Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha beleéled magad egy szerelme...

Ha beleéled magad egy szerelmes dalba, akkor úgy éled meg, mintha te énekelnéd, vagy mintha neked énekelnék?

Figyelt kérdés

Fogmosás közben ment a fejemben egy dal (Bryan Adams - Everything I do), és először jutott eszembe, hogy lehet, hogy talán mások teljesen máshogy élik bele magukat a dalokba, mint én.

Arra gondolok, hogy úgy érzem boldogítónak ezt a dalt, vagy bármilyen szerelmes dalt, hogy képzeletben mintha én énekelném, tehát odaadást érzek közben, és nem úgy, mintha nekem énekelné valaki. De lehet, hogy más ember talán úgy éli bele magát a dalba, mintha neki énekelné valaki. Tehát: kvázi, mintha szerelmet vallana neki valaki.

Te hogyan éled ezt meg: milyen szempontból? (Mármint bármilyen másik szerelmes dalnál, ha ezt nem szereted...)



2023. jún. 15. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam ez függ a dal szövegétől. Ha E/1-ben vall szerelmet az énekes a szövegben, akkor úgy élem bele magam,mintha én énekelném és szerelmet vallanék. A legtöbb szerelmes dal ilyen.


Akadnak olyanok is, ahol a szöveg szerint más vall szerelmet a hallgatónak, akkor azt is át tudom élni gondolatban, hogy nekem vallanak szerelmet.

2023. jún. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2023. jún. 19. 15:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Első

De nyilván azért, mert nekem még sose vallottak szerelemet (valószínűleg még nem is volt belém szerelmes senki)

jan. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!