Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon lusta vagyok, mivel...

Nagyon lusta vagyok, mivel tudnám mégis rávenni magamat a tanulásra?

Figyelt kérdés

Világéletemben nagyon lusta voltam, ami a tanulást illeti. Most azonban, hogy egyetemista lettem ez sokkal nagyobb probléma... Nem arról van szó, hogy nem érdekelne a szak, amin vagyok és nem szeretnék majd biztos állást suli után! Egyszerűen borzasztóan lusta vagyok és képtelen vagyok rávenni magamat a tanulásra! Ha leülök is akkor is maximum 1 órát tudok koncentrálni, több nem megy, mert elkalandozik a figyelmem. Pedig most, vizsgaidőszakban nagyon fontos lenne!

Mit tudtok nekem tanácsolni? Főleg egyetemisták, fősulisok, ti hogy tanultok?


2010. máj. 27. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű; egyszerre csak egy órát tanulj. Másrészről próbáldé rdekessé tenni az anyagot, olyat keresni benne, ami érdekel, és gondolj bele, mennyire széitizgulja magát az emebr, amikor "hülyén" megy vizsgázni.
2010. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem az írás segít, ha vázlatot írok. Az írás közben meg nem tud elkalandozni a figyelmem, és bennem marad amit leírok.
2010. jún. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az írás tényleg hasznos, bár az én képzeletemnek saját akarata van, és van, hogy a betűkből rajz lesz. Amúgy hogy tanulsz? Egyedül vagy csoportosan többen? Én pl egyedül nem tudok, a többiek meg csak úgy tudnak. De az is hasznos, ha csak úgy olvasgatsz valamit, ami kötődik ahhoz, amit tanulsz, esetleg kényszeríted magad, hogy úgy állj hozzá, mintha érdekelne. Ez néha beválik érdektelen dolgoknál.
2010. jún. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!