Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy átlagember mit tud tenni...

Egy átlagember mit tud tenni azért, hogy az iskolarendszer változzon egy olyan irányba ami ténylegesen hasznossá teszi az embert mind önmagának mind a társadalomnak?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hány éves lehettem, kb vagy 12 amikor megfogalmazódott bennem, hogy ha én olyan helyzetbe kerülök életem során, hogy befolyással tudok lenni, hogy végetvessek ennek a bugyuta kutya farkát kergető módszerű iskola rendszernek, akkor én azt meg fogom tenni


Persze azóta eltelt 16 év, most 28 évesen élem az életem, és rájöttem, hogy az egyetlen dolog amit tehetek, hogy magamra fókuszálok, hogy minél nagyobb egzisztenciát építek ki, a munkában egyre jobbá váljak, és ha ügyes vagyok akkor talán 40-50 éves eljutok egy olyan szintre ahol valódi értéket tudok szolgálni amire oda lehet figyelni


Ilyen fiatalon, nagy a versengés, ami valszeg később sem fog változni tehát az embernek tényleg érdemes belenéznie mik az adottságai és, hogyan tud abban kiteljesedni


Csak ilyet mondok, hogy

Az ember hol tanulja meg az

- önismeretet, hogy a világ egy tükör és nem a másikat kell szídni, az van ami van fogadjuk el és formáljuk egy kedvezőbb irányba innentől fogva

- azt, hogy ne függjünk ennyire a másiktól se érzelmileg se anyagilag se sehogyan..

- pl megtermelni az élelmününk nagy részét, vagy amennyit tudunk


Engem nem érdekel, mi volt az 1400-as években, vagy hogy az hogyan tudom a derivált függvényt ábrázolni, biztos ez nagyon fontos azon pillanatokra ami az életünk alatti 90 évben 1-2x fordul elő, de többre nem


Miért nem lehet valami ténylegesen hasznosat tanulni, miért kell ez a szenvedős hülyeség, hogy az ember végig szenvedje a napjait, én ne győzze keresni az örömöt a hobbijaiban amit az iskola után végezhet


De ami a legeskibeb.szottul legfontosabb, hogy az ÉRZELMEINKEL TISZTÁBAN LENNI, és ezt használni annak alapjául, hogy megtaláljuk mi az ami örömet okoz, miért kell az embernek végig szenvednie 12 évet. És bújni az önismeretet autodidakta módon, hogy rájöjjön


Nem értem, hogy ha én ezt annyira erősen éreztem akkor, hogy lehet, hogy mások nem?


Az emberek csak egyesével fogadják el amit eléjük raknak, megyünk az árral és ennyi?


2022. júl. 28. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit az iskolában tanul az ember, az minden téren lebutított verzió. Ez ellen nem tudsz tenni semmit, az embernek magának kell tájékozódni, gondolkozni, tapasztalni.
2022. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolában igazából gondolkodni, problémákat megoldani és tanulni kellene megtanulni, plusz némi alapismeretet.

Na, ez utóbbit viszik túlzásba.

Ja, és kicsit több gyakorlati képzés sem ártana, ahogy írtad is, és ahogy Amerikában csinálják is.

Háztartástan, ügyintézés, ilyesmi.

2022. júl. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Magukkal a tárgyakkal nincs is olyan nagy baj, hiszen sok készséget fejlesztenek és egy alapot biztosítanak, amire építkezve el lehet indulni egy nekünk való irányba. Persze ehhez önismeret terén is el kell jutni oda, hogy tudjuk, mi a nekünk való irány. A módszerekkel van baj, de nem fogok kisregényt írni.

Az a fő probléma, hogy sokan (a kérdésed alapján te is), azt gondolják, hogy a szülőnek annyi dolga van, hogy megtanítja a gyereket járni, meg beszélni és utána már mindent az oktatási rendszertől vár. Az önismeret, érzelmek megismerése és hasonlók szerintem egyértelműen a családtól megtanulandó dolgok. Az ügyintézést, főzést és hasonlókat is meg lehetne tanulni szülőktől, hiszen elég lenne a gyerekkel közösen csinálni ezeket, amikor úgyis meg kell csinálni és nem kell az iskolától ilyeneket elvárni.


Ha másokra akarsz hatni, ahhoz nem egzisztencia kell, hanem olyan dolgot kell csinálni ami során sok emberrel kerülsz közeli kapcsolatba. A legegyértelműbb a tanári pálya lenne, hiszen több ezer embernek az életére, személyiségére, életútjára tudsz hatni. De alapíthatsz valami egymást segítő csoportot, amivel jobbá tehetitek a környezetet, problémákat oldhattok meg, stb.

De ha lesz saját családod és a gyerekeidet jól neveled, hogy segítsenek másoknak és ne az osztálytársaikon kelljen levezetniük az otthonról hozott problémáikat, akkor már az is elég lenne, hiszen, ha mindenki ezt csinálná, akkor nem is nagyon alakulnának ki problémák.

2022. júl. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Első lépésben pont ezt, ahogy a kérdést is kiírtad. Téma kell legyen. Másik, hogy ügyelni kell rá, hogy tárgyilagos és szélsőségsségektől is mentes legyen. Reform az bővel lehetne...
2022. júl. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A matek és a történelem fontos. Ennek felismerése pedig alázatot igényel. Pö lö...
2022. aug. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Paradoxa válasza:
100%
Én értem a kérdésedet és teljesen igazat adok Neked a felvetett problémával kapcsolatban. Magam is szoktam ezen gondolkodni. Most röviden csak annyit írnék, hogy azt tudja tenni az ember, hogy igyekszik összefogni azokkal, akik hozzá hasonlóan gondolkodnak. Együtt hozzáférhetnek egyfajta kollektív intelligenciához és van esélyük érdemben tenni ennek a szintén kollektív jellegű problémának a megoldása érdekében.
2022. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!