Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elfogom érni ,hogy odafentről?

Elfogom érni ,hogy odafentről?

Figyelt kérdés

8 éve történt az tragédia ami azóta gyökerestől megváltoztatta az életemet elveszítettem a dédimamámat akihez nagyon ragaszkodtam illetve nagyon szeretem..


Amióta ő elment nem vagyok rá büszke de sajnálatos módon kétszer kezeltek kórházban első alkalommal két hétre kerültem be második alkalommal pedig három hétre amiből egy hetet zárt osztályon töltöttem mivel magam ellen fordultam..


Sokáig úgy éreztem, hogy utána szeretnék menni ,hogy nélküle nincsen értelem az életemnek elakartam dobni az életemet emiatt a veszteség miatt .. Tisztában vagyok vele ,hogy az élet megy tovább és az ehhez hasonló dolgokkal is tisztában vagyok..


Azzal is ,hogy nagyon sok idő telt el azóta.


Jelenleg rendszeresen járok orvoshoz illetve gyógyszereket is szedek lassan ,de biztosa haladok úgy érzem a gyógyulás útján..


Viszont amióta elment azóta is történtek rossz dolgok amiket úgy érzem nem szabadott volna megtennem és mamám soha sem lesz odafentről büszke rám..


Nagyon sokszor magam ellen fordultam és úgy érzem sokszor ,hogy szégyen hozzok az emlékére még akkor is ha már letettem az önbántalmazásról és próbálom boldogan élni az életemet.


De mondjuk ki eléggé nehezen boldogulok nélküle még akkor is ha tudom, hogy ő már nem szenved többet és neki így jobb mivel már nem fáj semmi.


Félek, hogy sosem lesz odafentről büszke rám...


Elfogom érni szerintetek ha hiszek magamba azt ,hogy büszke legyen rám? Lehet hülyén hangzik de próbálok hinni abba, hogy odafentről néz le rám..


2022. ápr. 20. 19:48
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
34%

Sajna nem mert nem létezik az hogy "odafönt".

Fent már csak a stratosfera van es utana a legures ter, csillagokkal amik igazabol gazoriasok.

Akit szerettél annak max az emlékezetedben és fotokon/videokon lesz utóélete. Az ő szemszögéből ennyi volt. Megszűnt létezni. Elveszik a többi milliárd között akiket az idő vasfoga szintén bedarált.

Ez vár rád is és rám is idővel.

2022. ápr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
35%

Ne foglalkozz a sok hülyével. Amúgy azért születik az ember a földre, hogy tanuljon, fejlődjön. Azért találkozunk emberekkel, mert valamit meg kell hogy tanuljunk tőlük, majd eltűnnek az életünkből.

Tegnap olvastam egy cikket, hogy tudományosan vizsgálják a halál utáni élet gondolatát, és a sok vizsgálatból rá jöttek, hogy akik vissza tértek egy halálközeli élményből, ezek a dolgok nem számítanak hallucinációnak. Illetve, hogy nem kémiai folyamatokat lát az ember.

Amúgy meg kedves első, tartsd meg magadnak a véleményed, az hogy szerinted nincs, tartsd meg magadnak. Ha valaki az ad erőt, hogy van, akkor az had legyen az ő hite. Nincs jogod lerombolni!


Viszont kérdező, zárószóként: Mivel van dolgod az életben, így nem adhatod fel, élned kell a kijelölt utadat.

2022. ápr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
54%

"Amúgy meg kedves első, tartsd meg magadnak a véleményed, az hogy szerinted nincs, tartsd meg magadnak."


Ezt sosem értettem. Miért nem lehet kimondani az igazságot? Nincs "odafent" meg túlvilág, meg fentről figyelés. Meghalunk aztán ennyi, csak az ember igyekszik "értelmet" adni a létezésének, értelmet adni annak, aminek alapvetően nincs értelme.

2022. ápr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
41%
A túlvilág léte is pont annyira reális mint a reinkarnációé. Miért nem abban hisztek?
2022. ápr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
82%

Amúgy szerintem rohadt káros ez a "figyelnek fentről" dolog.


Alapból nem elég, hogy az ember mindenféle elvárásoknak, társadalmi igényeknek kell megfeleljen, még kreál magának teljesen fiktív "nem lesznek büszkék rám" gátlást is.

2022. ápr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
16%

Annyi mindent nem tudtunk a világunkról, a világegyetemről. Honnan is tudhatnánk, hogy vajon van e élet a halál után, vagy újjászületés, bármi.

Elvileg majmokból fejlődtünk ki, de több milliárd év alatt, még se mászott le több majom a fáról, és lett belőle ember. Pedig meg lett volna rá a fejlődési lehetőség. Sok olyan dolog van, amit nem látunk de létezik.

Sőt, szerintem vannak multiverzumok is. Olyan mint annak idején a Sliders sorozatban. Attól, hogy senki nem jött vissza, és mondja azt, hogy ő már élt, még létezhet.

Sőt, vannak olyan írások, ahol arról írtak, hogy pár éves kis gyerek mondott olyan dolgokat, amik hajmeresztőek voltak, hogy ő xy volt, és hogy hol halt meg és hogyan. És tényleg volt olyan nevű ember.

Vagy pl ma beszélgettem a gyógymasszőrömmel, mesélte, hogy az egyik ismerősének a gyereke, amikor kicsit volt, temető közelébe laktak, mesélte, hogy kiverte a víz egy idő után, mert mindig megállt ugyan annál az egy sírnál, a kerítés mellett, és nézett a sír felé, és mindig mosolygott, meg gügyögött magában. És mondta a masszőr, hogy mindig ugyan ott, csak annál az egy sírnál. Na egy ilyent mivel magyaráznál? Erre csak annyit mondott a masszőröm, hogy ők még látnak olyan dolgokat, amiket mi nem.

2022. ápr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
9%
Magyarán olyan volt, mint ha a kisgyerek beszélgetett volna ott valakivel, de senki nem volt ott.
2022. ápr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
86%

"Na egy ilyent mivel magyaráznál?"


Például tetszett neki az adott sír. Nem kell ebbe többet belegondolni.

2022. ápr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
16%
1-es nyomorék, az ilyenek tényleg a semmibe jutnak, remélem.
2022. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
Na mindenki abba hisz amiben akar, de még is rá van erőltetve a másikra az, amit te akarsz. Bizonyított azzal, hogy lepontozzátok a válaszom, mert szerintetek nem hasznos. :)
2022. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!