Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tovább? Örülnék valamil...

Hogyan tovább? Örülnék valamilyen bíztatásnak.

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz valószínűleg. Én egy 26 éves nő vagyok. Van egy stabil egzisztenciám, de több okból is elégedetlen vagyok.

Kezdem az egyszerűbbel. Mikor az egyetemet elvégeztem, rögtön felajánlottak egy állást a gyakorlati helyemen. Mivel tudom, milyen nehéz lehet munkát találni, azonnal elfogadtam. Már második éve vagyok itt. Tudtam már akkor is, mikor elvállaltam, hogy rengeteg negatívuma van a helynek, láttam, de semmi nem érdekelt, csak hogy ne kelljen hazaköltöznöm. Most pedig egyre rosszabbul érzem itt magam. A többiek visszahúznak, folyamatosan konfliktusok vannak, a főnök pedig egyre jobban láncol ide ilyen olyan lehetőségekkel. Úgy érzem, kezdek beleragadni.

A súlyosabb, több éve van egy párom, akit szeretek, de szintén érzem ezt a beragadást. Azt hittem egyetem után milyen komoly lesz minden. Na, sajnos nem. Ő abban a hitben van, hogy mindenre ráérünk. Pár álma van még a komoly dolgok előtt. Ebből több teljesült, a többi hosszú folyamat, de elindult. Támogattam természetesen. Na, továbbra is úgy érzi, ráérünk. Őt sose zavar semmi, az se, hogy nekem nem esik jól, hogy nem lehet egyről a kettőre lépni. Azt mondja, tudja, hogy boldogtalan vagyok ezért, de nem tud vele mit csinálni. További érdekesség, hogy most biztosan úgy jött le, hogy a barátom bulizik, nőzik, éli meghosszabbított egyetemista létét. Hát nem, semmit nem csinál igazából, csak dolgozik.

Szóval a mindennapjaim elég frusztrálóak, ugyanúgy telik mind, a munkahelyemet szinte nem tudom elviselni. Ő ugyanazon a szent helyen van mindig, mikor hazaérek, ugyanazt csinálja.

Harmadik gond, az én drága szüleim azt hiszik, minden szuper, boldog vagyok. Nem mondok nekik semmit, mert nem akarok csalódást okozni, az után ami mindent tettek értem. Viszont kicsit lelkiismereti probléma, hogy hazudok.

És a barátom is lelkiismereti probléma, sokat veszekszünk. Ezt én indítom, mikor elszakad bennem valami, hogy tényleg nem lehet vele mit kezdeni ennyi idősen, ennyi év után.

Lelkiismereti gondom, hogy elvállaltam ezt a munkát, tudvá, hogy milyen. Az a baj, hogy az elején még lelkes voltam, már nem tudom elviselni.

Erre a helyzetre mit lehet mondani



2022. aug. 24. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen területen dolgozol ha szabad kérdezni?
2022. aug. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szocmunkás vagyok. Elég telített a szakma sajnos...Ezért nem egyszerű csak váltani és kész...
2022. aug. 24. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Az úgy szokott lenni, hogy az ember igyekszik a legjobbat választani, amit lehet. Ha ez később változik, akkor is a legjobbat kell választani. Aki szocmunkásnak megy, az készülhet a koldusbotra vagy a pályaelhagyásra, ezt a dilemmát te is érzed. A párodat kinőtted, a szüleidnek nem tudsz megfelelni. Ilyen esetben én mindig elkezdtem lassan váltani (vagy gyorsan), aminek többnyire az lett az eredménye, hogy kirúgtak. Aztán kereestem valami mást. Egy diplomával vannak lehetőségeid, de arra készülhetsz, hogy ez anyagilag sose lesz jó helyzet.


A szocmunkássággal az a probléma, hogy mostanra a rezsim gyakorlatilag minden vonalat kontrollál. Ahol az állami alkalmazás mellett a málta az alternatíva, ott nem sok keresnivalója az embernek. Régebben voltak lehetőségek, de mostanra a független szervezeteket ellehetetlenítették.

2022. aug. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben keresnék másik munkát, akár teljesen más területen. Ez lenne az első lépés. Másodikra pedig szakítanék a párommal, mert nem egy irányba haladunk, nem egy a célunk. Ezek után a szülőkkel való kapcsolat úgyis alakulni fog, de nem ártana megtanulni vállalni a döntéseidért a felelősséget, ami tudom, nem könnyű.
2022. szept. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!