Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az a gondolkodásbeli...

Mi az a gondolkodásbeli különbség ami elválasztja a szegényebb és a tehetősebb embert?

Figyelt kérdés

2022. dec. 19. 09:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
A gazdag ember olyan szegény ember, akinek van pénze. A pénzről való gondolkodás biztosan elválasztja őket. A többit nem tudom.
2022. dec. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
15%
Inkább fiziológiai különbség figyelhető meg sok esetben gazdagéknál: a geerincoszlop hiánya és az arcbőr vastagsága.
2022. dec. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha kellően elvtelen suttyó vagy, akkor egy ilyen orbáni rendszerben gazdag lehetsz!

Nem kell sem ész, sem tartás, sem tudás: ha jókor jó helyen nyalsz, tiéd a világ... (olyan is!)

2022. dec. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Aki a vagyont a gerinctelenséghez és a ner-hez köti az elég szerény körülmények közt élhet. Ez is egy különbség: mit kötsz hozzá és kit hibáztatsz.


Nekem nincs nagyon sok pénzem, de már nem fizetésből élek egy jó ideje és senkit nem hibáztatok semmiért. Sose szavaztam a fideszre és nem tőlük van a pénzem. Az igazi vagyon politikafüggetlen. Ha nem az, akkor nem tartós.

2022. dec. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A szegény ember folyamatosan keresi a lehetőséget, amelyet a javára fordíthat annak kihasználásával, - mert a túlélése múlik ezen. Napi szintűek náluk a szükségmegoldások. A tehetősebb ember arra mozdul, amely közvetlenül az érdekét szolgálja, de ehhez sem ragaszkodik minden áron, mert nem sok minden történik az életben, amelyben az utolsó lehetőségét vélné látni.

A tehetősebb ember nem feltétlenül érez hálát, ha segít rajta valaki, - esélyes, hogy megköszöni, de nála nagyjából ennyi! A szegény emberekre komolyabb hatással van, ha azt érzik, hogy segített rajtuk valaki. Velük annyiból érdemes tartani a "három lépést", hogy ha segítesz valamelyiken - és kellően erőszakos, - akkor kaphatod magad azon, hogy az egyszeri segítséged elvárás szintre emelkedik. Ilyenkor eléggé kellemetlen és nehéz leszerelni egy ilyen embert.

2022. dec. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A tehetősebb emberek egy hányada képes arra, hogy gálánsan lemondjon valamiről annak tudatában, hogy annak egy kevésbé tehetős ember milyen szinten örülne, ha az ő birtokába kerülhetne - és használhatná.
2022. dec. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én mint nem annyira vagyonos ember, de már nem bérből élő, azt szoktam mondani, hogyha körülöttem jól élnek az emberek, az nekem is jó. Ilyen szellemben juttatok a környezetemnek, néha jelentősebb összegeket
2022. dec. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Akik a használt ruhákat ingyen elérhetővé teszik a kevésbé tehetőseknek, azokban is valami olyasmi működik, mint amit megfogalmaztam a 6. válaszban.
2022. dec. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy érezd, hogy jót teszel másokkal.
2022. dec. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 NTBS ***** válasza:
91%
Szerintem a lehetőségeik választják el őket egymástól, nem gondolkodásmód. Hiába van egy szegényebb embernek jó ötlete, ha nincs kapcsolata és pénze, hogy valóra váltsa.
2022. dec. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!