Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért önt el az endorfin,ha...

Miért önt el az endorfin,ha meglátok egy rajzot,egy könyvben egy képet vagy ha megnézek egy mesét?N

Figyelt kérdés
Felnőtt vagyok de mégis az tudja a legnagyobb örömet okozni nekem,ha elmerülhetek egy mese filmben/könyvben.Olyan csodálattal téli érzés jár át,amit más tevékenységgel nem tudok elérni,még egy boldog párkapcsolat sem ér fel ehhez a mámorhoz.A gyermekkorom csodás volt,kedves jóindulatú szülőkkel,sok kirándulással de a felnőttkorom már nem olyan szép,elkerültem és gonosz,zsémbes,erőszakos, rosszindulatú emberek vesznek körbe.Lehet,hogy legbelül egy örök gyerek maradok aki mindig a mesékért és a varázslatos,fiktív dolgokért lesz oda és akit a valóság 1 cseppet sem érdekel csak a gyerekes álomvilágban "hintázás"?Ezt senki nem tudja rólam,mert valahol meg szégyenlem,hogy én ez vagyok,1" nagy gyerek".
2023. máj. 3. 12:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Megyek és megnézek egy magyar népmesét.😁
2023. máj. 3. 12:29
 2/8 anonim ***** válasza:

Felnőtt fejjel szívesen nézek én is rajzfilmeket, mondjuk nem épp magyar népmeséket. A hobbim a számítógépes játékok, azon belül is a fantasy témájúak leginkább. Könyveket is ilyeneket szeretek olvasni. Gyerekes lenne? Lehet. Érdekel mások véleménye? Nem. Én ettől vagyok boldog, és uram bocsáss: Szeretném úgy élni az életem, ahogy nekem jó.

Te imádod a meséket, simogatják a lelked. Baj lenne? Van aki gyúrni jár, van aki horgászik, megint más hűtőmágnest gyűjt.

Szeretsz kissé elszabadulni nem a "gonosz, zsémbes, erőszakos, rosszindulatú emberek" között vagy, hanem például a százholdas pagonyban. Legalábbis egy kicsit. Lélekben. És ez neked jó. Nincs ezzel semmi baj. Amúgy is: Hol van leírva, hogy kötelező felnőni. Mai napig imádok hintázni :D

41F

2023. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi.Nem tudok mit hozzáfűzni,ez nagyon kedves megjegyzés volt tőled és vicces is.☺️
2023. máj. 3. 20:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor remelem szebb a vilag kicsit. :)
2023. máj. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy elsősorban a mostani közeged ellenségeskedései miatt menekülsz a mesevilágba, de ha ott jól érzed magad, akkor ez miért lenne baj? Inkább, mint hogy az alkohol, vagy a drog legyen az ellensúly. Én is szeretem a meséket, a rajzfilmeket és jó elmerülni bennük. Remélem, azért sikerül megszabadulnod a gonosz emberektől, mert jobb közérzettel a mesék is pozitívabban hatnak. :)
2023. máj. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Emlékszem, 1-2 éve egyszer már leírtad ezt a kérdést?

Mert volt egy kérdés , amit ugyan így írtak körbe.

Ha nem te voltál, aki azt a kérdést kiírta, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem vagy egyedül.

2023. máj. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most mit mondjak,Isten nem szereti a hazugokat így én voltam.😚
2023. máj. 3. 20:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező! így sem vagy egyedül. Isten veled van.

Meg tudod, meg van írva, ha nem úgy fogadjátok Isten országát, mint gyermek, nem mehettek be oda.

Te pedig kérdező egészen benne vagy Isten országában. Nem vagy egyedül.

2023. máj. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!