Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem járok sikerrel a...

Miért nem járok sikerrel a barátkozásba?

Figyelt kérdés
Nem is tudom pontosan mit várok a válaszoktól, csak ki szeretném adni magamból. Szeretem az életemben a meglévő dolgokat, de annyira hiányzik egy barát. Annyit próbálkoztam és biztosan bennem is vannak hibák. Mindenki lekopott, baba család stb. A végén meg nagyon untam, hogy csak én teperek mindenkiért. Nem akarom hogy ez így maradjon, de teljesen tanácstalan vagyok.

2023. ápr. 11. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, erősen introvertált vagy, ami némileg (erősen?) megnehezíti a kapcsolatépítést.

Ezt el kell fogadni, változtatni alapvetően nem tudsz rajta.

Próbálhatsz nyitottabb lenni, társaságba járni, de sosem fogod olyan magabiztosan begyűjteni magad köré az embereket, mint egy extrovertált személyiség.

Ez van.

2023. ápr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lucifer-666 ***** válasza:
Ha hazavisszük egymást sör után, akkor nekem okés...
2023. ápr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy intro-, ambi- vagy extrovertált vagy.


Tudnod kell melyik áll hozzád közelebb s annak megfelelően megtanulni kapcsolatokat kialakítani.


Onnantól pedig ismerkedés.

El kell fogadni, hogy ismerkedéskor jönnek-mennek az emberek s akivel megvannak a közös pontok, akkor kialakulhat valami.


Az irományod viszont túl kétségbeesett, másra támaszkodónak tűnik.


Az embernek meg kell tanulnia először önmagában boldogulni, feltalálni magát s élvezni önmaga társaságát.


S ez szükséges ahhoz, hogy rendes kapcsolatot legyen képes kialakítani az ember.


Ki mit szeret a barátságban/barátjában?

(nem a görcsös "barátokat akarok" személyt keresi a rendes ember)


Te miért akarsz barátot?


Mit keresel a másik félben?


Stb


A felnőtt ember ideje korlátoltabb, főleg ha sok helyre van "elköteleződve".


Párkapcsolat, család, após, anyós, apuka, anyuka, nagyszülők, rokonok, gyerek, munka, karrier stb. Barátok, ismerősök...


Az embernek pedig van prioritása. Ezt pedig tiszteletben kell tartani.


Mi se találkozgatunk folyamat, kinek mikor van ideje, megesik, hogy 2-3 havonta sikerül összeegyeztetni pl fotós barátommal 1-2órás találkozót.


Ettől függetlenül mindegyikünknek van élete.


Pl neki 2 munkahely, gyerkőc és sokszor ő tud menni a gyerekekért. Stb.


Nem zavar, sőt ha tali alatt kap hívást és menni kell, akkor menni kell. De volt ez fordítva is.


Ugyan nincsen párom, gyerekem, de én nem is szeretnék. Számomra a kísérletezgetés, alkotás, írás az, ami időt vesz igénybe és imádom.


De pl családi síeléskor is jobban feltalálom magam fotózással, hószobrászattal, sportban pedig snowboard külön.


Ne akarj görcsösen barátkozni, az emberek látják és érzik azt tudatosan, de legtöbben tudatalattival érzékelik.


Lazábban veszed és tudsz érdekes lenni, vagy szimplán vonzóbb kisugárzású lenni onnantól jönnek az emberek, ha olyan helyen vagy persze.


A kisugárzás pedig lelki állapotból fakad.


Pl testtartás is sokaknál sokat javul pozitív változások során.


Picit gondold át magad nézetéből s külső aspektusokból önmagad.


Ha pedig szimplán más dolgok érdekelnek, vonzanak mint az "átlag embert", keresni kell ugyan úgy ismerkedés alatt a magad módján.

2023. ápr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3-as. Köszönöm a bő választ. Lehet, hogy az írásomból a görcsösség árad, de igazából elengedtem ezt a dolgot. Attól függetlenül persze hiányzik egy barát. Eddig sem vártam el senkitől, hogy dobjon félre mindent miattam, a részemről egyirányú érdeklődésből lett elég.Abban teljesen igazad van hogy az embernek kell szeretnie önmaga társaságát és ezen dolgoznom is kellene. :)

Barátokat azért keresnék mert szeretnék élményeket szerezni valakivel és adni valakinek. Ott lenni egymásnak ha baj van. Valóban zárkózott vagyok és így nehéz elindulni valamerre.

2023. ápr. 12. 09:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezzel én is pont így vagyok. Vannak ismerőseim, akikkel váltunk pár szót, nagy ritkán még közös program is akad. Ezt úgy képzeld el, hogy évente 1-2 ilyen alkalom akad. De ennyi. Igazán jó barátom, akire minden helyzetben számíthatok, nekem sincs.

Én már a barát keresésbe bele is fáradtam. Kezdem elfogadni, hogy ez van, nekem ez a sorsom. Igen, én is eléggé introvertált vagyok. Vagyis jobban mondva nehezen nyílok meg másoknak. Két perc ismeretség után nekem még nem megy. Így nem vagyok az a másokat azonnal szórakoztatni képes típus.

2023. ápr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös köszönöm hogy reagáltál. Igen én is kezdek bele törődni, de néha fáj amikor látom a társaságokat ahogy össze ülnek vagy valakit aki a barátjával beszélget egy kávézóba. Vágyok rá én is .
2023. ápr. 18. 13:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!