Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs motivácsióm sem életkedv...

Nincs motivácsióm sem életkedvem... Valakivel volt már ilyen?

Figyelt kérdés
napok óta úgy érzem semmihez sincs motivációm,konkrétan semmit nem csinálok, a napjaim egyformák, hazajövök suliból azt alszok eszek vagy telefonozok,régen olvasni és kézműveskedni is szerettem de ma már az sem vonz, a tanulás meg nagyon nehezen megy ( mármint nem nagyon tudom rávenni magam hogy tanuljak és ez a jegyeimen is meglátszik),a hangulatom is elég lehangolt, néha vagyok igazán boldog ,és én ezen szeretnék változtatni de nem tudom hogy és miként kéne... szóval aki már járt hasonló cipőben valami tanácsot tudnátok adni? vagy ti hogyan győztétek le ezt? 16/L

2022. okt. 17. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez van 8 éve, csak az én helyzetem lehet rosszabb.
2022. okt. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyáron is ez volt? Vagy csak most, hogy elkezdődött a suli?
2022. okt. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
sajnos már nyáron is ez volt...
2022. okt. 19. 08:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segitett, hogy rávettem magam olyan dolgokra, amiket amugy nem csinálnék. Próbáltam kilökni magam a komfortzonámból.

Elmentem sátrazni egyedül, vagy csak kirándulni valamerre, foglaltam szállást, körbenéztem ott, aztán hazamentem.

Bármilyen nehéz is volt elmenni olyan programra, ami annyira nem tetszett, erőt vettem magamon, és próbáltam jól érezni magam.

Mindezt egyedül.

Ha van valaki melletted, akkor sokkal könnyebb, mert ha egyikőtük épp felfele hullámban van, akkor a lent lévőt tudja huzni, hogy de már akkor is csinálunk valamit:)

Az a baj, hogy szerintem csak azon változtani, hogy többet tanulj, nem fog menni, mert azért nem tanulsz, mert amugy sivár az egész mindenség. Ha kicsit nagyobb örömöd lenne, fel lennél pörögve, könnyebben menne a tanulás is.

2022. okt. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Hiányzik az adrenalin. Tippmixelj
2022. dec. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy dolog biztos segít: Kezdj el foglalkozni Istennel, ha nem tetted, ha pedig foglalkoztál vele, akkor folytasd! Elmélkedj Istenről, az Ő dolgairól; arról, hogy mi miért van úgy ahogy; arról, hogy miben mutatkozik meg az Ő szeretete igazából; és mi az igazság! Ehhez a Bibliát is használd segítségül! (Leginkább az Újszövetséget!)


Isten szeret minket; annyira, hogy az Ő egyetlen fiát adta értünk, hogy valaki hisz benne, örök élete legyen! Jézus Krisztus is szeret minket. Annyira, hogy az életét adta értünk! Aki hisz a Jézus Krisztusban, örök élete van!


Különben még azt javasolnám, hogy csinálj valamit barátokkal közösen, vagy sportolj! Nekem anno ezek is sokat segítettek 16 éves koromban, amikor nekem is volt, hogy ilyenek jutottak eszembe, ilyesmi érzéseim voltak!

Nemrég pedig 22 évesen, amikor sokszor voltam szomorú egy időben, az segített és az motivált, hogy Isten szeret, a szüleim szeretnek, a barátaim szeretnek, vannak akiknek fontos vagyok és, hogy vannak olyan emberek, akiknek segíteni tudok, hasznára tudok lenni azzal, hogy létezek. És, hogy az említett embereknek ez öröm.

És nekem is öröm, ha segíthetek valakinek.

(Én fiú/férfi vagyok, de ettől még ezek használhatnak lányoknak is.

Az Istennel kapcsolatos jótanácsok mindenképp. Azok nem nemfüggők semmiképp. :) )

2022. dec. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Motivácsiom nekem sincs de motivációm az van
2022. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!