Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért bámulnak meg mindenhol...

Miért bámulnak meg mindenhol random emberek?

Figyelt kérdés

nagyon gyakran látom, hogy utcán, plázákban,vonaton meg egyéb helyeken engem néznek sokáig és feltűnően. engem nagyon is zavar, rettentően bunkó primitív dolog.

ha bárki csakúgy megbámul engem,úgy veszem, hogy rosszat akar nekem,ártani akar és iszonyat módon frusztrál.

hihetetlen, hogy ennyire alpári szintre süllyedt az emberiség...



2023. máj. 25. 15:00
1 2
 1/14 anonim válasza:
45%
Mi a Baj, mesélj? Milyen nemü vagy, ha szabad kerdezni?
2023. máj. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
92%
Teljesen mindegy a nemed. A másik bámulása szerintem kifejezetten parasztság. Vannak országok, ahol ez agressziónak minősül. Kúlturált országokban (pl Japán) ezt már pici gyerek korban tanítják, hogy ne. Sajnos nekem is megvan ez a rossz szokásom, de igyekszem lejönni róla.
2023. máj. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

a beszólogatósok takarodjanak el máshová, nem szabad engem bántani.

Svédországban bűncselekmény elítélni valakit külsőségek miatt, itthon meg csak az inzultus,kötekedés,homofóboskodás megy.

2023. máj. 26. 22:28
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Keress fel egy szakembert, mert láthatóan szükséged van rá.
2023. máj. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

pont az előbbi kommentben írtam, hogy nem bántásra van szükségem, hanem gyűlölettől mentes, objektív tényekre.


sajnálom, hogy egyesek nem tudnak olvasni,csak mást csesztetni,meg gázlángolni.

2023. máj. 27. 16:08
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Valahogy kilógsz a sorból. Vagy nagyon szép vagy, vagy még annál is szebb.
2023. máj. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Engem is zavarna, hogy megbámulnak, mert utálom. Az is rosszul esne, ha egy barátom folyamatosan figyel mert kellemetlen, és bámulni tényleg illetlenség. De ennek ellenére nagyon ritkán megnézek valakit, csak úgy elkalandozik a tekintetem. Általában, csak próbálom kitalálni milyen lehet ő, a személyisége, vagy nagyon tetszik a stílusa, vagy tényleg furának tartom hogy úgy öltözködik, mert ha egyszer valami feltűnik akaratlanul is odanézek. Lehet van valami fura rajta, vagy csak pont ilyen ruhája van XD ismerősömnek, vagy ő pont olyan mintha egy filmből lépett volna ki. Nemtom miért feltételezed azt, hogy rossz indokból néznek. Vagy esetleg tudod miért néznek. És ha olyan az öltözéked, ami kicsit kitűnik az átlagos tömegből (stílusos, csúnya...), vagy a viselkedését, akkor természetes, hogy rádnéznek. Az hogy sokáig bámulnak, az tényleg alpári, és én személyesen el is ítélném, de benne van a pakliban, ha olyan az ember. De ez lehet azért, mert ha a viselkedésed, tetteid miatt, akkor nem tudják olyan könnyen levenni a tetintetüket, mert ez egy folyamat, vagy nagyon kitűnsz a tömegből. Ettőlfüggetlenül tényleg rossz dolog, és az embereknek meg kell tanulniuk nem bámulni másokat. Ha a testi dolgok miatt (pl mell, fogyatékosság...) akkor az :/, de ez sem feltétlenül rossz dolog miatt, csak 90%-ban az ami 🤮🤮.

De nem értem, hogy miért kell ilyen erőszakosan válaszolni, vagyis én így érzékeltem. Az hogy ajánlja a szakembert, lehet úgy venni, mert simán gondolhatjuk, hogy túl reagálod, és valami rossz emlék miatt feltételezel rosszakat. Sajnos nem tudjuk teljesen megítélni a helyzetet, ameddig nem tudjuk mi miatt néznek meg téged. Látszik nagyon védekezel valami miatt, történt valami nagyon kellemetlen? Bocsánat az utolsó mondat illetlen, csak hagyd figyelmen kívűl.

És mondjuk ha ki is írod ezt a kérdést, nem fognak nem nézni az emberek :(, vagy az is lehet, hogy nagyon aggódó vagy, ezért tűnik úgy, hogy mindenki néz. Akkor lehet kicsit pozitívabban kell hozzáállni, mert ez főleg rád lesz nagyon rossz hatással.

Vissza térve a kérdésre sajnos nem fogsz itt válaszokat találni, mert mi nem tudhatjuk. Nem ismerjük a környezetet, helyzetet és téged sem

2023. máj. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, mindegy ki miért és hogyan néz, viselkedik beszél.


Egy egészséges ember nem reagál így, ahogy pl itt jómagad is kommentben.


Ne várd el, hogy rendesek legyenek veled, ha jómagad is vulgáris, instabil személy vagy.


S magadat kell rendbetenned lélekben, mentalitásban. Megtanulnod helyén kezelni a helyzeteket, embereket, szituációkat.


Ez objektív és tényszerű, ahogy kérted.


Jómagam is kapok sok féle megnyilvánulást. Az ártalmatlan nézésektől egészen a vulgáris farkat berakni óhajtó bunkókig.


És?


Nem halok bele, egyszerűen offolom, ha pedig folytatja a nem helyén való viselkedést, akkor kap pár helyzethez illő mondatot káromkodás és vulgáris megnyilvánulás nélkül, de úgy, hogy a szem- és fültanúk jót mosolyognak, az illető pedig távozik szégyenében.


Sétálok, biciklizek, télen nyáron blézerben, szolidan öltözködő művész lélek vagyok, így is betalálnak emberek.


