Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Google maps, Netflix stb...

Google maps, Netflix stb miért egy teljesen másik megyében határozza meg a tartózkodási helyemet? (asztali számítógép)

Figyelt kérdés
A Tartalombeállítások->Tartózkodási hely menüpontban is engedélyezve van a 'Kérdés hozzáférés előtt (ajánlott)' opció.

2020. jún. 6. 02:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Megye határon laksz? Nekem egyszerű hibának látszik.
2020. jún. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, a megye közepén lakok. Egy több mint 100km-rel odébbi várost jelenít meg.
2020. jún. 6. 02:31
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy ez nem csak "mostani" hiba, hanem hónapok óta, amióta megvan ez a gép.
2020. jún. 6. 02:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az asztali gépekben nincs GPS, IP cím alapján határozza meg a helyed. De az nem a végpont helyét mondja meg, hanem a központét ahova a végpontod csatlakozik. Ez simán lehet 100 km-el arrébb. Nekem rendszeresen ugrál a saját és két szomszédos település között (mindhárom város, az egyik megyei jogú). Valószínűleg mindhárom városban van központjuk amit egy nagy hálózat összeköt, a PPPoE csatlakozás pillanatában, amikor feléled a végpont dönt, hogy melyik központ a kevésbé terhelt és oda csatlakozik.
2020. jún. 6. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

a legtöbb szolgáltatónál sokan vannak egy IP címre akasztva.

Nekem Tarr Kft-s netem van és Szekszárdot hozza mindig... pedig nagyon messze lakom onnan

2020. jún. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, ezt nem is tudtam :) akkor megnyugszok, hogy nem csak nálam van így, és hogy minden rendben van
2020. jún. 6. 17:12
 7/7 anonim ***** válasza:

#4

Ha meg csak 100 km lenne. Nekem allandoan Redmont Washigton-t mutatja az IP cimem. (Hollandiaban elek) Sot ugyanabbol a lakasbol a ferjemnek is meg a 3 gyerekemnek is mas az IP cime

2020. jún. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!