Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok csúnya?

Miért vagyok csúnya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Egy kicsit önbizalom hiányos vagyok azt hiszem. (Egy időben sikerült felszednem egy kicsit az önbizalmamból, de megint visszacsúsztam.)

Valamiért úgy érzem, nagyon csúnya vagyok.Nem vagyok túlsúlyos, vagy anorexiás, viszont az arcom...hogy is fogalmazzak elég "egyedi".

Annyi a lényeg: szüleim dicsértek hogy milyen szép vagyok(ami nem igaz) ha megkérdeztem őket.Barátnőm már hívott patkány arcúnak amikor megkérdeztem hogy, szerinte mennyire vagyok csúnya.

Ezen kívül a tesóm is mondta hogy csúnya vagyok.Hozzáteszem hogy előtte azt mondta hogy ő viszont milyen szép.(És tényleg nagyon szép amúgy.) Én 16L vagyok ő meg 14L.

Neki volt párja, és most is van(amit én nem értek minek kell ennyi idősen), viszont engem nem érdekelnek a fiúk meg ilyenek, de ő ezt nem érti.Ettől függetlenül mégis rosszul esik az amit mond.

Ezen kívül rohadt idegesítő, hogy amikor volt az előző barátja, átjött és ha anyumék nem voltak otthon, én voltam megbízva azzal, hogy figyeljek rájuk nehogy csináljanak valami olyat.Gusztustalan volt mindig azt figyelni ahogyan enyelegnek.(Mert az ilyenekről anyumék nem tudtak.)

Aztán szakított vele (állítólag tanulási okok miatt), de egy hét múlva megint lett egy másik.(anyumnak azt mondja, hogy csak barátok, de erősen kétlem, ha gyűrűt, meg rózsát hoz haza.Anyum is kicsit ki volt akadva ettől.)

Az gáz, ha én szégyellem a haverjaim előtt néha az ilyen dolgait?(pl.:Egyik haverom megemlítette hogy látta egy fiúval csókolózni és fura volt neki, hogy ennyi idősen van pasija.)

Bevallom, hogy a tesóm okosabb is nálam,(legalábbis úgy vélem.)

Mondjuk nekem 4-5 között van az átlagom

Neki meg 3-4.

(De mint ahogy a mondás tartja nem a jegyek teszik az embert.)

Mégis kevesebbnek érzem magam mint a tesóm.

Én nem szeretek csavarogni, egy igazi szobabuz1 vagyok(képes vagyok 2-3 napon keresztül a házban maradni), kevésbé vagyok nyitott, szeretek tanulni, de nem érzem azt hogy okosabb lennék stb...

Tesóm pedig sokat csavarog,nyitottabb mint én,szép, okos, nagyobb az önbizalma, sokan dicsérik a kinézetét és szorgalmas pl.: rendrakásban.



2023. máj. 21. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Dobj eg fotót magadról oszt megmondom az őszintét.
2023. máj. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem fordulj pszichológushoz, amúgy ott nem csak veled van baj.😂
2023. máj. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Kisebbrendűségi komplexus sok mindent elhitet veled, amire egyébként nincs semmi bizonyíték. Ha fiatalabb és mégis kevésbé jól teljesít teljesít a tanulmányai során, akkor miben nyilvánul meg számodra, hogy okosabb?


Szorgalmas pedig akármikor lehetsz te is. Tudom, nehéz motiválni magad, ha ilyen helyzetben vagy, de hidd el, hogy lesz eredménye annak, ha segítőkész és kedves vagy.


A szépség meg nem egy olyan mérce, amivel érdemes foglalkozni. Tegyél meg minden tőled telhetőt, hogy egészséges és jó kisugárzású megjelenésed legyen és találj egy stílust, amiben kényelmesen érzed magad. Ennél többet őszintén felesleges megtenni az ügy érdekében. Ha majd találsz magadnak egy párt (előbb vagy utóbb biztosan be fog következni), aki a személyiségedbe szeret bele, hidd el , hogy könnyebben túl tudod tenni magad ezen.


