Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miert lettem hirtelen agresziv...

Miert lettem hirtelen agresziven ideges tőle?

Figyelt kérdés

Láttam egy macskát néztem milyen szép meg hogy nekem is volt hasonló cicám. Közelebb mentem hozzá, rám fújt, attól a pontol kezdve úgy éreztem, hogy megnyagatnám meg a szó szoros értelemben agyon verném.

Sose bántanak egy álatot sem, de mégis olyan agressziót éreztem magamban, máskor is éreztem így, ha rám fújt más cica.

Tudom, hogy az állatok ösztön lények, de mégis ideges lettem...


Ez az érzés a hétköznapi túl sok stresz miatt jöhetett elő, vagy mi lehet az oka?



2022. szept. 15. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Lehet oka igen, a sok benned felgyülemlő stressz is. De szerintem azért az embernek is vannak ám ösztönei, ha látod, hogy egy állat támad, jó hogy megvédenéd magad. Az ember is tud ám agresszív lenni, de nem baj akkor, ha tudod kezelni. Régen is így volt, ha egy állat veszélyt jelentett az emberre, még ki is nyírták azt az állatot, de azért, mert akár az ember életébe is kerülhetett volna, ha az ember nem lép közbe.

Ez egy túlélő ösztön volt a részedről. Ettől még nem vagy gonosz, lényeg, hogy felülkerekedtél az ösztöneiden. Ettől vagy ember. Másnak is vannak ilyen gondolatai.

Nekem is van.

2022. szept. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
szerintem a felgyülemlet stresz és az elnyomot érzések is hozzá jéroulhatnak, de egyes se beszél hülyeséget
2022. okt. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!