Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Baj ha elítélem a rasszistákat?

Baj ha elítélem a rasszistákat?

Figyelt kérdés

2022. nov. 23. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem.
2022. nov. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Miért lenne baj? Mindenkinek van egy értékrendje, az már más kérdés, ki milyen stílusban és milyen széles körben nyomja mások arcába. Nyilvánosan rasszista és nyilvánosan "köcsög mindenki aki nem olyan elfogadó mint én" ember pont ugyanazt a szinte náci retorikát tolja, számomra ebben nincs különbség. Az meg, hogy te négy fal között kiről mit gondolsz, pont a te dolgot.
2022. nov. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A "roma" tag-gel, az állatvédelem témakörben?

Vagy fatális a tévedésed, vagy nagyon fantáziadús troll vagy.

2022. nov. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Mindenki rasszista.Aki azt állítja hogy ő nem,az hazudik.Nyugodtan elítélhetsz,de én pl.lelkiismeret furdalás nélkül hazadeportálnám az összes muszlim bevándorlót-tekintet nélkül arra milyen élet vár rá a saját hazájában.Vagy téged talán nem dühít ha meglátsz egy cigót egy luxuskocsiban-miközben tudod hogy valószínűleg rendesen olvasni sem tud,soha életében nem dolgozott,de a segélyt a gyerekek után felveszi?
2022. nov. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Más az "elítélem" és a "nem értek vele egyet".


Nekem édesapám rasszista, nehezen veszi be a gyomra, hogy a kicsi lánya félázsiaival kötötte össze az életét.


Évek alatt, ha étszer állt szóba velem... Ám rá hagyom, ha neki így jó.


Emberi butaság a rasszizmus.

Alapon nincsen tiszta "magyar" ember se.


Lassan megjön a genetikai teszt eredményem. Kíváncsi vagyok rá! 😊


Apunak elküldöm majd ajándékba, ideje lenne kibújni a csigaházból és emberként kezelni mindenkit... Főleg a lányát.


Unokája általam úgyse lesz, nem vállalok.


Páromat is jobban megismerné, rájönne milyen kincsre leltem benne, örülnék neki.


Aztán ki tudja, lehet ostobasága miatt kb halála napján fog csak látni. Ez van.


Annak kezét pedig el nem engedem, aki bizalommal, elkötelezettséggel, szeretettel kezét nyújtotta felém, meglátva engem és nem a felszínt kapargatta az ismerkedés anno.


Ugyanis már első találkozónál már olyanokat észrevett, amit mások soka vagy csak hosszú évek után. Ami szívet melengető volt és nagyot dobbantott, amikor kimondta őszinte meglátásait,gondolatait.


Jómagam is elemzős vagyok, gyorsan leszűrök dolgokat, ezért is pörögtek a randik, mint valami állásinterjú.


Nem utálom, nem is őt magát ítélem el, hanem a "miért nem vagy nyitottabb?" érzés van bennem. Minek kell ilyen gyerekesen viselkedni...


Attól, hogy valakivel nem értek egyet, nem jelenti azt, hogy meg kell bélyegezni vagy bármi.


Pl jómagam nem kávézok, se nem cigizek s nem fogyasztok alkoholt.


De nem fogok azért valakit elítélni, mert fogyasztja ezek egyikét vagy kombinációit.


A hozzánk érkező pedig tudja ezeket és tiszteletben tattja. Pl nem gyújt rá.

Nincs kávénk, kávéfőzönk se, mert pár vendég miatt nem fogok venni és szagolni a házamban.


Viszont helyette gyümölcsturmixokkal kedveskedek vagy sütivel, de vannak különleges teáim.

Köreimben a turmix receptek már körbe lettek adva. :)


Gondold át érzelmeidet, mi is az pontosan, amit érzel.

Attól, hogy rassziasta valaki, lehet jó ember, csak ezen téren "buborékban él".


Apám se rossz ember, sőt sok mindenhez értő, ügyes, precíz személy, csak valamiért ezen érzéseket nem tudja kezelni és durcizik.


Pl velem külön kettesben is találkozhatna,de lehet eszébe se jutott.

Nem vagyok harapós ember, pár óra különlétbe meg nem halok bele.


Amikor felhívtam kellemes ünnepeket mondva, megköszönte, viszont kívánta és rakta is le a telefont... Pedig akartam vele beszélni, mi lenne ha elutaznék egyedül hozzá.


4-es... A példáidban sok a buktató.

Magyar ember is van, aki olyat tesz, amelyek által javakat, anyagi értékeket birtokol,holott tudása a béga popsija alatt van.


S kérdezem azt: több ésszel, írás-olvasással birtokodban miért nem birtokolsz nagyobb értéket, mint az említett példád személye?


Ezeken kell elgondolkodni, nem pedig utálkodni, elítélni.


Sokan önmaguk "kudarcának fájdalmát" vetítik ki rosszindulat formájában.


