogy Jézus nélkül az életem semmit sem ér és totálisan értéktelen. Jézus ad értelmet az életemnek, semmi egyéb.
2022. ápr. 14. 15:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!