Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mivel fejleszthetném a lelki...

Mivel fejleszthetném a lelki állóképességet?

Figyelt kérdés

Mire gondoljak kellemetlen helyzetekben, hogy ne sirjam el magam? Pl:Mikor ártatlanul feljelentenek, és egy rendőr jön a házhoz értem és mások szeme láttára, mondja, hogy legközelebb le kell tartóztatnia ha újra megteszem.

Vagy ha a főnökömmel komfortálodnom kell mások előtt.

Alig bírom ki az ilyen stresszes helyzeteket,hogy ne sírjam el magam.


29/F



2022. szept. 27. 16:22
1 2 3
 1/27 Kólauborkával ***** válasza:
63%
Szerintem meg ne szégyelld, hogy érzékenyebb vagy, nincs benne semmi gáz, bár tudom e miatt a véleményem miatt páran lefognak pontozni…
2022. szept. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Vannak helyzetek,ahol pont ezt akarják elérni,hogy sírj, hogy ettől még jobban érezék magukat.
2022. szept. 27. 17:14
 3/27 Kólauborkával ***** válasza:
49%
Ne kerülj olyan helyzetbe. Én nem tudom milyen emberek vesznek körül, de szerintem természetes ösztön kéne legyen: ahol bántanak, ahol nem érzem jól magam, oda nem megyek, illetve elmegyek onnan.
2022. szept. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. De engem most direkt az érdekel, hogyan ne legyek olyan érzékeny.
2022. szept. 27. 18:14
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
Mielőtt tennél valami rosszat, gondolj arra, hogy milyen rossz lenne a rendőr előtt sírni, és ne tedd meg.
2022. szept. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Direkt azért tettem fel a kérdést, hogy ne legyek olyan érzékeny streszes helyzetekben.

És nem csináltam semmi rosszat. Tiszta szándékal vagyok, a rossz akarom iránt is.

2022. szept. 30. 16:42
 7/27 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez másokat is megviselne hidd el, a nyilvánosság előtt megszégyenítés és igazságtalanság mindenkinek rosszul esik. Kikerülni a stresszt elég nehéz a mai világban, ha alapból alacsony a strressztűrő képességed érdemes relaxációs technikákat kipróbálni, (pl. a wim hof légzés, hasi légzés, bolygóideg stimuláció, chi kung, jóga) lehet hogy magnézum vagy B vitamin hiányod van, léteznek természetes nyugtatók, gyógyteák is ilyen helyzetekre amik nem okoznak függést. Eleve a stimuláló koffein tartalmú italok kerülése (Kávé, tea, energiaitalok). + a rendszeres sport, séta, sok alvás is segít a feszültség oldásban. Egy fél órás thai masszázs is rendbe hozza az embert. Vagy shiatsu masszázs.
2022. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sokat segített anno Echart Tolle A most hatalma című könyve. Fenn van a you toub-on is hangoskönyvben, több részben.

[link]

2022. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%

Az érzelmek felett vegye át az igazságérzet és magadért való intelligens kiállás, felszólalás.

Tudatos önkezelés, helyzetkezelés és problémamegoldó képesség, kommunikáció fejlesztés.


Több helyzetben, komolyabb szituációktól az apróságokig olyan tekintélyt tudok kialakittani immár, hogy mindegyik korosztály elismeri a kiállásomat, problémamegoldó képességemet.


Gyakorolj kisebb szituációkban a mindennapokban és fejlődj.


Sírással, tűréssel sehol nem lehet előre haladni az életben.

Kivéve, ha az embernek ilyesfajta szerepbe kell lennie. Színészettől az alárendelt szerepig.

2022. szept. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
11%

Én ezen elég sokat gondolkoztam és azt hiszem, hogy az ember lelki alkatán nem igazán tud változtatni akár mennyi önfejlesztő könyvet olvas el. Mert hoztuk őket a felmenőinktől, genetikai mintákat, amiket szinte lehetetlen felülírni.

Az emberek olyanok természetre mint egy állatfarmon, vannak igazi ragadozók és prédák is. Egy egér sosem lehet oroszlán, lemásolhatja de csak nevetségessé válik, mert nem hiteles.

Szerintem többször kellene kilépni, nem azonosulni az kialakult önképeddel.

2022. szept. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!