Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi határozza meg hogy az...

Mi határozza meg hogy az egyik apa veri a gyerekét a másik meg bíztatja dícséri stb?

Figyelt kérdés

2022. dec. 18. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Többnyire az, hogy milyen családi környezetben nevelkedett.

Ha őt is így nevelték esélyes, hogy ő is így fog "nevelni".

2022. dec. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

#1 Ez nem igaz.

Engem totál letojtak a szüleim, mégis normális tiszteséges ember vagyok

Ha találnék egy nőt akivel családot alapíthatnék én rendesen foglalkoznék a gyerekemmel.

Amúgy mi határozná meg, az hogy milyen ember, tipik bunkó agresszív ember verni fogja

Én nyugodt jó lelkű ember vagyok, én dicsérném, ha olyat csinál.

2022. dec. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A genek a csaladi kornyezet ahol nevelkedett. A szemelyisege. A termeszete hatarozza meg. Aztan, hogy mennyire nyilvanul meg, .....fugg attol, hogy milyen az adott csalad. Sokszor a csaladon beluli eroszakot a nok elturik, s ez felbatoritja az ilyen beteg embereket. Gyereket, allatot tilos megutni. Bortonnel buntetnem.
2022. dec. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy mit hozott otthonról, otthon ő milyen nevelést kapott, és hogy mennyire intelligens, el tudja-e engedni az otthoni rossz bánásmódot, tud-e változtatni rajta, ehhez szerintem intelligencia kell.
2022. dec. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:

Az, hogy mit hozott otthonról, otthon ő milyen nevelést kapott, nem mérvadó. Salamon király szerint aki a gyerekét szereti, megveri. De még 60 éve is, amikor én voltam gyerek, és még nem jött divatba Benjamin Spock kétes értékű könyve, megszokott, mondhatni elvárt volt a gyereket testi fenyítéssel büntetni. Sokszor a szülő lelkének jobban fájt a kiosztott pofon, mint a célszemélynek, de azt hitték, így tesznek jót. És egy fiúnak sírni is tilos volt. Azt ugyan nem büntették, de lenézés járt érte, az eg a pofonnál is rosszabb. Szóval így cseperedtem, de soha nem ütöttem meg egyik gyerekemet sem.

Persze tudni kell, hogy férfiemberben bizony tombol az agresszió. Evolúciós törvény ez, ami valamikor a túlélést szolgálta. A férfi vadászott, ölt, ellenséges hordákkal hadakozott, kardfogú tigrissel szemben vívta ki a túlélést. Később háborúba hurcolták, ölni kellett a túlélésért. Évmilliók üllőin edződött lelke nem tud néhány évtizednyi békében megszabadulni a feleslegessé vált agressziójától. Ezt valahol le kell vezetni, ami manapság egyre nehezebb. Kocsmában nem verekedhet, focimeccsre nem járhat, hogy magát rekedtre ordítva szidja a bíró nőnemű felmenőjét, bokszmeccsre is nehéz bejutni, ráadásul agresszív állatnak bélyegzik, ha ilyen dolgokat élvez. An feleség beszédkészség 4x fejlettebb, mint a férfiaké, és ezt gyakran i is használják, alaposan próbára téve a családapa türelmét.

Természetesen nem védek senkit. Csak az okokra próbáltam (a teljesség igénye nélkül) rávilágítani.

2022. dec. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi határozza meg? Igazából semmi. Nincs köze a génekhez. Meg ahoz se, hogy kit, hogy neveltek. Az ember születik valaminek, felnő úgy ahogy felnő, de ha felnőtt utána olyan ember lehet amilyen lenni akar. Szerintem nem lehet meghatározni, hogy ki hogy neveli a gyereket. A leg jólelkűbb apánál is megeshet az, hogy eljár a keze. Ahogy a leg jólelkűbb anyánál is.
2023. febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!