Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok normális...

Miért nem tudok normális témát felhozni, ha egy szinte idegen emberrel (pl. egy új osztálytárssal) beszélgetek? Más emberek miről tudnak órákon át beszélgetni, ha alig ismerik a beszédpartnert?

Figyelt kérdés
2008. dec. 20. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tág érdeklődésikörrel kell rendelkezni, intelligensnek lenni, kíváncsinak lenni, tájékozottnak lenni... Nem mindenkivel könnyű megtalálni a közös hangot, de a kommunikáció tanulható. Elsősorban kérdezni, érdeklődni kell megtanulni, aztán úgy is visszakérdez a beszélgetőpartner és elindul a beszélgetés. Előfordul, hogy elakad, ilyenkor kell újra és újra kérdezni. Nekem a kedvenc kérdésem a miért, mert ezzel tudom húzni az időt, míg nem jut eszembe valami értelmesebb.:) De ha nem vagy érdeklődő, vagy nincs érdekedben az, hogy beszélgess a partnerrel, akkor tanulás nélkül nehezen fog menni.
2008. dec. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én is így voltam ezzel - a nagynénémmel beszélgettünk a témáról, és azt javasolta, hogy kérdezzek, beszéltessem az illetőt, az emberek szeretnek általában magukról beszélgetni, és az első pár mondat után biztosan előjön egy téma, ami mindkettőtöket érdekel, nem szabad annyival konstatálni a mondandóját, hogy aha, értem, hanem visszakérdezni, vagy te is mesélj valamit, ami eszedbe jutott a dologról
2008. dec. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

A partneredtől is függ, hogy mennyire partnered a beszélgetés során. Én alapvetően remekül tudok idegenekkel kommunikálni, de manapság sajnos az a tapasztalatom, hogy rengeteg a buta ember, akivel egyszerűen nem lehet vagy nagyon nehéz.

A beszélgetést nem kell erőltetni, egyszerűen nézz körül mi történik körülöttetek vagy mi foglalkoztat éppen és kezdj el róla (röviden, de érthetően) beszélni, majd kérdezd meg mi erről a véleménye.

2008. dec. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget.
2008. dec. 21. 00:01
 5/7 A kérdező kommentje:

És milyen általános témák vannak,amikkel mindig el lehet indulni?

Talán az is baj,hogy szimpatikus emberek körében sokkal feszültebb vagyok,mert félek,hogy a véleményem/viselkedésem miatt hülyének néznek:S

2008. dec. 21. 00:35
 6/7 anonim válasza:
Én akkor vagyok főleg így ha mondjuk 4-5 en vagyunk egy kupacba pl meloba.. elbeszélgetnek én meg nem mindig akarok rákérdezni ( beleszolni) a beszédébe mert mivan ha mást nem érdekel amit én kérdezek vagy mást zavar, vagy más előtt direkt nem olyan választ ad amit egyébként 4 szemközt válaszolna..
2018. aug. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A vágyaitokról, terveitekről beszéljetek, ötleteljetek. A világszemlélet jó téma.
2019. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!