Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit jelenthet ez a "mondás":...

Mit jelenthet ez a "mondás": "Voltam fiatal, de szemtelen sosem." Mire reflektálhat?

Figyelt kérdés
Hallottam valakitől, de nem értettem.

máj. 14. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Lehet akár visszautalás a viselkedésedre. Te fiatal vagy és szemtelen is, mert nem neveltek meg. Ezzel szemben ő is volt fiatal, de megtanították a modorra, vagy képes volt türtőztetni magát és nem volt pimasz, illetlen, bunkó másokkal.
máj. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Ez nem mondás, ez egy egyszerű kijelentő mondat, minden hátsó jelentés, átvitt értelmezés nélkül.

Pontosan azt jelenti, ami le van írva: Aki ezt mondta neked, annyit közölt veled, hogy veled ellentétben amikor ő fiatal volt, nem volt szemtelen. Tehát te az vagy.

máj. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Már öreg is vagyok, meg szenilis is kicsit, de bizony szemtelenek voltunk a hatvanas években is. A beszélőnek szelektív az emlékezete.
máj. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Szóval négyes szerinted mindenki, egyik egyig szemtelen volt? Kivétel nélkül?
máj. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Velem egyidős mondta ezt. A hármassal értek egyet, teljesen; szerintem többen 'álszentek', mint bevallottan tökéletlenek:D
máj. 15. 14:53
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Tehát szerinted is mindenki szemtelen volt a hatvanas években, amikor még nem éltél sem te, sem az, aki neked ezt mondta.
máj. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt írtam hogy mindenki? Egyébként, mit értesz szemtelen alatt?
máj. 15. 18:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Finoman leb*szott a szemtelenségedért, abban a körülményben, hogy ő jóval idősebb nálad. Ennyi. Én is hallottam már.
máj. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!