Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Karácsony, szakdolgozat,...

Karácsony, szakdolgozat, szigorlat vagy utazás? Hogyan osszam be az időm?

Figyelt kérdés
Mától kezdve jan. 10-ig be kell fejeznem a szakdolgozatomat, le kell szigorlatoznom a legnehezebb tárgyból (1500 old.), haza kell mennem karácsonyozni a családommal és kimosni a ruháimal, és össze kell készülnöm egy 2 hónapos külföldi útra. Ezek nekem egyenként is túl sok időbe tellenek, főleg, hogy a karácsonyi ajándékoknak a felét még nem vettem meg. Nem tudom hogyan osszam be az időmet, mit csináljak???????
2008. dec. 20. 18:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és azt még kihagytam, hogy udvarol nekem egy pasi, aki szintén szeretné, ha vele is lennék (meg persze én is azeretném...)...
2008. dec. 20. 18:02
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem először is, mond meg a fiúnak, hogy most nem érsz rá, majd csak 10-e után. Biztosan meg fogja érteni.

A karácsonyi ajándékvásárlást akár egy óra alatt letudhatod.

Utazás közben tudsz tanulni, nem?

Az összerámolás meg annyiból áll, hogy bedobsz egy halom ruhát egy bőröndbe, meg megkérheted az anyukádat is, hogy segítsen.

2008. dec. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1: 10-e után nem leszek Magyarországon, szóval a sráccal sem tudok találkozni... :(

2: Az ajándékokról annyit, hogy ötletem sincs, energiám sincs, h gondolkodjak rajtuk, és pénzem sincs rájuk. Kb. 3000 ft-om van, ebből kell kajálnom, hazautaznom, és ajándékot kerítenem...

3: Tanulni mondjuk hazautazás közben? Az út mársfélóra, meg tudok tanulni 1 tételt az 51-ből...

4: Bedobálom én a halom ruhát, csak nem bánnám, ha tiszták lennének, viszont nincs mosógépem, szóval fuvarozni kell őket haza meg vissza...

5: Ez így külső szemlélőnek bazi egyszerű és kb senki ismerősöm nem érti, hogy mi a bajom... lehet, h csak én reagálom túl??? Mindenesetre már nem tudok aludni, olyan ideges vagyok... :(

2008. dec. 20. 18:38
 4/9 anonim ***** válasza:
6%

Persze hogy te dramatizalod tul a dolgokat, pl. nincs is penzed ajandekra, de azt tul komplikaltan adod elo, hogy ajandek otlet, ido, vasarlas...stb. A vegen kiderul, nincs is mibol. Ugyhogy az ajandek talan letudva. Ennyi penzbol nem sokra futja.

Tanulj szerintem, ez a legfontosabb! A ruhadat kimossa majd a mosogep. Pakolni se annyira sok ido, a tanulas a legfontosabb!

Kepzeld majd amikor lesz 2 pici gyereked is, es a ferjedet valamint az anyosodat is kikell birnod.

Ezt sokan gyerek mellett csinaljak!

2008. dec. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Én a helyedben a következőt csinálnám (nem irigyellek, én is szakdolival foglalkozom, de nekem még nem ilyen sürgős), szóval:

1. próbáld megkérni a srácot, hogy ha tud és van ideje, segítsen neked a tanulásban, nekem többször segített már, ha valakivel együtt tanultam, mindegy, hogy ért-e hozzá az illető, ha valakinek el tudom mondani a tananyagot, az már fél siker, hogy vizsgán is sikerül, szakdolira ugyanígy készülhetsz vele

2. az ajándékokat tudd le olcsón, egyszerűen, készíts te valami kreatívat, olcsót, lehet! az én (velem együtt) 22 fős kórusomnak ilyen kreatív ajándék 2000Ft-nál nem került többe idén, hétfőn lesz időm elkészíteni, 1 nap alatt kész is lesz, én találtam ki, meg fogja érteni mindenki, ha most nincs sok pénzed ilyenre költekezni

3. az úthoz kérheted pár közeli ismerősöd segítségét, én mindig, még itthoni utazásra is van, hogy megkérem egy barátnőmet, hogy segítsen végiggondolni, hogy kell-e még valami, felsorolom neki a listát, írj össze egy listát, mi kell, összepakolni 1 nap alatt össze lehet


Remélem, sikerül jól beosztanod az idődet és a pénzedet is. A vizsgákhoz meg egy kalappal! Menni fog minden! :-)

2008. dec. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Első vagyok. Én speciel két pici gyerek mellett vagyok utolsó éves a fősulin, ráadásul 200 km-re kell utaznom a suliba. E mellett még dolgozom is... Szóval, nekem sincs sok szabadidőm.

Viszont velem is volt már ilyen, amit te leírtál. Te most pánikban vagy, és nem tudod átlátni a helyzetet. A legfontosabb, hogy lenyugodj, és szép sorban gondold át, hogy mik azok, amiket meg kell tenned, majd csináld meg.

2008. dec. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A lepontozás ellenére remélem, a kérdező talált valami hasznosíthatót a 21:42-es válaszban.
2008. dec. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nem én pontoztam le!!!!

egyébként köszi szépen mindenkinek, már megnyugodtam :)

2008. dec. 22. 07:41
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom, ki pontozgat le, valaki élvezi biztos. Neked azért hasznos volt? :-)

Még egyszer egy kalappal, én bízom benned, hogy minden menni fog. :-)

2008. dec. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!