Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám jobban értékelni...

Hogyan tudnám jobban értékelni az életet?

Figyelt kérdés
Kisebb bemutatkozást tartanék, 19 éves egyetemista srác vagyok, (bár a sulit nem szeretem, lehet ott is hagyom) az én kérdésem az lenne hozzátok kedves olvasók, hogy hogyan tudnám jobban értékelni az életet, jobban kiélvezni a jelent? Igazából nincs miért panaszkodnom, nem vagyunk gazdagok, sőt inkább a középréteg alá tartozunk, mármint a családom. Végülis nincs miért panaszkodnom vannak emberek akik szeretnek, van pár jó barátom is, barátnőm is, bár a végefele járunk, de ennek nincs az egészhez köze amit írok. Szinte képtelen vagyok élvezni a jelent, legtöbbször a jövőbe vágyakozom, ahol már anyagilag jobban megtehetek bármit, viszont tudom hogy ezzel egyenes-arányosan időm is kevesebb lesz. Talán az egész az elég szegény családi körülménynek tudható be? Valamiféle "kompenzáció"? Rengeteg nap eltelik, amit nem élvezek, őszinte leszek írok egy kis-listát emlékezetesebb napjaimról, kb. 1.5 év alatt 30 nap volt amin történt olyan ami tényleg megmarad örökre. Ezt az érzést akarom magam mögött hagyni, és jobban megélni a most-ot. Utolsóként hozzátenném hogy elképesztő maximalista vagyok, és brutál sokat kattog az agyam a pénz, és- pénzcsinálás körül. Tehát én úgy gondolom, bár nem vagyok pszichológus, meg még nem is látogattam meg, azért várom a jövőt hogy legyen pénzem, tehát ezt a dolgot akarom valahogy legyőzni, köszönöm hogy elolvastad ezt a hosszadalmas szöveget!

2023. jan. 2. 05:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Megpróbálok válaszolni rá, de nem vagyok jó alany hozzá, mert nekem pont a pénzhajhászás a legellenszenvesebb tulajdonság. Arra talán tudnék valami megoldást, hogy a jelent is élvezd,adjál le az igényeidből, ne kocsit akarjál például, hanem egy egyetemista járjon biciklivel, mellesleg én is azzal járok, pedig 50 múltam, nő, azért, hogy ne kelljen bérletet vennem. Nem te vagy az egyetlen, akinek anyagi gondjai lehetnek (ha vannak), de nem ezen gondolkozom egész nap. Javaslom, írjál naplót, nem tudom,milyet írsz, annál talán részletesebbet, és írd le a napi jó dolgokat is bele. De a most-ot kell élvezni, nem a jövőn ábrándozni, mert észre sem veszed, és elmúlnak a szép egyetemi éveid. Lehet tervezni, hogy miket szeretnél majd megvalósítani, én is írtam annak idején, volt, amit sikerült elérnem, de ez nem jelentette azt, hogy ne örültem volna egy nyaralásnak, egy külföldi útnak. De ha csak azt nézed, hogy milyen szép világ vesz körül, a természetre gondolok, már ez is gyönyörűséggel kellene, hogy eltöltsön. Legyen sok hobbid, kirándulás, utazás, evezés, ilyesmik.
2023. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem lehet, hogy a szüleid beszélték tele a fejed a pénzzel? Biztos azért mentél egyetemre is, mert ők azt mondták, így fogsz sok pénzt keresni, ahelyett, hogy azt mondták volna, csak olyan munkát végezz, amit szeretsz is.
2023. jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat!


#1 Megpróbalom megfogadni amiket írtál, a naplós ötlet tetszik, lehet megpróbálkozom vele, egyébként a kérdésben leírtam hogy egy hasonlót írok, de csak röviden-tömören.


#2 Egyeltalán nem! Apukámat hidegen hagyja a pénz, inkább csak láttam öket sokat aggódni ezen, lehet ez az oka. :/

2023. jan. 3. 16:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztos mondták neked, hogy tanulj, nehogy te is olyan szegény legyél, mint mi.
2023. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet bele kellene kóstolnod a dolgozó ember életébe pl diákmeló, suli mellett vagy majd nyáron. Kimozdítana a megszokott dolgaidból.


A pénz nagyon fókuszban van.


Rakd önmagadat a fókuszba.

Ki vagy? Mennyire ismered önmagad?

Kívül belül milyen dolgaid, tulajdonságaid azok, akik azzá tesznek aki vagy? Pozitívtól a negatívig minden.

Milyen szellemi, eszmei, tárgylagos, természetbeli dolgokat kedvelsz, mik nem jöhetnek szóba s mik igen?


