Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet fejleszteni az...

Hogyan lehet fejleszteni az önértékelésünket/ személyiségünket?

Figyelt kérdés
Könyvek esetleg csoport tréningek? Valaki aki jártas a témában hálás lennék a segítségért!

#önismeret #önbizalom növelés #Önértékelés fejlesztése
2023. ápr. 27. 22:47
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

Énidő alatt megismered részletesebben önmagad. Minden előnyös és hátrányos, pozitív és negatív tényezőket egyaránt. Elgondolkodsz rajtuk, feldolgozod, elfogadod és amin tudsz fejlődsz tovább. Összegzed dolgaidat és összeállítod magadnak a legelőnyösebb megoldásokat, képességeket fejleszted, ha olyan, vagy tudás bővítésével kinyitod a több lehetőséget magad előtt. Mindezt úgy, hogy elfogadod önmagadban a pozitív és negatív tényezőket is és önazonos jobb ént/életet hozol létre.


A tréningek és társai sokszor biznisz csak. Felületesek, hogy többet menjen vissza az ember, azaz a bizniszben célközönségnek mondjuk.


Amik kellenek: énidő saját gondolatokkal, több aspektusos gondolkodás és maga a gondolkodás, elmélkedés, befogadóképesség, saját dolgaink vállalása és társai.


Az ember nagyon összetett, hiába is akarják sokan leegyszerűsíteni. Az más kérdés, hogy vannak közös pontok.


Személyiség, környezeti tényezők ezrei befolyásolnak mindenkit.


Egy egyszerű pl.:

Robika és Ági testvérek. Hülyeséget csinálnak egyik barátjukkal,Gergővel.

A "probléma" és esemény gyökere ugyan az.


Gergővel kedvesen, de határozottan elbeszélgetnek szüleik és a maga módján fogadja be azt.


Robika és Ági testvérek, de más a személyiségük. Ugyanazt a kiabálást és fenekelést kapják. Robika leszarja, csak fájlalja fenekét és megy tovább.

Áginak viszont kellemetlen trauma, hogy kezet emeltek rá, de pl Gergőt nem bántották szülei.


...és ez csak egy porszemnyi esemény az életből.


Magadtól kell rájönni dolgokra, ok okozatokra.


Senkin se fog tudni jobban beléd látni, mint te magad. Egy szakinak se egyszerű a dolga. Nem fogja tudni olyan mélyen és összeszedetten átlátni a dolgokat, mert csak infótöredékeket hall külső szemlélőként.


Lazulj, tölts több minőségi időt önmagaddal számodra nyugtató körülmények között. Az elektronikai dolgokat tedd félre és dőlj hátra vagy pl tekerj egy nagyot a gondolataiddal.


Nekem a fürdőzés, túra és esti bicózások azok melyeket erre használok részben.


Sok olyan dologra már fiatalon rájöttem, amiket viszont hallani a "vén bölcsektől". Olyan dolgokat is feltártam, némelyiket jó lassan, amikre senki nem tudott volna utat mutatni. Ahogy a neurológiai működésem is nagyon eltér a neurotipikus személyektől. Amikor kapizsgáltam mik lehetnek csak néztem meglepődve, kérdezve azt: hogyhogy nem vette észre senki?

Dokim is csak nézett, de annyit mondott, sokan tudatlanok és örül, hogy rájöttem magamtól.

2023. máj. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kunó
2023. máj. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!