Semmi értelme. Önhergelés, önmarcangolás. Az a rasszizmusba betett energiákat, gondolataidat tereld hasznosabb irányba.

Élj egy jobb életet. Ehhez pedig jobb elengedni ilyen felesleges ingereket.


Engem egy bevándorló se bántott, sértett meg, egy külföldi utamon se volt gomdom senkivel. Maximum magammal, hogy basszus merre is menjek. Segítettek.


Viszont magyarban:

Magyar ember zaklatott, követett, ráncigált meg a karomat megfogva, mondott ocsmány dolgokat vulgáris szóhasználattal...


Alapon pedig minden ember más.

Attól, hogy valaki cigány élhet rendes emberként. EMBERKÉNT!

Van egy magyar cigány származású fiatalember, aki pl rákkutatásban helyezkedett el, de ismerek vállalkozót is, aki cigány és büszke magára, honnan hova jutott.

Minden tiszteletem az övé, főleg amikor vendégségben voltunk náluk VS tudtam a múltját.

Akcentus nélkül beszéli a magyart, angolt.


Mindenhol vannak problémás, szélsőséges emberek, ám az ellenkezője is!


Javaslom: utazz pár országba, művelődj, lásd meg az embert, személyt, akivel szembe állsz.

2022. nov. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ui.: a bőrszín csak szín, jellegzetes arcvonások stb.


Mindenki számára más a "szép".


De még magyarok között is mennyi arcvonás van, inkább elképesztő számomra.

Alkotóként pedig érdekes, mindig valami új variációt találok arcokban pl rajznál.


Nekem pl a fehér/halvány bőr, fekete haj tetszik. (meg el lehetne merülni bőven a részletekbe még)


Ám nem mindegy kiről van szó.

Pl párválasztáskor ugye a számunkra "szép" dolgok dominálnak. Külsőre és belsőre egyaránt.

De egy havernál, barátnál, ügyfélnél, vendégnél, családtagnál stb nem fontos tényező a külsővel kapcsolatos ízlés.

Ott más dolgok kapnak hangsúlyt. Kevesebb az "elvárás", hiszen nem velük bújsz ágyba s éled le életedet. XD

2022. nov. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
#5 #6 Nincs naplód? :D
2022. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Maga a rasszizmus természetes dolog. Az emberek alapvetően a saját csoportjaikat részesítik előnyben a kívülállókkal szemben. Saját érdekeid lesznek a prioritások egy vadidegennel szemben. A családod egy idegennel szemben. Régen a törzsedből való, ma az országodból valók az idegenekkel szemben. Hasonló kultúrájú az idegen kultúrájúval szemben, stb.

Persze vannak egyedi tapasztalatok, illetve tanult dolgok, amik ezt felülírják ezt egyén szintjén, de attól még alapvetően van alapja a rasszizmusnak.

Persze értelmes emberként nem fogok utálni másokat, csak mert másmilyenek, de a nagymértékű bevándorlást sem támogatom, mert komoly társadalmi problémákat okoz, ami negatív hatással van mindenki életére.

Ha egy ázsiai idejön, dolgozik, magyar párja lesz, azzal nincs gond.

Ha egy kínai ide jön és csak a többi kínaival alakít ki kapcsolatot és párhuzamos társadalmat építenek ki, az káros az itteni embereknek.

Ha egy szíriai kecskepásztor idejön, nem ismeri a magyar normákat. A magyar jogszabályoknál fontosabbnak tartja a korán tanítását. Mivel nem járt iskolába, ezért a legegyszerűbb munkákat sem tudja elvégezni, ezért csak segélyből tud élni, akkor ő nagyon káros a társadalomra nézve. Ha sok hasonló ember megy egy országba, akkor jönnek létre a gettók/no go zónák (akár elég nagy városrészek), amik pl. franciaországban vannak.

Utóbbi két eset a mai világban is indokolja, hogy valaki rasszistává váljon.

Az optimális persze az lenne, ha csak olyan bevándorlók mennének egy országba, akik képesek és akarnak is asszimilálódni. Ebben az esetben valószínűleg nem is nagyon lennének rasszisták sem.

2022. nov. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 Nem tudnak alternatív társadalmat alakítani, mert létezik pl. oktatás, egészségügy stb. Elég a régi gyarmatosító birodalmakból maradt országokat megnézni, pl. Franciaországban is úgy néz ki az észak-afrikaiak helyzete, hogy az első generációs (tehát nem ott született) inkább meghúzza magát és felneveli a gyerekeit, a második generációs jócskán frusztrált, a harmadik generációs meg már szinte teljesen integrálódott. Persze nem könnyű folyamat és rengeteg külső-belső tényezője van.
2022. nov. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves, 7-es!


Gyermekkoromban volt. Mára pedig írással foglalkozom 4 irányzatban. Számomra ennyi szöveg begépelése 10 ujjal semmi.


+ezt szavakban mégkevesebb idő kifejteni.


Ment a zöld pipa, jót nevettem válaszodon. 🙃

2022. nov. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!