Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy ilyen kis dolog ennyire...

Egy ilyen kis dolog ennyire rosszul esik?

Figyelt kérdés
Néhány éve pár ember kivételével mindenki a teljes nevemen szólított ( Panna) és akkor még szerettem is, azomban hirtelen meggyuloltem,és csak a Pannit fogadtam el.. Néhány tanár általánosban sem fogta fel, néhány emberrel, és azt tapasztaltam h szörnyen rosszul esett. Aztán gimibe is csak a Panninak hivattam magam, de egy csomóan ( főleg tanárok) még mindig Pannáznak. Ez egyrészt idegesít, másrészt rosszul esik.. A minap az egyik kedvenc tanárom ( aki az igazgatónő is, és már nem tanít, csak régen) aki azon kevés tanárok közé tartozik akik rendszeresen Panninak szólítanak ( és ezért hálás is vagyok neki) egyszerűen le Pannázott...csak úgy simán rám nézett , rám mutatott, Panna, akkor mindjárt adom a szöveged. ( ünnepség lesz, ő szervezi, én is fellépek, ezért kell szöveg). Egy csomó, csomó közös próbánk lesz vele , és úgy érzem h én ezt így nem bírom ki. Tudom, h ennél sokkal nagyobb problémáim is lesznek de rettenetesen fáj ez is... Mit tegyek h ne vegyem így magamra?

2022. máj. 5. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nagyon jelentéktelen dolognak hangzik, hacsak nincs valamilyen feldolgozatlan traumád a teljes neveddel kapcsolatban (pl. csúfolás), ami miatt ennyire felzaklat a használata. Pedig nem is biztos hogy direkt csinálják, mert ha az a neved, akkor az a neved. Az van a naplóban, az iskolai rendszerben, ezt látják és ezzel azonosítanak be alapvetően és függetlenül attól, hogy te egyedi igény alapján más néven szólíttatod magad.
2022. máj. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, és nem is ezzel lenne a probléma, de lényegében a legtöbb tanár ( és az igazgatónő is) más gyerekeket úgy szólít, ahogy szeretnék, csak engem nem.
2022. máj. 5. 19:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a Pannára van ráállva a szájuk, mert pl az összes többi Pannát, vagy az összes többi osztályban lévő Pannákat mind Pannának szólítják.

Nemtom te pont kérted-e tőle, hogy Pannizzon,

de lehet, hogy már több mint 10 éve eddig az összes Panna meg arra kérték meg, hogy Pannázzák,mert pl lehet, hogy a Pannit túl kislányosnak találják, vagyhogy nekik meg ponthogy a Panni nem tetstik; és akkor már erre volt ráállva a szája,berögződve.

Vagy pl az volt leírva, amikor feliratkoztál, hogy részt veszel ebben; hogy Panna, mert a hivatalosat akarta leírni, és akkor ezt is mondta . Szal amikor leadta a hivatalos névsort; tehát például nem ilyeneket ír föl, hogy Pistike, Peti, Sári, Izus, Tomi; hanem a rendes, hivatalos neveket. Meg amúgy egyébként szerintem meg se fordul alapból senkinek a fejében, hogyha valakira a saját nevét mondják, az sértő lehet; főleg, ha amúgy rendes neve van. Ha valakit így hivnak, akkor így hívnak. Amúgy lehet, hogy direkt mondta hivatalosan, lehet, hogy véletlenül. Meg amúgy ez egy komoly feladat, hogyha pl direkt mondta volna , akkor lehet, hogy ezért, vagy mert épp ezt írta le egy másodperccel korábban; és tehát, ez maradt meg benne. Vagy ilyen automatikus, hogy a többi Pannit is mind Pannázza; lehet, hogy van ilyen rokona is, és azért akadt be neki ez a név, hogyha amúgy te már szóltál, hogy nem szereted,ha Pannáznak. Szerintem túl érzékeny a lelked; ez még csak nem_is csúfolás. :):) Hogy ennyire rossz néven kéne venni, vagy fájnia kéne. :):)

2022. máj. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

*amúgy a Panna is aranyos név.


Nemtom amúgy pl, hogy lehet pl valakit anyja akkor szokott a teljes nevén hívni, amikor le akarja szídni valamiért, hogy számonkérés jön, mert pl nem mosogatott el, v rossz jegyet kapott, stb. és éppen le akarja kiabálni rajta levezetni a napi feszkót.; és akkor lehet tényleg amúgy valami ilyesmi veled is előfordulhatott; és akkor tényleg trauma.

2022. máj. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

*mégha csak leordít, az is lehet az, vagy pl egy rondán rádnézés is lehet elég; tehát nem kell feltétlenül nagyon durva dolog ahhoz, hogy traumát okozzon akár akaratlanul is.


De pl te, Kérdező, meg tudod azt indokolni , miért utálod azt ,miért zavar az, ha Pannának hívnak? Mert lehet amúgy hogy tök egyszerű a megoldás, hogy elfogadd ezt a nevet is. Szal nemtom, csak lehet valamit meg kéne értened ezzel kapcsolatosan, hogy miért zavar, mi az ok,és elég lenne egy ilyen megértés, és máris feldolgoznád, hogy Pannának hívnak, ez a neved.

2022. máj. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én gimibe Zoltán voltam,nő létemre 😁
2022. máj. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!