Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok kommunikálni?

Miért nem tudok kommunikálni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen mondanak nekem valamit és nem tudok rá semmit reagálni, válaszolni. ÉS ez olyan rossz lehet, hogy ő csak beszél én meg csöndben vagyok és nem mondok vissza neki semmit.

Ez nem csak egy embernél fordul elő, hanem kb. mindenkinél, aki beszélni próbál velem. Amíg nem kérdeznek, addig nem nagyon van részemről kommunikáció.

Illetve ha vissza is szólok akkor is elszokott akadni a kommunikáció.

Egyszerűen nem jut eszembe semmi amit mondani tudnék.


Pl. Főleg az ilyenekre, ha valaki azt mondja, hogy ruhát akar venni, meg ilyen olyan ruhákat szokott hordani, vagy hogy mit fog enni, fáj a lába, stbb.. ezekre nem tudok reagálni. De más témákkal is gondom van.


Mit tegyek, hogy ne legyek ilyen furcsa?


2023. ápr. 4. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:
"valaki azt mondja, hogy ruhát akar venni, meg ilyen olyan ruhákat szokott hordani, vagy hogy mit fog enni, fáj a lába, stb" - Magáról beszél, egyáltalán nem biztos, hogy választ vár. Ha nincs spontán reakciód, ezen ne izgasd magad.
2023. ápr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az ilyen random tőmondatok a gyengéim. Valaki mond valamit és ilyenkor csak ezt gondolom, kb., hogy "okéé.."

Még kérdések sem jutnak az eszembe.

Valamiért csak az érzelmesebb, deep beszélgetésekhez tudok hozzászólni, meg az olyan témákhoz amiket értek, már hallottam róluk.

De az a baj, hogy az ilyen tőmondatoknál elszokott akadni a beszélgetés.

Elsüt nekem 3-4 ilyen mondatot, én csöndben vagyok és már vége is, a normális beszélgetéshez el sem jutunk.

2023. ápr. 6. 11:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!