Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fejleszthetném a...

Sens0r kérdése:

Hogyan fejleszthetném a logikai képességeimet?

Figyelt kérdés

Illetve a koncentráció fejlesztése is fontos lenne számomra.


Bármit írhattok és meg is kérlek rá benneteket.

A programozástól kezdve, könyveket keresztül a társasjátékokig bármit.


Egyetemi órákat is szívesen felveszek, ha van ezzel kapcsolatos a szakomon.

Tanulásmódszertant és Asszertív kommunikációt találtam eddig, de ezek is jól jönnek. Szeretném fejleszteni magam.


20 éves fiú vagyok egyébként.



2022. dec. 3. 17:19
 1/7 anonim válasza:
Engem is érdekelne.
2022. dec. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egytemi tárgyak:

Logika, halmazelmélet és logika, diszkrét matek 1, matematikai alapismeretek

(vagy kb bármi matekos tárgy)


Koncentrációt szerintem sok versenyhelyzettel lehet fejleszteni. Amikor egy adott időd van megcsinálni valamit jól.

2022. dec. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Infós szakon vagyok. Ebből adódóan sok a matekos tárgy. Matekból rossz voltam. Sokat fejlődtem itt.


A tárgyakról, amiket leírtál, már elvégeztem ezeket.


Kommunikációmat is kéne fejlesztenem, illetve az önkifejezést. Erre mit javasoltok? Az asszertív kom. egy jó alap lehet.

2022. dec. 3. 23:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én logikámat az olvasás, és logikai fejtörők pedzették, valamint a filmek is. A krimik, nyomozói munka (Sherlock Holmes, Poirot, vagy akár a nem régiek közül a Mentalista, amit nagyon szerettem, de hasonló a Dr. House, akit elviekben Sherlockról mintáztak.) erre különösen alkalmas.

Olyan filmek, amiken gondolkodni kell, mert van valami rejtett mondanivalójuk.

Pl.: Különvélemény, de számomra mondanivalót rejt a Terminátor 2, vagy épp az Alien 2. része. James Cameronnak akad hasonló filmje.


Megtanultam figyelni a részletekre, szereplők testbeszédére (ha épp vizuális a dolog), jelentéktelen dolgokra is, ami lehet, hogy később jelentőségteljessé válik.

Hazudj, ha tudsz TV sorozat.


Koncentrációra pedig azt tudom mondani: foglalkozz azzal, ami érdekel. Legyen az akár egy rajz, vagy annak a kiszínezése, makett összerakása, részletekbe menő festése, hogy minél élethűbb legyen, bármi ami leköt, bár "szöszölős" munka. Ha élvezed, akkor nem érzed tehernek az elvégzését, tehát jobban fogsz koncentrálni rá.


Érdemes a különbség keresős játékokkal foglalkozni. (Difference games)

[link]


Kommunikációs képességet, de a szókincset mindenképp a könyvek olvasása bővíti.

Én, a közép fokú tanulmányaimmal ennyit tudok.

2022. dec. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt!
2022. dec. 4. 10:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Agatha Christi összes zseniális krimije.
2023. júl. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
sehogy. Vagy van, vagy nincs.
2023. aug. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!