Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Utálom a magyarokat, szégyelle...

Utálom a magyarokat, szégyellem hogy magyar vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2022. dec. 9. 15:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne is gyere haza!
2022. dec. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%

Én is éreztem már hasonlóan. Aztán arra jutottam, hogy ez nem számít. Mármint a nemzet, nép, számomra olyan, inkább negatívan értelmezhető fogalmak, amik alól én igyekszem magam kivonni.


Erre Hamvas Béla ébresztett rá az alábbi definíciójával:


"Nemzet, vagy nép a torzultságnak valamely állandósult és tömegesen jelentkező alakja, s erre, akik eltorzultak, különösen büszkék szoktak lenni. Nemzethez tartozni annyit jelent, mint azonos módon deformáltnak lenni, ezt a deformáltságot dicsőíteni, a többit pedig megvetni."


Szóval én nem érzem magam magyarnak abban az értelemben, hogy egy nemzethez tartoznék. Én egy ember vagyok, aki történetesen Magyarországon él, ennyi.

2022. dec. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
33%
Kösd fel magad. Következő életedben legyél ukrán.
2022. dec. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Kroms ***** válasza:
100%

Emiatt ne szégyelld magad, mert te nem vagy magyar, legfeljebb annak gondolod magad.


#12

Hamvas ezt a Németség c. esszéjében írta, és fontos lett volna odaraknod az előtte lévő sorokat is:

"Ha ilyen kérdés, mint angolság, németség, felmerül, rendesen a nacionalizmus fogalmára szoktak utalni. A nacionalizmus általában azt jelenti, hogy a nemzeti vonás megerősödik, és az embercsoport a normális humánumtól eltér."

Ebből kiderül, hogy nem egyszerűen a nemzet fogalmáról, hanem eltúlzott nacionalizmusról, sovinizmusról írt. A szóhasználata ezután nem volt szerencsés, de a kontextusból azért egyértelműen látszik, hogy ez volt a lényege.

2022. dec. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
sose szégyelld, hogy honnan jöttél. azt szégyelld, hogy mi lettél.
2022. dec. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
#14 Nem értem a különbséget. Miért vonatkozna ez csak a szélsőségekre? Miért lenne más az angolság, és a németség, mint a magyarság? Az miért nem nacionalizmus? A "normális" pedig szubjektív.
2022. dec. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Kroms ***** válasza:
100%

#16

Ahogy írtam, a nacionalizmus szó használata helytelen volt részéről, ahogy arra a kontextusban is utalt. A nacionalizmus csak annyit jelent, hogy büszke vagy a nemzetedre. Ezzel szó szerint lehetetlen bárkinek ártani. A németek és az angolok a 2. VH-ban agresszorok voltak, nyilván ezért utal rájuk Hamvas sovinisztákként, ha más szavakkal írta is körül. Mi, magyarok sosem voltunk azok, ezért van (volt) köztünk különbség.

2022. dec. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Értelmes ember, ha választ keres informálódik, ha kérdez, figyelemmel kíséri a választ.


Mindegy milyen hosszú. (itt is áttekered a szöveget?) A bővebb válaszokkal lehet csak előrébb jutni, fejlődni stb.


Ha van elég emberismereted, tapasztalatod az emberekkel és világgal, tudatos és intelligens vagy, akkor nem zavarna az, hogy magyar vagy.


Ám ahogy látható a kérdésből és kommentedből... Pont olyan "magyar" vagy, akiket lehet te magad is utálsz. A belesz_rok típus(?)


Alapon az illető pár sort írt, vette a fáradságot, hogy választ adjon neked... Ami tök korrekt volt tartalmilag is.


De ostoba módon betakarod szemed, burokból vakkantasz egy olyan kommentet...

Ez a viselkedés, mentalitás az, ami nem normális, és ami miatt adott helyeken megbélyegzik a magyarokat.

(Volt olyan hely, ahol felül kellett kerekednem személyiségemmel az előttem lévő magyarokról alkotott negatív vélemény buborékon.)


10#-es. A magyarok nagyja burokban él, önbizalom hiányosak.

Önismeretük, nyitottságuk kuka, azért olyanok amilyenek, azért viselkednek úgy ahogy.


Mindez pedig nem jelenti azt, hogy mindenki olyan! Ezt kellene felfogni, elfogadni.


A te hozzáállásod az, ami rontja azt a bizonyos szintet.


Nem utálkozni kellene, hanem elfogadni vagy akár kommunikálni, beszélni velük.


Normálisan tudja az ember lekommunikálni a dolgokat, jelentős változásokat érhet el.


Akárhova megy az ember, mindenhol lesznek különböző problémás személyek.

Az más kérdés, milyen a kultúra és az adott ország alap elvárásai.



Japánban rengeteg problémás ember van szintén, csak a kultúra és tradíció megkövetel adott viselkedési formákat.


Ott az irodában keresztbe se teheted a lábad az asztal alatt. Úgy csapnak rá a lábadra, mint a huzat.


A társadalmi nyomástól a magányig számtalan gond van jelen szellemi és lelki téren.


Erről vannak videóanyagok is.


A lényeg: mindenhol vannak emberek, jók, rosszak, kedvesek, bunkók, nyitottak és buborékba zárkózottak.

2023. febr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 NTBS ***** válasza:
45%
Ne tartsd velük a kapcsolatot, és mondj le az állampolgárságról.
2023. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 MrPifta ***** válasza:
44%
Költöss el, vegyél fel más állampolgárságot, változtass nevet
2023. márc. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!