Azt tudom még tanácsolni, hogy találj valami hobbit vagy szenvedélyt, ami igazán boldoggá tesz. Remélhetőleg olyan gyorsan el fog téged hagyni húgod miatti bánat, hogy azon töprengsz majd, hogy hogyan is láthattál ennyire felsőbbrendűnek egy ilyen gonosz kis goblint.

2023. máj. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mit romantikáznak 14 évesen? 😂😂😂

Amúgy én is simán elüldögélek otthon napokig, és az arc sztem semmit sem számít, ameddig a személyisége jó. És nem vagyok lúzer, se népszerű, de mindig vannak barátaim akik őszintén szeretnek.

2023. máj. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fordíts az arányokon: foglalkozz többet önmagaddal.


Kinek mi a szép?

Huhh, ha tudnád és felfognád, ahány ember annyi ízlés.


Az emberi test sok csontból áll és mind egyediek, számtalan formát öltenek méretek, arányok, stb.

Nemhogy bőrrel és minden mással együtt.


Gondolj bele pl neked mi tetszik egy pasin, másoknak mi tetszik kívül-belül.

Sose fog egyezni, csak adott részletek max.


Volt kollegámnak a nagy orrú nők jönnek be. Megjegyzem, párja utálta az orrát, viszont kollegám miatt elfogadóbb lett önmaga felé.


Barátnőmnek a szőrös pasik jönnek be, régen azt hittem viccből mondja.


Nekem a kevésbé szőrös vagy csupasz faszik jönnek be.

Párom nem szereti a hosszú lábait, nyakát, én viszont pont ezeket is szeretem, imádom külső jegyei közül.


Ne feledd: más az, hogy milyen pasi jön be, milyen női vonásokat kedvelsz és van a harmadik kategória: önelfogadás.

Nem biztos, hogy olyan külső jegyekkel születünk, ami saját ízlésünknek megfelel.

Az pedig más kérdés, hogy pl különböző tornákkal, edzésekkel tudod formálni tested.


Nekem pl picik a kezeim, alacsony vagyok. A magasság még oké, de az ehhez arányos kisebb kezek néha megnehezítik pl az alkotást számomra adott területeken.


Zongora és billentyűzet használata miatt a kezeimen a hüvelyk és kisujjam olyan szinten ki tudom nyújtani oldalra őket, hogy majdnem vízszintesek egymással egy vonalban.


A "szépség"-gel kapcsolatos dolgokat gondold át.

Az pedig hazudik, aki azt mondja nem fontos, pedig a MAGUNK ízlése szerint az. S vannak saját határaink, amiken belül nem kezdenénk ki a másikkal, mert taszít valami kívül vagy belül.


3 opció: tetszik, semleges, nem tetszik - az más kérdés kinek mik hova, melyik kategóriába esnek.


Önmagunkat pedig érdemes mielőbb elfogadni, mert lehet neked a külsőd nem imponál, de nem is neked kell, hogy tetszen, főleg párválasztásban.


S ne keverjük össze ezt a dolgot az "elhanyagolom magam" dologgal!


Ápold tested, lelked, egészséged!

2023. máj. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ui.: jómagam is sok időt töltök itthon, de nem zavar, sőt mindig alkotok, dolgozok. Rendben van minden, egyszerűen ilyen vagyok.

Este tekerek pár km-t kényelmes 1 óra alatt. 2-3 hetente bicótúra párommal vagy hosszú hétvége.


Az a típusú ember vagyok, aki bárhol feltalálja magát a maga kreatív dolgaival. Sóderben is elfekszek kavicsokat válogatva fél napot simán. (mini kőszobrokhoz keresgélve alapanyagot).

Ha kidobsz a hóba, szobrot készítek.


Medvehagymázós hosszú hétvégén kirándultunk egyet, tónál láttam agyagot. Később visszamentem szedni belőle, mert alkotni akartam, elkészítettem. Az arra járó turista meg megvette. Elmondtam hogyan égesse ki, amint hazaér.


Személy szerint én a magamhoz hasonló alkotókat szeretem.


Te milyen személyeket szeretsz?

2023. máj. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!