Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Felsőbbrendűek érzem magam...

Felsőbbrendűek érzem magam mint a legtöbb másik ember. Van ezzel probléma?

Figyelt kérdés

A kérdés nem vicc. Objektív tényeket figyelembe véve (pl. fizetés, tanulmányok, fizikai teljesítőképesség, nyelvtudás, elovlasott könyvek száma, meglátogatott országok száma, eü. állapot) sokkal jobb vagyok mint az átlag. Olyan szubjektív szempontok mint a megjelenés, stílus vagy ízlés szintén jelentősen kifinomultabb mint az átlag esetén.


Ez nem egy troll kérdés. Sokkal jobb és értékesebb vagyok mint a legtöbb ember.


Van probléma azzal, ha ezt felismerem? Miért társadalmi elvárás, hogy ezt kezeljem magamban elfojtott, titokként?



2023. febr. 3. 14:18
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
78%
Nincs ezzel probléma, de nem kell a többi ember szemére hányni mekkora király vagy, mert magányosan maradsz és a hozzád hasonló gondolkodásúak úgyis egyből keresni fogják benned a hibát és a gyengeséged és azon lesznek, hogy ők jöjjenek abból is ki jól, tehát, ha nem akarsz egyedül megpusztulni nem erőlteted ezt a nagyon objektív meglátásod mások fel.
2023. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
felé*
2023. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
44%
Egy probléma van vele, de ennek a problémának a terhét egyedül kell elviselned: az entrópia az, illetve az a tudás, hogy a fent felsorolt kiváló tulajdonságok és képességek maradéktalanul eltűnnek majd a halál során, amikor minden befektetett idő és energia ellenére egy szintre kerülsz majd a leghitványabb emberrel.
2023. febr. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem erre rengeteg ellenséges választ fogsz kapni, bár ha pontosítani akarok akkor inkább fogunk, mert ilyen érzés bennem is van.

Bár sokkal inkább érzem azt, hogy igazán nem én vagyok felsőbbrendű a legtöbb emberhez képest, hanem inkább a legtöbb ember az aki úgymond alsóbbrendű.

Nem hiszek abban a hamis elgondolásban, hogy minden ember egyenlő lenne és pont ezért nem hiszek a demokráciában sem.

2023. febr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
24%
Ezzel semmi gond nincs, az emberiség nagy többsége így érez. Ez csak azt jelenti, nem vagy különb a többieknél. :)
2023. febr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
78%
Persze hogy van ezzel probléma, mert nyilván nem vagy felsőbbrendű, csak néhány jellemzőben (szerinted) jobban állsz az átlagnál. Inkább nárcisztikus pszichopata lehetsz.
2023. febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
32%

Keszulj a maganyra oreg


En 3 evnel jarok


De komolyan.. en is igy erzek, foleg h kulfoldon tanultam meg dolgoztam is, de ugyanakkor a felsobbrenduseg mellett bizonyos dolgok alsobbrenduseget okoznak


Tehat nagyjabol kozepen vagyok 😂

2023. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 NTBS ***** válasza:
70%
Igen van. Így leszel magányos. Főleg, ha hangoztatod is.
2023. febr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
45%
Látod-látod, kérdező, arra számítottál, rosszindulatú kommenteket fogsz kapni az alsóbb rendű emberektől - ehhez képest mindenki ugyanazt állítja, mint te: hogy ő is felsőbbrendű. Nocsak, nocsak.
2023. febr. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

Igen ám, de fontos megkülönböztetni azt, hogy valaki így érzi, vagy OBJEKTÍV statisztikai adatok alapján tudja. Amikor normál eloszlású adatokat látok life outcome adatok kapcsán, akkor tudom, hogy a felső 2%-ba tartozok a legtöbb területen. Legyen ez IQ, kereset, erőszint, stb.


Ezeket nem érzem, hanem tudom.


A leírásban ezért különítettem el a szubjektív dolgoktól.


Nem vagyok magányos, tágas baráti köröm van, illetve rendszeresen megkörnyékeznek az ellenkező nemből.

2023. febr. 3. 17:04
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!