Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van az, hogyha összevesz...

Mitől van az, hogyha összeveszek barátnőmmel, esetleg nem sikerül valami, olyan drasztikusan fogom fel az egészet, hogy konkrét ideggörcs rámjön, kedvem támadna szétverni valamit, tombol bennem az adrenalin? Mivel lehetne ezt levezetni?

Figyelt kérdés
Akár órákon keresztül is tudok rágódni rajta és egyre idegesebb szoktam lenni és már nem tudom mivel vezessem le.

2020. nov. 26. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy boksz zsákot, és üssed. Vagy menj futni, edzzél.
2020. nov. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet gyakorolni, hogy ne rágódj rajta annyit. Az nem meglepő, hogy ha órákig hergeled magad, akkor a végén ideges leszel. De ha már az elején lecsitítod magadban a kérdést, akár úgy, hogy eltereled a figyelmed, akkor nem fogsz ilyen agresszív érzésekig eljutni. Lehet, hogy eleinte nem fog menni, de idővel igen.


A problémákat átgondolni, az okokat megérteni stb. viszont fontos, tehát ne eltemesd a problémákat. Ha sikerült a kellemetlen érzéseket megszüntetni, úgy ahogy fent írtam, akkor könnyen megszűnik az ember motivációja a probléma megoldására. Ez rossz út! Az a jó, ha miután már mindketten lenyugodtatok, eszeteknél vagytok, normálisan meg tudjátok beszélni a dolgot.


Vannak emberek, akikkel ez nehéz. Például az én férjem - kis túlzással - csak ordítva hajlandó a problémáiról beszélni. Ha már nem ideges, akkor semmit nem lehet kihúzni belőle. De dolgozunk az ügyön, mert ez így nem vezet jóra.

2020. nov. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat!
2020. nov. 27. 02:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!