Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám rávenni magam,...

Hogyan tudnám rávenni magam, hogy ne féltékenykedjek?

Figyelt kérdés

1x már elváltam mert a férjem megcsalt és sumákolt. Éreztem mikor nem mond igazat....valahogy mindig megéreztem!

Most van egy 6 éves kapcsolatom ami az elején kb. 3 évig problémamentes volt. Egy ideje nála is azt érzem, hogy félrebeszél, hazudozik. Nem szekálom csak a megérzéseim már egyszer bejöttek, félek megint úgy járok!


2008. dec. 23. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Jaj-jaj...

Én a másik oldalon állok,vagyis rám féltékeny hasonló okok miatt a férjem.Nem kellemes a férjednek sem hidd el!

Azt nem mondhatom,hogy semmi okod a féltékenységre ebben az esetben,hiszen te sem tudod biztosra mi a helyzet,honnan tudnám én.

Amit tanácsolhatok neked az az,hogy gondolkodj el a természetén,megtenné-e veled,kivel csalna meg,mert biztos a környezetéből lenne valakije,beleférne-e az idejébe,lenne-e rá alkalma,stb...

De ne nyúzzad ok nélkül,ha nincs semmi bizinyítékod rá,mert teljesen megrontja a házasságot.

Arra meg,hogy hazudik,meg félrebeszél azt tudom mondani,hogy nem-e csak zavarban van,hogy mit mondjon neked mert érzi,hogy féltékeny vagy.Ha 6 éve együtt vagytok akkor már biztos ismer annyira,hogy ezt észreveszi rajtad,és csak nem akar vitát.

Sajnálom én csak a férjed szemszögéből tudom nézni a dolgot,hiszen én az ő helyében vagyok.

A férjem szinte ugyan ezeket kapásból el tudná mondani rólam,pedig nincs rá semmi oka!!!

Remélem megoldjátok a gondokat,boldog karácsonyt Neketek!

2008. dec. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Erre szerintem nem tudja rávenni magát az ember.Meg kell bíznod a párodban.Egy jó kapcsolat alapja a bizalom.
2008. dec. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Kedves első válaszoló! Hasonló jókat Neked is! Mindenkinek! ))
2008. dec. 23. 18:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is döntsd el, mit szeretnél (vele maradni, vagy elválni, ha netán okod van rá)?


Aztán pedig mond el neki, hogy kétségeid vannak, rosszul érzed magad miatta - és kérdezd meg, hogy van-e ennek alapja?


Ha az mondja: igen - mit teszel?

Ha viszont azt mondja, hogy nem (és őszintének tűnik) - akkor kéretik utána BÉKÉN HAGYNI! Nem féltékenykedni, mert az megmérgezi a kapcsolatot!

2008. dec. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!