Az önismeret fontos alapja önmagadnak és minden másnak, amihez minimálisan is közöd van, avagy része az életednek. Legyen szó akárkiről és akármiről is.


A karrierben is meghatározó tényező.

Nem mindegy az se, hogy szereted, azt amivel foglalkozol vagy sem.


Ha szereted sokkal gördülékenyebben fogsz tudni fejlődni és sikereket elérni benne. Ez mellett pedig párhuzamosan az anyagiak is magasabbra törnek.


Meg kell tanulni értékelni az apró dolgokat is. Ahogyan sokaknak azt is meg kellene tanulni, ne rohanjanak "teljen már le a munkaidő/suli", "legyek már otthon", "érjek már oda".stb.


a legnagyobb kincset pazarolva, az időt.


Jómagam simán bármikor behúzom a féket és megállok pl napfelkeltét, napnyugtát vagy a holdat nézni.

Ha utazok egy nyaralásra, nem nyomom a gázt és megyek el fél szemmel látva a tájat. Sokan csak mennek.


Merj megállni és élvezni a látványt.


Sok olyan helyzet volt, nem értették az emberek mit nézek annyira.

De csakmert sietnek és nem a jelenben élnek.


A legutóbbi városi biciklizésem kor is fotóztam. Az esti eget pedig néztem a járókelők közül felnézve. Ugyanis holdgyűrű terült el az égen. Brutális hatalmas égi jelenség, ami bekebelező érzés és érzed milyen apró vagy hozzá képest.


Kis idővel jó pár ember csatlakozott és együtt néztük. Eleinte furán néztek rám, volt aki kérdezte mit is kell nézni.


Számtalan dolog van, amit lehet értékelni.

Meg kell találni mik és kik azok, melyek állnak közelebb hozzád, mert ugye személyiség és érdeklődés kérdése is.


Konkrétumokat és válaszokat magad fogod meglelni, csak időt kell rá szánnod és elmélkedni, körbe nézni, átgondolni.


Az igaz boldogsághoz egy jó önismeret kell, különben csak felszínes rohanó szorgos hangya leszel a többi között.


Az is igaz, hogy hiába vesz körbe minden, ha nem érdekel, nem veszed észre, keresd tudatosan, mi az, ami megmozgat belül is.

Az ördög a részletekben rejlik - s milyen igaz rengeteg mindenre.


Az is lehet elég lenne pár magamfajta különc, aki kimozdít a sablonokból.


Nekem a társaság váltás is sokat hozzátett a dolgokhoz. Régi ismeretségi körömből alig 5 személy maradt meg, többiek lemorzsolódtak.

Nem érdekeltek már a velük folytatott sablon dolgok, témák. Visszagondolva már magamat se értem minek voltunk együtt, semmi közös tényező nincs bennünk, mint személyiségekben.


Tizenévesen még ugye alakulgat a személyiség, átlag 25éves korig.

A nagyobb átformálódáskor jön rá az ember kicsoda is önmaga és így lemorzsolódnak a tizenéves kapcsolatok is, akikkel a közös leginkább a buli, programok, alkohol stb tart össze.

Részemről inkább a programok domináltak.


Rugaszkodj el, nézz és érzékelj, tapasztalj dolgokat, új ismeretségeket és eseményeket alakíts ki.

Jobban kiélesednek a kontúrok és határok a miket szeretsz, s miket nemben, ezzel párhuzamosan pedig jobban fogod értékelni, amiket szeretsz, kedvelsz, jó érzéssel tölt el.

2023. jan. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ez a média átka. Elhitette veletek, hogy csak a pénz az, ami számít. Gyönyörű világunkban elrohan mellettetek az élet, és nem veszitek észre, mennyi szépséget tartogat. Persze kár lenne tagadni, fiatalon én is ilyen voltam, és nekem is hiába papoltak, mint ahogy most én is hiába próbálok tanácsot adni. Sajnos ez a dolgok rendje; mire annyi idős az ember, hogy a megfelelő bölcsességet összeszedte, addigra a kutyát se érdekli a véleménye, és tehetetlenül kell végignéznie, hogy az utána következők bejárják ugyanazt az utat, ugyanazokat buktatókat, elkövetik ugyanazokat a hibákat.
2023. jan. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 Szépen fogalmaztál és sajnos igazat is! Akármennyire is tudom, hogy nem ez a "helyes" út, meg hogy jobban kéne élveznem a jelent, nem tudok ellenálni a jövő csábításának, ami persze nem is biztos hogy jobb lesz, sőt. :)
2023. jan. 7. 22:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Szabadságot nem vehetsz pénzért, minden mást lehet.
2023. jan. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!