Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen stresszlevezetés...

Milyen stresszlevezetés illene hozzám az eddigi helyett?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok és szeretnék ötleteket gyűjteni ahhoz, hogy találjak egy olyan tevékenységet, ahol le lehet vezetni a felgyülemlett stresszt és ami ki tudna kapcsolni.

Az elmúlt hat évben tanultam és mondhatni versenyszférában dolgoztam (abban, amiből most megszereztem a diplomámat). Az egyetemi és a munkahelyi társaságomban egyaránt minden program eléggé az alkoholfogyasztás köré rendeződött, a kocsmáról kocsmára járás/ hajnalig ivás, állandóan menni az éjszakába sokszor fordultak elő mint szabadidős tevékenység. Ahogy mondják, "keményen dolgozik, keményen iszik", nagyjából ez jellemezte a "kikapcsolódást" éveken keresztül. Megvolt ennek is egy hangulata, viszont a lezárások és járványt követő nyitások után már egyszerűen úgy éreztem hogy egyre kevésbé hiányzik ez nekem, fizikailag sem bírom már olyan jól, mint pl. 18 évesen, az alkohol sem hiányzik egy kicsit sem(nagyritkán egy-egy jobb minőségű hideg sör, vagy télen egyszer-kétszer egy pohár forraltbor jólesik, de inkább csak az íz miatt, és nem a hatás kedvéért). Egyszerűen volt egy nagyon mozgalmas időszaka az életemnek, rengeteg elmesélni való történettel, de egyszerűen már nem vágyom erre a menni az éjszakába dologra, inkább máshogy szeretném az életemet tartalmassá tenni. Viszont egyetlen dolog nagyon hiányzik ebből az életvitelből, amit mással hirtelen nem tudok pótolni. Ez pedig az, hogy a munka (és sokszor a tanulás) kapcsán leadtam egy nagyon komoly teljesítményt, utána pedig "így engedtem ki a gőzt". A munka része most is megvan, ami ad egy nagyon erős pozitív érzést, minden ilyen hajrázás, de egyszerűen emberi oldalról jó lenne valami, ami ki tudna teljesen kapcsolni.

Az ilyen "lassú dolgok", mint jóga vagy meditálás abszolút távol állnak tőlem, valami olyan kell, ami fejben teljesen ki tudna kapcsolni és fizikailag is elfáradnék benne.

Valami sportra gondoltam esetleg, ami be tudná tölteni ezt az űrt, és lehet az egészségemnek is pluszban jó lenne, de mindig is nagyon rossz voltam a sportokban.

Csapatsportot nem szeretnék, futás és biciklizés nem jöhet szóba, minden másra alapból nyitott vagyok. Vagy esetleg olyan ötletre is, ami nem sport, de betöltheti azt a szerepet, amit fentebb leírtam. Talán leginkább valami kötetlen és egyedül is végezhető dolgot szeretnék találni.



2022. jún. 28. 00:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csakis küzdősport.


Vagy a szex. :)

2022. júl. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Úszás. Ha nem edzőhöz jársz, és tudsz úszni, úgy úszol, ahogy te akarsz. Abban az úszásnemben, tempóban és távban, amiben te szeretnél.
2022. júl. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%
Jártam úszni évekig. A küzdősportok sokkal jobbak.
2022. júl. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!