A határozott, kedves kisugárzás is vonzza a nem kívánt embereket. Akárcsak az egyenes hát, mely egészséges önbizalmat takar.


Önmagában a térdig érő hajam még felkötve is vonzza a tekinteteket.


És?

Nézzen, ha akar, de viselkedjen és tartsa a tisztes távolságot.


Ha kedvesen szólítanak le nyitott vagyok, ha vulgáris módon, felszólítom és elhajtom finoman. Ha folytatja, akkor a helyzetnek megfelelően kezelem a problémát.


Vajon rajtad mik vonzzák az emberek tekintetét? Pozitív, semleges vagy negatív tényezők?


"beszólogatósok takarodjanak el máshová, nem szabad engem bántani."


Ugye tudod, hogy ez se helyén való, ahogy ezt írod?!


Kérd, hogy távozzon, de ne ilyen módon.

Az, hogy ki hogyan ír önmagát minősíti. Ezesetben magadat képviseled, de nem pozitívan.


Ilyen hozzáállással, viselkedéssel csak azt éred el, hogy hergeled jobban a másikat és igenis bántani fog.


Amúgy semmi olyan dolgot nem írtak, ami bántó lenne egészséges lelkű embernek.


S igen, javasolt önmagad rendbetétele fejben, lélekben, hiszen nonszensz módon kicsaponganak érzelmeid, szavaid melyek nem helyén valóak!


Igaz, nem szép dolog bántani másokat, ám amíg te magad is ezt teszed ilyen megnyilvánulások formájában... Nem gondolod, hogy nonszensz a kijelentésed?

Amolyan öngól.


Viselkedj s bánj másokkal úgy, ahogy azt szeretnéd visszakapni!


Írok pár példát:


Boltban a pultos csajszi nem volt toppon, semmilyen, rosszkedvű volt. (biztos volt pár bunkó vásárló s kitudja még)


Rendes és kedves voltam vele, illedelmesen kértem ki a szokásos felvágottat,majd mosolyogva kellemes szép napot kívántam mélyen szemébe nézve.


Leblokkolt, meglepődött, majd utánam kiabálta, hogy viszont kívánja. Hátra néztem és láttam jobb kedve lett, láthattam a mosolyát.


Pedig nem ismerem, 1x láttam, egy idegen számomra, csak emberként viselkedek másokkal.


Volt olyan helyzet is, ahol kiabáltak velem, nyugodtságomat megőrizve megkértem viselkedjen, hiszen én se emelek hangot. Erős határozott, de normál hangerőn, hogy érezze, nem helyén való a viselkedése.


Az emberek zöme csak elvárja öncentrikusan a jó bánásmódot úgy, hogy önmaguk viselkedni se tudnak...


Ahogy itt a te megnyilvánulásodban is láthattuk.


Mindez pedig nem bántás, hanem tények,melyeket kértél és nyitottnak kell lenned, hogy változz jobb irányba.


Ha ezt megteszed sok minden megváltozik az életedben és jobb lesz számodra.


Az már a te döntésed, hogy értelmezed, átgondolod s befogadod mindezt tanácsként vagy eltolod magadtól és fortyogsz önproblémáid felesleges tényezőiben.

2023. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

utolsó kommentelő,takarodj innen, mert ismeretlenül bántalmazol másokat!


egy normális,kultúrált ember nem bámul meg senkit és nem bánt senkit semmi miatt.


aki beszól vagy kritizál engem,az TŰNJÖN EL innen és ne írjon semmit sem!


az utolsó válaszoló, pedig,ha ezt a valóságban mondta volna -tehát nem interneten-akkor több, mint valószínű, hogy kórházban feküdne 8 napon túl gyógyuló sérülésekkel... ez van, utálom az álszent,sznob,beszólogatós egyéneket.

2023. máj. 30. 16:27
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szégyelld magad! Főleg az a vulgáris káromkodással teli tartalmatlan üzeneted után...


Semmi rosszat nem írtam.


Se itt, se a káromkodós üzenetedre.


Ne csodálkozz, ha úgy bánnak emberek veled, ahogy...

A megnézésed oka lehet a szádat elhagyó szavak és hangnem,ami mellé heves gesztusok társulhatnak.


S ezek szerint jogos lehet a környezeted reakciója, hiszen nagyon nem normálisan fogod fel a dolgokat.


Felfogás gyenge, depresszív. Képtelen vagy a jót látni, hiába van előtted, körülötted, obszcén megnyilvánulással harapsz olyan emberek felé is, akik rendesek, emberként kezelnek vagy minimum tisztességgel válaszolnak.


Tanulj meg viselkedni, kommunikálni és igenis javasolt a te esetedben már a szakember.


Mégegy ilyen és jelentelek az oldalnak.


Toxikus személy vagy.


S tanuld meg: a sznobság és az alapon normális emberi viselkedés közötti különbséget (igaz, előtte el kell sajátítanod) , még ha nehéz is jelenlegi problémás éned melett...


Embertelen, egoista, elfogult gyermek vagy vagy egy roppant súlyos felnőtt.


S ezek tények.


A 8 napon túlgyógyuló sérülések... Drágám, ugye tudod, hogy a tetteidnek következményei is vannak s te vagy az, aki legrosszabbul járna. Főleg, hogy írásos bizonyíték is van személyed ellen. Az agresszív beszámíthatatlanság pedig nem enyhítő körülmény.


Az itt látottak alapján már szép pontokkal indulnál a tárgyaláson.


Csak óvatossan az ilyenekkel, kedves agyafogyott!


S ezt a jelzőt kiérdemelted.


Kellemes további önmérgezést vagy fejlődést! (amire elég kevés esély van.)


Ne siránkozz, hogy bánt a világ, hanem tegyél azért, hogy befogadjon!

2023. máj. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!