Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hányan közületek érzik úgy...

Hányan közületek érzik úgy hogy mintha az orrukal vennék a levegőt, miközben az orrnak lényegileg ahhoz nincs is köze?

Figyelt kérdés
Annyi köze van hogy azon keresztül tud beáramolni a levegő, de az maga nem csinál semmit csak egy lyuk, amin a levegő bemehet. A ténylegesen tevékeny testrészünk a tüdő, mégsem a tüdőnkre gondolunk, mint utasításvégrehajtóra, hanem az orrunkra gondolunk mint "utasításvégrehajtóra", mint végrehajtó eszközre. Lehet hogy ennek az az oka, hogy az orrunkban érezzük a folyamatot, a tüdőnket meg szinte nem is érezzük, ezesetben pedig csak tudatosítani kell a valóságot, ha egyáltalán akarjuk. Bár többesszámban írtam, feltételezve hogy általános a dolog, lehet hogy csak nálam van így. Kíváncsi vagyok.

#orr #légzés #orrlégzés #Tűdőlégzés #Szívd be a tüdőddel.
2022. nov. 4. 18:52
A kérdező szavazást indított:
Én is az orrommal asszociálom az orrlégzést, mintha azzal végezném azt.
Bennem mindig tudatos hogy a tüdőm végzi a feladatát.
Nálam egyik sem volt tudatos eddig a pontig.
4 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

" csak egy lyuk, amin a levegő bemehet. "



Harcol a fertőzések ellen


Az orrunkon beszívott levegő felmelegszik, nedvesebb lesz, és nitrogén-monoxiddal keveredik. Utóbbinak az a szerepe, hogy megölje a baktériumokat, miközben értágítóként is funkcionál. Az orr nyálkahártyájának csillószőre ráadásul megszűri, megtisztítja a levegőt a benne lévő káros szennyeződésektől, porszemektől.


Az értágító hatás növeli az úgynevezett alveolusok, vagyis a tüdőben lévő léghólyagocskák felületét, amelyeken keresztül az oxigén felszívódik. Így a szervezet egy légvétellel sokkal több oxigénhez jut, mint ha szájon át lélegeztünk volna.

Melegíti a testet


Az orrunk nem csak a légzésünkért felelős, hanem a kilélegzett hő és nedvesség 33 százalékának visszaáramoltatásáért is.'

2022. nov. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Mondjuk az agymenesed kozepette arra is rajohettel volna, hogy a tudod az bizony nem 'tevekenyen' vesz resz benne, hanem a hasizmod, rekeszizmod es adott esetben a bordakozi izmaid mukodese altal kitagulo mellkasodban a kulso legnyomas 'fujja fel'.
2022. nov. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igaza van az első két válaszolónak.
2022. nov. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm a pontosítást. A tüdőnek is van saját izma?


#1 Elsősorban most a légzés vonatkozásában értettem, az orr egyéb funkcióit nem beleszámolva, de köszönöm a kiegészítő információkat.

2022. nov. 4. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!