Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jelentőségteljes igazságok az...

Jelentőségteljes igazságok az élethez?

Figyelt kérdés

Ami gyakran eszetekbe jut,amit észben tartatok,amit a gyermekeiteknek is szivesen tovább adnátok vagy meghatározza életeteket,ahogy hozzá álltok az élethez.

Nekem például az egyik: ,,Sossem a cselekedet számít, hanem mindig a mögötte lévő szándék."

Vagy még van a következetes gondolkodás.

Vagy egy vitában ne vegyem fel a nekem kínált áldozati szerepet. Helyete mondjam ezt magamban ,,Nem most." Így nem megyek bele a vitába, így nem fogadom el a nekem fel kínált (áldozati)szerepet, mert nem tud hibáztatni vita közben...


A másik bölcsesség, fontos iróniával hozzá állni a dolgokhoz.


Viccelődés most nem érdekel,csak olyan amiről tényleg azt gondoljátok, hogy hasznos lehet az élet folyamán, amit akár mindennap minden héten vagy minden hónapban legalább egyszer félidéztek magatokban, vagy megtanultatok és magától eszetekbe jutt, ha úgy hozza az élet, hogy szükség van rá.

Én sokszor vigasztalom magam azal, ha valami "rosszat" tettem akaratom ellenére vagy hibáztam, ha el mondom magamban,,Sossem a cselekedet számít, hanem a szándék."



2022. dec. 22. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Próbálj helyesen írni, mert akkor szebb lesz az íráskép és hihetőbb a mondanivaló.
2022. dec. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Próbálok. Ha az információ érthetően átt megy, akkor már az elég. De azért igyekszem mindig jobb lenni.
2022. dec. 22. 19:06
 3/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ne is haragudj, ez így egy butaság. Ne mások által kitalált, jól hangzó, de üres életbölcsességek mentén éljük az életünket, hanem a hibáink után magunkba szívjuk a megtapasztalt életbölcsességeket. Ne félj a hibázástól, mert csak azokból tudsz tanulni. A siker nagyon rossz tanítómester.
2022. dec. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3

Ezek tapasztalat által össze szedet bölcsességek, nem üres idézetek.

És köszönöm a te tapasztalatod által megszerzet bölcsességet. :)

2022. dec. 22. 19:26
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Össze szedet? Gratulátusz! Tessék, egy bölcs idézet tőlem: Ki a gyakorin ilyet kérdez, önmaga is ostoba, erre élvez.
2022. dec. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó legalább a kérdésre valaszoltok. Ettől függetlenül nem fogom magam rosszul érezni, mert nem szándékosan hibázok nyelvtanilag,én tényleg így tudok írni/fogalmazni.
2022. dec. 22. 20:21
 7/9 Prokopf ***** válasza:

"Minden nagy dolognál van még nagyobb, és minden kicsi dolognál van még kisebb..."

És az áldozati, valamint az önjelölt vezérségi szerepekről is kb. ennyit, kérdező...

2022. dec. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2022. dec. 23. 15:12
 9/9 anonim ***** válasza:
20%

-Ha már eleged van mindenből, akkor mielőtt főbe lőnéd magad vagy vonat elé ugranál, térdelj le és beszélgess Jézussal.

-Keress és találsz, kérj és kapsz, kopogj és ajtók nyílnak meg.

-Ne akarj bosszút állni semmiért. isten helyetted is bosszút áll mindenért.

-Soha, de soha egy hidat se gyújts fel magad mögött, mert megeshet, hogy végig kellene haladnod még rajta.

-A jót és rosszat helyesen megítélni alázatosan nagyobb kincs, mint egy lottónyeremény!

-Soha semmi sem biztos, néha még az sem, ami megtörtént. Csak Isten állandó és változatlan.

-Ha lehetőséged van változtatni, akkor változtass, ha lehetőséged van tanulni, akkor tanulj, ha lehetőséged van jót cselekedni, azt tedd meg. Jobban bánja az ember azt, amit nem tett meg, mint azt, amit megtett.

-Sose bánkódj a pénz miatt, hiszen nem a tiéd. Kinek az arcvonásai vannak az 1000 Forintoson? A Viktoré? Akkor adjátok meg a Viktornak, ami a Viktoré és Istennek pedig azt, ami Istené.

-Neked semmid sincs a földön. Minden amit látsz Istené, aki megengedte neked, hogy néhány cuccát te is használd. Ezt azért illő megköszönni.

.

Nekem ezek a bölcsességeim.

2022. dec. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!