Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az ilyen embereknek van...

Az ilyen embereknek van valami megnevezése szaknyelven?

Figyelt kérdés
Aki számára nincs olyan tevékenység (hobbi, munka, stb), amit őszintén szeret, semmihez sincs akkora affinitása, hogy megérje neki évekig iskolában "szenvedni" a tudás megszerzéséért (bár több dolog érdekli, de minden csak épp felszínesen, úgy mélyebben semmi), illetve képtelen bármi nagyobb célt kitűzni (max akkorát, amit rövid idő alatt el lehet érni, tehát nem hosszútávú), motiválatlan, mindent amit csinál azt vagy muszájból vagy unalomból csinálja csak, közben szenved, azt várja, hogy mikor végez már. A napjai jelentősebb részét azzal tölti, hogy pörgősebb zenéket hallgat, és közben a képzeletbeli világába vonul (nem is csak a zenére figyel teljesen, viszont az segít neki a fantáziálgatásban/álmodozásban), mindezek mellett életképtelen, alapvető dolgokat nem tud. Ami a legrosszabb, hogy senki se tud hatni rá, hiába mondja el mindenki neki, hogy tanuljon, dolgozzon, bármi, semmi hatása nincs, amikor megkérdezik tőle, hogy mit szeret csinálni, meg mivel tölti a napját, akkor mindig "nem tudom"-mal válaszol, olykor nehezen vesz komolyan fontosabb dolgokat is. Mindezek mellett nagyon zavarja, hogy ilyen a személyisége, de mégse képes semmit tenni, inkább bekapcsolja a zenét, és megy vissza a képzeletébe, és elfelejti a valóságot, így tudja csak elviselni. Eléggé introvertált fajta, a valóságban egyáltalán nincs barátja, haverja, online is csak nagyon-nagyon kevés, de nem nagyon ír rá senkire magától, még neten se mer ismerkedni, ha ráír valaki, gyakran nem mer egyből visszaírni neki, mégha kifejezetten barátságos, aki ráírt, akkor se. Kb ennyi a lényegesebb adat, erre lennék kíváncsi, hogy aki ilyen, azt hogyan nevezik a pszichológiában, szaknyelven. Esetleg az is érdekelne, hogy ebből van-e kiút, mivel senki se tud rá komolyabban hatni, ezért necces, hacsak az idő meg nem oldja valahogy. Sajnos rólam van szó, ezért tudtam ilyen jól körülírni az egészet. Remélem, hogy pontosan meg tudjátok mondani, hogy mi ez, mert utána akarok nézni a neten, hátha van valami okosság ezzel kapcsolatban. Nem akarom így tölteni az életem hátralevő részét, főleg, hogy még csak 19 vagyok. Csak ugye mivel se mások nem tudnak rám hatni gyerekkorom óta, de még magamat se tudom befolyásolni, ezért ez így nehéz eset.

2023. febr. 16. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

tldr

És azt hogy hívják, aki ennyit tud írni, ilyen tagolatlanul?

2023. febr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
53%
Kamasznak hívják.
2023. febr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
A bajod neve szaknyelven "lustaság".
2023. márc. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A bajod neve az, "mert megteheted". Ha nem otthon élnél és nem anyád rakná elébed az ételt, ha neked kellene vásárolni, azonnal lenne motivációd, mert éhen halnál. A szüleid hibája, hogy hagyják, hogy növényként vegetálva éld az életed. De ne felejtsd el: senki nem lehet helyetted boldog, senki nem fog helyetted csajozni, élni, élvezni az életet. Lassan kezd el leválni a szüleidről, s ne csak a fejőstehenet nézzed bennük.
2023. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!